[ dejann_bg @ 27.11.2012. 17:06 ] @
Zelim da prodajem softver preko mog web sajta, ali tu nastaje problem jer nemamo paypal u Srbiji.(jeste da nije jedini nacin, ali definitivno je preko potreban)
Video sam da postoji mogucnost preko payoneera da se dobije US Payment Service i preko toga da dobijam uplate sa PayPala. I to je sve u redu, samo me zanima, da li ja u tom slucaju trebam da registrujem firmu ili da se nekako prijavim za porez u Srbiji? Jer payoneer prakticno nije bankovni racun, pa me zanima da li sam po zakonu u obavezi da se prijavim za porez? Jer zelim da bude sve legalno a ne da me navataju kad budem podizao novac i optuze.:)

pozdrav:)
[ milstanyu @ 27.11.2012. 17:40 ] @
Ne mozes da imas full PayPal nalog ako zivis u Srbiji. Payoneer tu nikako nece pomoci. Ukoliko otvoris PayPal i navedes laznu adresu (ili adresu neke firme koju si otvorio u inostranstvu) i povezes ga sa Payoneer virtual bank accountom, taj nalog ce ti ubrzo biti blokiran, a sav novac koji je na njemu zadrzan na 6 meseci. Vidi ostale teme koje ovo detaljnije objasnjavaju.
[ dejann_bg @ 27.11.2012. 17:58 ] @
Hvala! Ok, pogledacu. A reci mi, kada bi to bilo moguce, jel bi trebao da prijavim porez u Srbiji ili ne? Jel legalno to uopste?
[ Dexic @ 27.11.2012. 23:39 ] @
Da li treba da prijavljujes porez - naravno :) U svakoj drzavi, ne samo Srbiji.
Sta ti se tu onda isplati (koji vid firme/fizicko lice/itd) - veliko pitanje.
Da li ima sanse da te uhvate za tako nesto? Mizerne. Da li bi te jurili za tako nesto? Jos manje verovatno.


Inace, servisi za prodaju softvera (tipa RegNow, ShareIt, itd.) prihvataju PayPal kao sredstvo placanja i isplativiji su od Payoneer varijante, ako nameravas da placas porez.
[ milstanyu @ 28.11.2012. 08:59 ] @
Porez naravno po zakonu trebas da prijavljujes svaki put kad ti u Srbiji stignu neke pare, bilo da je u pitanju $1 ili $1000. Za fizicka lica je to komplikovano, zato mnogi rade "na crno".

Najlaksa i najjeftinija varijanta (ako zelis da poslujes po zakonu) za tebe je da osnujes agenciju/radnju. Sa zdravstvenim i penzionim osiguranjem za tebe (znaci dobices zdravstvenu knjizicu i ide ti radni staz), kao i porezom to bi te kostalo 13-14.000 din. mesecno, a mozes da zaradjujes do 40.000 evra godisnje. Ako si vec zaposlen, odnosno vec imas penziono i zdravstveno po drugom osnovu, kostalo bi jos manje.

