[ Kety @ 27.11.2012. 07:47 ] @
Zamolila bi ako neko može da mi pomogne. Radi se o sledećem:
Napravila sam polje textarea u kome treba da piše "uneti tekst" do momenta dok se ne klikne u polje, nakon čega se dobija čisto polje u koje se može kucati. (Da bi bilo jasnije na ovoj strani u gornjem desnom uglu je polje koje radi po istom principu: http://wordpress.org/)
Na strani na kojoj se nalazi to polje nalaze se i druga polja koja nemaju tu funkciju. Problem nastaje kada se unose podaci jer ukoliko se u to polje ništa ne kuca u tabelu unosi "uneti text" što ne bi trebalo. U tom slučaju to polje u tabeli bi trebalo da bude prazno.
Inače, polje je podešeno da nije obavezno za unos (tako mora da bude).
Izgled:
<textarea name="text" id="text" onfocus="this.value=(this.value=='UNETI TEXT') ? '' : this.value;" onblur="this.value=(this.value=='') ? 'UNETI TEXT' : this.value;">UNETI TEXT</textarea>
Da li neko zna neki bolji način kako da rešim ovaj problem?
Unapred hvala :)
[ SStudio @ 27.11.2012. 08:20 ] @
Ta funkcija koja je tebi potrebna, ako sam dobro razumeo, se zove
Code:
placeholder


Code:
<form action="index.html">
<input type="text" name="ime" placeholder="Unesite ime">
<input type="text" name="prezime" placeholder="Unesite prezime">
itd....
</form>
[ Kety @ 27.11.2012. 09:46 ] @
Puno ti hvala na odgovoru, upravo to mi treba.
Ali na textarea kad dodam funkciju placeholder ništa se ne dešava. Tačnije u IE se ništa ne vidi, radi samo u Mozilli :(
Da li postoji još neka mogućnost?
[ SStudio @ 27.11.2012. 12:25 ] @
Obzirom da ie kakav je takav nakaradan ima problem sa placeholder tagom, između ostalog, jedino neki javascript ili jquery može da pomogne.
[ Kety @ 27.11.2012. 12:56 ] @
Hvala ti puno za trud.
Znam da nismo rešili problemčić, ali mi znači svaki savet, komentar...
Pogledaću neki javascript, mada ne znam kako da definišem naziv :(
Ipak, sigurno će se već nešto pojaviti ;)
[ ivan.a @ 27.11.2012. 17:29 ] @
Možda ovako nešto:

Code:
<textarea name="text" id="text"  
onfocus="if(this.value == 'Tvoj tekst...') { this.value = ''; }" 
onblur="if (this.value == '') { this.value='Tvoj tekst...'; }" >Tvoj tekst...</textarea>


Mada je ovo sličan primer kao tvoj, ali poenta je da ti placeholder bude negde definisan i ako je uneti podatak isti kao placeholder onda ga ne unositi u bazu već tretirati kao "prazan" tekst.

Code:
$placeholder = "Uneti tekst...";


Code:
<textarea name="text" id="text"  onfocus="if(this.value == '<?php echo $placeholder; ?>') { this.value = ''; }" onblur="if (this.value == '') { this.value='<?php echo $placeholder; ?>'; }" ><?php echo $placeholder; ?></textarea>


I kod unosa:

Code:
if ( isset($_POST["text"]) ) {

   if ($_POST["text"] == $placeholder) {
   //Greška - tekst je isti kao placeholder
   echo "Tekst nema dovoljno znakova";
   die;
  }

}

[ Kety @ 28.11.2012. 16:43 ] @
Uspela sam da nađem ovo: http://webdesignerwall.com/tut...browser-html5-placeholder-text
i super radi.
Probaću i tvoj predlog.
Hvala :)
[ Kety @ 25.12.2012. 10:22 ] @
Zamolila bi ako može još jedna pomoć oko placeholder-a.
Radi se o tome da tekst koji treba da se ispisuje treba da ide u više redova.
Probala sam ovako:

Code:
 
placeholder="Podatke unositi pod rednim brojevima, npr:
1. predmet br.1
2. predmet br. 2
...
do broja 10"


U IE prikazuje odlično, međutim u Firefox-u je sve u jednom redu što ne bi trebalo.
Da li neko ima rešenje za ovo?
[ raaddd @ 25.12.2012. 12:11 ] @
Postoje načini (čitaj hackovi) da se ovo nabudži, iako se hint-ovi mogu pisati sitnim slovima pored/ispod/iznad textarea-e.
Ovo je samo za webkit, ali logika se može sprovesti sa JS-om i za ostale browsere - JSfiddle

Placeholder je namenjen za kratke hint-ove unutar polja, tako kaže i specifikacija.
Detaljnije o ovome - Can you have multiline html5 placeholder text
[ Kety @ 25.12.2012. 15:35 ] @
Uh, baš šteta. Pokušala sam sa \n ali nista.
To detaljno objašnjenje prilikom unosa podataka mi je bilo potrebno da bi izveštaj koji mi je potreban izgledao kako treba.
Ipak, hvala.