[ apatin025 @ 20.11.2012. 15:54 ] @
Poštovani,
pročitao sam nekoliko foruma ali nisam našao najjednostavnije štelovanje HDMI izlaza !!!

Naime, imam brz PC sa GeForce 550 Ti grafičkom. Ona na sebi ima i posebno HDMI izlaz, monitor mi je povezan preko VGA izlaza !

Kad sam uključio LCD VOX 42800 preko HDMI kabla dobio sam dupliranu sliku sa redovnog monitora !

Meni treba da neko objasni kako da naštelujem PC da mi prikazuje dva posebna desktopa !!!
Prvi VGA da prikazuje prvi desktop (osnovni), rezolucije 1680x1050 (16:10) , drugi HDMI izlaz na LCD da prikazuje drugi desktop 1920x1080 (16:9) i da na njemu prikazujem paralelno HD film u nekom plejeru (npr. "Mirillis player") !!!

Imam grafičke originalne drajvere i NIVIDIA control panel ako to nešto pomaže !

Znači, dva nezavisna desktopa sa različitim rezolucijama, tj. nezavisno svaki desktop prikazuje druge zadatke !!

Pozzz
[ mirko2109kg @ 20.11.2012. 16:52 ] @
Potrazi u podesavanjima monitora opciju tipa "Extend". U Win 7 ti se to nalazi ovako : Desni klik na desktop -> "Presonalize" -> "Display" -> "Change display settings".

Pretpostavljam da komp pravilno konta i monitor i TV (cim vidis sliku na oba).Verovatno je problem sto je trenutno podeseno na "Duplicate", odnosno da se slika sa primarnog displeja klonira na ostale.

Ako to pronadjes, i setujes na "Extend", moci ces da drag-ujes prozore programa sa primarnog displeja na displej na kome zelis da ga prikazes (bilo to neki player, editor...)

Pozz
[ apatin025 @ 20.11.2012. 17:15 ] @
OK, ali kad to uradim onda na mom VGA monitoru vidim samo wallpaper i ništa drugo, a "apply" od 15 sec traži da potvrdim promenu ! Pošto nevidim taj drugi ekran (pošto mi se nalazi u drugoj sobi - LCD) nemogu da potvrdim opciju pa se vrati na default !!!

Ima li neka opcija za "switch" ekrana !?!?

Pozzz
[ since1986BC @ 20.11.2012. 17:37 ] @
Naravno, moras odabrati sta je primarni(1.) a sta sekundarni(2.) displej.
Poigraj se malo sa podesavanjima za grafiku i shvatices sta i kako funkcionise.
[ apatin025 @ 22.11.2012. 17:04 ] @
OK, shvatio sam i sad radi ! Prebacim prozor sa playerom i prikazuje film !
Ali , kad razvučem ceo prozor vidi se da mi fali sa svake strane nekoliko pixela tj, iako je TV full HD prikazuje mi nekako "zumiranu rezoluciju" 1680x1050 !

Ima li načina da se to izbegne !?!?

Napominjem da nemogu dici više od 1680 rezoluciju na monutoru !!!

Pozz
[ Miroslav Cvejić @ 22.11.2012. 17:34 ] @
Potraži u drajverima opciju "overscan/underscan".
[ apatin025 @ 26.11.2012. 17:23 ] @
Našao sa to u drajveru, i probao sa tim što si rekao ali ništa, isto !!

Pozz