PayPal ne mozes da otvoris ni u kom slucaju (ne pokusavaj, izgubices vreme i novac!), ali uplate sa PayPala mozes da primas, kao sto je objasnio Dexic.
[ Dexic @ 28.11.2012. 14:31 ] @
Radnja/agencija valjda i dalje ima limit 3.000.000 godisnje za pausal? 40.000e je vec cifra koja nema smisla ni za PDV :)
[ milstanyu @ 28.11.2012. 15:03 ] @
Ne znam, ja nemam radnju, a ovu informaciju mi je rekao covek koji je nedavno otvorio. Nisam proveravao informaciju. Mislim da su dosta toga menjali u zakonu ove godine, govori se da postoje predlozi da se limit digne na 7-8 miliona.
[ Dexic @ 28.11.2012. 17:50 ] @
To su samo price razne, i dalje stoji 3.000.000 za pausal - preko toga ko ima promet ne moze da ima fixne mesecne troskove, nego po prometu/troskovima.
[ OldClassicGamer @ 02.04.2014. 14:53 ] @
Moze Payoneer i PayPal kombinacija, a po svemu sudeci i ja cu morati to da uradim, jer je PayPal limitiran u Srbiji (probao sam sa obicnim nalogom da podignem novac, ne mogu da mi posalju, zatvorio sam taj nalog, otvorio biznis nalog, i dalje nece), a meni je primanje novca hitno potrebno da osposobim sto pre. Evo danas sam se registrovao na Payoneer, poslao im slike licnih dokumenta i sad cekam da mi aktiviraju nalog i posalju njihovu MasterCard. Bice potrebno otvoriti americki PayPal nalog, i nije tacno da on moze biti blokiran osim ako se ne koristi proxy. Za proxy, naravno da ce da ga blokiraju to je valjda logicno. Ako se koristi normalna IP Adresa sve je bez problema. Imam ja nalog registrovan na drzavu Kipar povezan sa Banca Intesa American Express, radi bez problema (jeste da imam limit 2500 EUR godisnje, a ne mogu da ga maknem jer ne zivim na Kipru, ali bolje ista nego nista). Sada mi 2500 EUR limit pocinje da predstavlja problem, jer se blizi kraju, a 2015 nije bas tako blizu, tako da jedino sto mi preostaje je Payoneer i Americki PayPal. Za vise informacija kako otvoriti Payoneer account, a potom i americki PayPal bez limita, pogledajte ovaj link: http://www.onlineincomemethods...l-us-account-via-payoneer.html
Posto americki PayPal ne funkcionise po pravilima EU (na kraju krajeva, to je Amerika), nece se imati nikakav limit godisnje kada se linkuje Payoneer Bank Account i Payoneer MasterCard, i nece morati da se salje dokaz PayPal-u gde se zivi itd kao recimo u evropskim drzavama. Dakle, kada neko ima Payoneer Account, Payoneer Bank Account i Payoneer MasterCard, sve sto treba jeste da novac sa americkog PayPal-a (uputstvo kako da se otvori je u linku koji sam gore postavio) koji dobije prilikom prodaje predmeta recimo na eBay prebaci na Payoneer Bank Account koji je linkovan na americki PayPal, pa onda moze da podigne novac sa Payoneer MasterCard preko bilo kog bankomata.
Jeste da moze biti komplikovano uraditi sve to sto je navedeno u linku, ali bolje ista nego nista. Svaki covek treba da ima pravo da vrsi biznis bez problema u bilo kojoj drzavi.
Ja se nadam da ce mi odobriti Payoneer account i poslati MasterCard, a kada se to desi, obavesticu vas sve i reci cu vam kako su stvari dalje tekle.
[ gandra.m @ 04.04.2014. 15:30 ] @
Slucajno sam naleto na ovu temu, pa cu da doprinesem licnim iskustvom.


Paypal i Payoonir, tacan podatak. Koristim Pajonir vec dve godine a njega sam povezao na paypal pre 6meseci.... uredno sam mogao da povlacim sredstva koja mi uplacuju na paypal i nakon cega treba da "povuces" na svoj bankovni racun u USA, gde ti naravno automaski dostupno na master card sto dobijes od njih.

U toku tih 6meseci sam 3 puta morao da se verifikujem kod paypal i sve je uspesno proslo i mogao sam povlaciti sredstva. Medjutim pre nekih 7dana sam dobio od payonir mail, da im posaljem screnshot od mog paypal naloga i da predstavim sta ja to radim.

