[ sneza_86 @ 19.11.2012. 16:14 ] @
Upisala sam skolu u Nemackoj , u Kelnu , za ucenje jezika u trajanju od jedne godine. Evo linka skole http://english.activlernen.de/.
Uredno sam platila sve , dobila sve moguce papire od skole. Trebala sam da krenem u skolu 1. novembra , ali proces oko vize se oduzio ...utesno je to sto u skoli kazu da mogu da krenem 1.decembra pa da zavrsim 13 novembra , umesto 13 oktobra .
Pored papira od skole otvorila sam i racun u nemackoj banci i imam na njemu potrebnu kolicinu novca, koju je ambasada trazila. Pored toga imam i jos jedan dokaz o finansiranju..

Uzela sam i osiguranje za celu godinu boravka u zemlji . Pored toga sam predala sve sto su trazili , diplomu sa faxa, diplomu da sam se skolovala u Velikoj Britaniji , CV , Motivaciono pismo , papire od Gospodje kod koje cu ziveti u Nemackoj, njene fotokopije pasosa...

Sve sam uredno predala pre vise od 4 nedelje...Razgovor u ambasaddi mislim da je prosao ok, gospodja koja je razgovarala samnom me je samo pitala :" ides da se skolujes?" ja odg ,pojasnila da ucim jezik kako bih upisala master studije u njihovoj cenjenoj zemlji ..ona rekla ok....pitala me je i ko je zena kod koje cu ziveti ja pojasnila da je dugogodisnji kucni prijatelj i to je to :)))

Vratila mi je pasos, dala mi neki papir na kome nista ne pise...i rekla javicemo vam se ...

Kaaad ce mi se javiti , kako tj putem cega? zvace me, poslati mail ??? Kolike su sanse da dobijem vizu , a koliko da me odbiju ??? Ne znam ni okvirno koliko to moze da se oduzi ???

Ovo cekanje ubija ...ne znam ni da li smem da ih zovem ili ne ..da se raspitujem ili ne ??? pomozzite mi molim vas !!!


unared Vam hvala svima :)