[ 2paca.zwaka @ 19.11.2012. 18:56 ] @
Da li vam se ikada desilo da vam se jedan dan radi jedno, drugi drugo, n-ti n-to ?
Meni se npr. danas radi Canvas-JavaScript kombinacija, sutradan nesto tipa program koji oponasa UNIX komandu ls u C-u, prekosutra ce mi se vec raditi Android igrica, za par dana i nesto deseto(openGL, Qt ili C#, dizajniranje sopstvenog bloga milioniti put...).

Najgore je sto imam posao kao PHP programer i cesto mi se ne radi to sto trebam, pa radim na silu i onda sam totalno neraspolozen, pisem losiji kod nego kada sam motivisan i kada mi se radi to.

I u citavoj ovoj zbrci nista ne stizem da zavrsim ko covjek, pocnem jednu aplikaciju/projekat, za 2 dana krecem sa drugim i ovo me izludjuje.

Previse sam 'rasirio' interesovanja vezano za programiranje, i 10x mi je lakse bilo kada sam radio samo zadatke i programcice u C/C++/C#.

Zna li iko kako prevazici ovo, tj. ostati skoncentrisan i motivisan na jednu stvar dok ne bude gotova ili sta vec ?

Hvala vam puno...
[ Mihajlo Cvetanović @ 20.11.2012. 10:45 ] @
U pitanju nije programerski problem, pa i rešenje verovatno nema veze sa programiranjem. Možda je ovo rešenje, ali ja nisam odgovoran za bilo šta što može da ti se desi. Probaj da se "navučeš" na nešto (neku igru, ili slobodnu aktivnost, basket, salsa, modelarstvo) u tolikoj meri da većim delom dana samo o tome razmišljaš. To ti služi kao nagrada. Onda napraviš dil sa samim sobom, danas radim to i to, toliko i toliko, a za nagradu ću se častiti nečim drugim. Drugim rečima, umesto da ti samo programiranje bude nagrada neka ti bude posao.
[ mkaras @ 22.11.2012. 08:42 ] @
On 19.11.2012 19:56, "2paca.zwaka" wrote:
Citat:

...
Zna li iko kako prevazici ovo, tj. ostati skoncentrisan i motivisan na
jednu stvar dok ne bude gotova ili sta vec ?

...

Da li si postavio pitanje na pravom mestu i da li je baš to pravo
pitanje? Tvoj problem sigurno nije u programiranju.
Obrati se psihologu, to je njegov posao.
[ Boyka @ 29.11.2012. 20:01 ] @
2paca.zwaka iju pa ti i na elite :D

I ja imam isti problem, ako radiš to kući teško je ostati motivisan na veće projekte...
Ako hoćeš mogli bi neki projekat zajedno da odradimo u C#, asp ili php pa da vidiš da je to u timu mnogo zanimljivije, jer ti daje malo takmičarskog osećaja da što pre i što bolje, pametnije projekat završiš...:)

P.S Wrong Turn krsta :)
[ Predrag Supurovic @ 30.11.2012. 08:55 ] @
2paca.zwaka, ja bih rekao da je to dobro, jer dobar programer postaje samo neko koga sve intersuej i sve želi da proba, za razliku od vanabee-ja koji odluče da hoće dabudu prorameri pa se onda raspitiju koji programski jezik je najisplativiji ili d ali da rade na windows ili linuk ili koju bazu da korsite i sve tako nešto. Moraš svašta probati i naučti da bi mogao da donosiš odluke kada i šta da primeniš.

Što se tiče efikasnosti, nema ti druge pomoći osim samodiscipline. Kad nešto počneš, to i završi. Gledaj samo da nezapočinješ nešto previše komplikovano jer su ti tako manje šanse da završiš. Tome služi timski rad, baš kao što ti je Boyka preporučio. Rad u timu ti omogućava da radiš na konkretnijim i definisanijim zadacima što je, naravno, lakše.