S'obzirom da mi uplacuju fizcika lica za freelance poslove, gde sam im to i predocijo. Dobio sam od njih poruku da "payoonir nije servis za uplate od fizickih lica, vec samo od americkih kopanija" .....naravno, ova prepiska i dan danas traje sa njima i ne znam zbog cega bi to njih interesovalo ako njima prakticno uplacuje paypal a ne direktno fizicko lice.... medjutim sad mi je sledeci status :

1.Paypal i dalje funkcionise i mogu da primam i placam sa njega....
2. payoonir bolokiran do daljnjeg (imam mail od strane tog servisa) ali jos uvek nista nije reseno....


Eto, cisto da znas potencionalnu mogucnost problema....osim ako ti nece uplacivati samo kompanije ....mada mislim da ce ti raditi neko vreme ali ce ti traziti sa vremena na vreme da se verifikujes....


Nazalost, mislim da je uzrok svega ovog sto nam je IP iz Srbije....
[ OldClassicGamer @ 05.04.2014. 10:39 ] @
Meni uplacuje americka kompanija novac na PayPal 90% tako da ne bi trebalo da ima problema. Neki put samo uplati fizicko lice.
[ OldClassicGamer @ 02.05.2014. 19:18 ] @
Da kazem mali update, sve savrseno radi, prebacivao sam novac sa PayPal-a na Payoneer i dizao novac preko bankomata. Sve je savrseno.
[ vladimir123 @ 04.06.2014. 19:34 ] @
Moze li nekako da stupim u kontakt sa OldClassicGame clanom?
[ vladimir123 @ 09.06.2014. 02:45 ] @
Citat:
OldClassicGamer:
Da kazem mali update, sve savrseno radi, prebacivao sam novac sa PayPal-a na Payoneer i dizao novac preko bankomata. Sve je savrseno.

Jel moze pomoc. ????
[ OldClassicGamer @ 09.06.2014. 16:23 ] @
Dobio sam poruku, odgovorio sam.
[ vladimir123 @ 18.06.2014. 12:54 ] @
Hvala, Napisao sam jos jedno pitanje :)
[ vladimir123 @ 27.06.2014. 01:43 ] @
Citat:
OldClassicGamer:
Da kazem mali update, sve savrseno radi, prebacivao sam novac sa PayPal-a na Payoneer i dizao novac preko bankomata. Sve je savrseno.

Sada sam zapeo kod tacke 6 u onom linku sto si dao. Trazi mi da imam izmedju 5 i 10$ na payoneer kartici da bi verifikovao. Kako da ulatim na tu karticu taj iznos da zavrsim verifikaciju?
[ OldClassicGamer @ 01.07.2014. 12:13 ] @
Evo kako:
http://arwebzone.com/load-money-to-payoneer-card/
Procitaj ovaj deo gde pise Via PayPal
[ PetarM. @ 20.08.2014. 13:46 ] @
Citat:
OldClassicGamer:
Moze Payoneer i PayPal kombinacija, a po svemu sudeci i ja cu morati to da uradim, jer je PayPal limitiran u Srbiji (probao sam sa obicnim nalogom da podignem novac, ne mogu da mi posalju, zatvorio sam taj nalog, otvorio biznis nalog, i dalje nece), a meni je primanje novca hitno potrebno da osposobim sto pre. Evo danas sam se registrovao na Payoneer, poslao im slike licnih dokumenta i sad cekam da mi aktiviraju nalog i posalju njihovu MasterCard. Bice potrebno otvoriti americki PayPal nalog, i nije tacno da on moze biti blokiran osim ako se ne koristi proxy. Za proxy, naravno da ce da ga blokiraju to je valjda logicno. Ako se koristi normalna IP Adresa sve je bez problema. Imam ja nalog registrovan na drzavu Kipar povezan sa Banca Intesa American Express, radi bez problema (jeste da imam limit 2500 EUR godisnje, a ne mogu da ga maknem jer ne zivim na Kipru, ali bolje ista nego nista). Sada mi 2500 EUR limit pocinje da predstavlja problem, jer se blizi kraju, a 2015 nije bas tako blizu, tako da jedino sto mi preostaje je Payoneer i Americki PayPal. Za vise informacija kako otvoriti Payoneer account, a potom i americki PayPal bez limita, pogledajte ovaj link: http://www.onlineincomemethods...l-us-account-via-payoneer.html
Posto americki PayPal ne funkcionise po pravilima EU (na kraju krajeva, to je Amerika), nece se imati nikakav limit godisnje kada se linkuje Payoneer Bank Account i Payoneer MasterCard, i nece morati da se salje dokaz PayPal-u gde se zivi itd kao recimo u evropskim drzavama. Dakle, kada neko ima Payoneer Account, Payoneer Bank Account i Payoneer MasterCard, sve sto treba jeste da novac sa americkog PayPal-a (uputstvo kako da se otvori je u linku koji sam gore postavio) koji dobije prilikom prodaje predmeta recimo na eBay prebaci na Payoneer Bank Account koji je linkovan na americki PayPal, pa onda moze da podigne novac sa Payoneer MasterCard preko bilo kog bankomata.
Jeste da moze biti komplikovano uraditi sve to sto je navedeno u linku, ali bolje ista nego nista. Svaki covek treba da ima pravo da vrsi biznis bez problema u bilo kojoj drzavi.
Ja se nadam da ce mi odobriti Payoneer account i poslati MasterCard, a kada se to desi, obavesticu vas sve i reci cu vam kako su stvari dalje tekle.



Zna li neko jel ovo jos uvek moguce? Ja sam probao da napravim paypal ovako, i uspeo doduse, cekam da mi odobre bank account, ali sad traze i Social Security Number. Interesuje me dali i bez njega mogu da se primaju uplate i da se prebacuju na payoneer?
[ alex789 @ 31.10.2014. 08:21 ] @
Citat:
gandra.m:
Slucajno sam naleto na ovu temu, pa cu da doprinesem licnim iskustvom.


Paypal i Payoonir, tacan podatak. Koristim Pajonir vec dve godine a njega sam povezao na paypal pre 6meseci.... uredno sam mogao da povlacim sredstva koja mi uplacuju na paypal i nakon cega treba da "povuces" na svoj bankovni racun u USA, gde ti naravno automaski dostupno na master card sto dobijes od njih.

U toku tih 6meseci sam 3 puta morao da se verifikujem kod paypal i sve je uspesno proslo i mogao sam povlaciti sredstva. Medjutim pre nekih 7dana sam dobio od payonir mail, da im posaljem screnshot od mog paypal naloga i da predstavim sta ja to radim.

S'obzirom da mi uplacuju fizcika lica za freelance poslove, gde sam im to i predocijo. Dobio sam od njih poruku da "payoonir nije servis za uplate od fizickih lica, vec samo od americkih kopanija" .....naravno, ova prepiska i dan danas traje sa njima i ne znam zbog cega bi to njih interesovalo ako njima prakticno uplacuje paypal a ne direktno fizicko lice.... medjutim sad mi je sledeci status :

1.Paypal i dalje funkcionise i mogu da primam i placam sa njega....
2. payoonir bolokiran do daljnjeg (imam mail od strane tog servisa) ali jos uvek nista nije reseno....


Eto, cisto da znas potencionalnu mogucnost problema....osim ako ti nece uplacivati samo kompanije ....mada mislim da ce ti raditi neko vreme ali ce ti traziti sa vremena na vreme da se verifikujes....


Nazalost, mislim da je uzrok svega ovog sto nam je IP iz Srbije....


Ovo zvuci dosta uznemirujuce!
Ja koristim kombinaciju 2co i payoneer na slican nacin i do sada je dosta novca proslo bez vecih problema. Znaci da mogu ocekivati slican scenario u skoroj buducnosti...
Koje nam alternative preostaju na raspolaganju?
[ Slobodan Milivojevic @ 31.10.2014. 17:17 ] @
Mislim da si ti okej, jer 2co je americka kompanija.
[ mr. ako @ 01.11.2014. 07:12 ] @
A PayPal nije?
[ alex789 @ 01.11.2014. 08:33 ] @
Meni je priliv na 2co od fizickih lica, a ne od kompanija. Ako payoneer bude trazio listing od 2co kao u slucaju gandra.m - mogu da racunam da blokadu racuna...

Koristim kombinaciju: etsy -> prijateljev paypal -> 2co -> payoneer. Nekad, ali retko direktno 2co - payoneer. 2co mi je par puta do sada blokirao racun, a poslednji put je i trazio da popunim US tax formulare W-8 i W-9. Sve je ovo na dosta klimavim nogama i bez mogucih problema sa payoneer-om...
[ Niko.bitan @ 27.03.2015. 00:36 ] @
Postovanje drugari, istrazivao sam neke informacije na netu o PayPalu, njihovim novim, starim merama sigurnosti itd itd. i... Naleteo sam na ovaj forum, po ko zna koji put.
Uglavnom sam samo citao, ponekad, bilo mi zanimljivo sta sve ljudi pricaju, uopsteno ne kazem sad zbog ovoga sto cu citarti naseg druga gandru.m, inace potrebe nisam imao da pisem ovde, snasao sam se i osposobio primanje novca putem PayPal-a i ako zivim u ovoj u**anoj drzavi. Ako se moze tako nazvati, a valjda moze..






Citat:
gandra.m:
Slucajno sam naleto na ovu temu, pa cu da doprinesem licnim iskustvom.


Paypal i Payoonir, tacan podatak. Koristim Pajonir vec dve godine a njega sam povezao na paypal pre 6meseci.... uredno sam mogao da povlacim sredstva koja mi uplacuju na paypal i nakon cega treba da "povuces" na svoj bankovni racun u USA, gde ti naravno automaski dostupno na master card sto dobijes od njih.

U toku tih 6meseci sam 3 puta morao da se verifikujem kod paypal i sve je uspesno proslo i mogao sam povlaciti sredstva. Medjutim pre nekih 7dana sam dobio od payonir mail, da im posaljem screnshot od mog paypal naloga i da predstavim sta ja to radim.

S'obzirom da mi uplacuju fizcika lica za freelance poslove, gde sam im to i predocijo. Dobio sam od njih poruku da "payoonir nije servis za uplate od fizickih lica, vec samo od americkih kopanija" .....naravno, ova prepiska i dan danas traje sa njima i ne znam zbog cega bi to njih interesovalo ako njima prakticno uplacuje paypal a ne direktno fizicko lice.... medjutim sad mi je sledeci status :

1.Paypal i dalje funkcionise i mogu da primam i placam sa njega....
2. payoonir bolokiran do daljnjeg (imam mail od strane tog servisa) ali jos uvek nista nije reseno....


Eto, cisto da znas potencionalnu mogucnost problema....osim ako ti nece uplacivati samo kompanije ....mada mislim da ce ti raditi neko vreme ali ce ti traziti sa vremena na vreme da se verifikujes....


Nazalost, mislim da je uzrok svega ovog sto nam je IP iz Srbije....


[ Niko.bitan @ 27.03.2015. 01:08 ] @
Izvinjavam se, poslao sam poruku a nisam je dovrsio, naviknut na drugi forum, gde je "pregled poruke sa desne strane", a "posalji poruku" sa leve. :)

Morao sam da se registrujem da kazem ovo, zato sto i sam koristim Payoneer usluge.
Mada moji nalozi su napravljeni na malo drugaciji, bezbedniji barem malo, nacin.

Ovako, prvo lepo kaze par postova iznad clan Mr.ako,
a PayPal nije US kompanija? Nema odgovora na to?

Sada da se vratim i citiram clana gandra.m
Kao sto sam poceo pisati,

Citat:
gandra.m:
Slucajno sam naleto na ovu temu, pa cu da doprinesem licnim iskustvom.


Paypal i Payoonir, tacan podatak. Koristim Pajonir vec dve godine a njega sam povezao na paypal pre 6meseci.... uredno sam mogao da povlacim sredstva koja mi uplacuju na paypal i nakon cega treba da "povuces" na svoj bankovni racun u USA, gde ti naravno automaski dostupno na master card sto dobijes od njih.

U toku tih 6meseci sam 3 puta morao da se verifikujem kod paypal i sve je uspesno proslo i mogao sam povlaciti sredstva. Medjutim pre nekih 7dana sam dobio od payonir mail, da im posaljem screnshot od mog paypal naloga i da predstavim sta ja to radim.

S'obzirom da mi uplacuju fizcika lica za freelance poslove, gde sam im to i predocijo. Dobio sam od njih poruku da "payoonir nije servis za uplate od fizickih lica, vec samo od americkih kopanija" .....naravno, ova prepiska i dan danas traje sa njima i ne znam zbog cega bi to njih interesovalo ako njima prakticno uplacuje paypal a ne direktno fizicko lice.... medjutim sad mi je sledeci status :

1.Paypal i dalje funkcionise i mogu da primam i placam sa njega....
2. payoonir bolokiran do daljnjeg (imam mail od strane tog servisa) ali jos uvek nista nije reseno....


Eto, cisto da znas potencionalnu mogucnost problema....osim ako ti nece uplacivati samo kompanije ....mada mislim da ce ti raditi neko vreme ali ce ti traziti sa vremena na vreme da se verifikujes....


Nazalost, mislim da je uzrok svega ovog sto nam je IP iz Srbije....


Pozdrav,
Mogu li pitati za detalje ovog slucaja, i sta je bilo na kraju, posto vidim proslo je poprilicno vremena...

Mislim da bi ljudima koristila ta informacija i sledecih par takodje,

Mozes li nam reci otprilike kolike sume si povlacio na svakih mesec dana ili koliko si povukao ukupno za tih 6 meseci?
Mozes li nam reci da li si vertifikovao na PayPal prvo US Payment Service - Payoneer-ov bank account? Pa zatim MasterCard karticu?
Ili si vertifikovao samo jedno od ova dva?
I mozes li nam pojasniti, detalje, kakvu veritifkaciju si prolazio 3x na PayPal-u kroz tih 6 meseci??
Pretpostavljam da si iz SRB, da iz SRB ulazis na racun, a ako jesi iz SRB, vise nacina vertifikacije na PayPal-u bi tesko prosao.

Mora da nisi "leteo" ispod radara cim su ti trazili 3x da se vertifikujes, cudno? Nikad cuo ni na stranim forumima niti bilo gde za ovo. Ako mozes pojasni tvoj post.


Inace mnostvo ljudi, sto posto, ali %100, sirom sveta, koristi alternativu PayPal-Payoneer, i znate sta... Ne rade kao freelancer-i ili sta vec, znate sta mislim,
Vec im sluzi konkretno za prebacivanje novca sa PayPal-a samo na Payoneer, njih ne interesuje odakle tebi novac na PayPal nalogu.
Da ti vec neko uplacuje direktno sa kartice na karticu (Payoneer), vise puta za radem itd, u tom slucaju bi moglo doci do limit-a, limitacija primanja novca itd.

Molim te pojasni svoj post detaljnije,
Hvala

Sve najbolje,
Mr.Nebitni

P.S.
Izguglao sam za ovaj problem i nema da je iko igde pisao o njemu tako da najverovatnije je ovo random situacija koja se tebi dogodila, odnosno,
Moram da dodam, moguce da je doslo do ne-razumevanja izmedju tebe i supporta Payoneera, gde si im ti spomenuo da ti uplacuju fizicka lica, oni su verovatno shvatili da bi ti hteo da ti uplate na Payoneer account.