[ erminmo @ 29.11.2012. 12:58 ] @
Pozzz

Malo da pojasnim...
Zelim da emitujem jedan tv kanal iz vb2010 , ali imam mali problem... link tog kanala pocinje sa rtmp tako da ne mogu da ga gledam iz vlc-a, windows media player-a, nego mogu da ga gledam koliko sam skontao iz flash playera, ili flowplayer-a , e sad zelim da to nekako ubacim u vb i da iz njega pokrenem...
Ako ima neko ideju ili projekat bio bih jakoooo zahvalannn


Unaprijed hvala
[ erminmo @ 07.12.2012. 21:28 ] @
pa zar je moguce da niko ne zna???????????
[ Shadowed @ 07.12.2012. 21:54 ] @
Ako imas napravljen flash player kao swf, mozes dodati flash kontrolu i u nju ucitati taj swf. Kako ces dalje u njega ucitati sam stream, zavisi kako je player napravljen, to vidis sa onim ko ga je pravio.
Ako nemas, onda bi morao praviti player u flash-u pa onda ovo prethodno.

Naravno, mozes i prouciti rtmp protokol pa krenuti od nule ili probati ovako nesto i videti da li je neko to vec uradio.
[ erminmo @ 08.12.2012. 12:08 ] @
niste najbolje skontali sta zelim,
radim u visual basic 2010, vec sam pravio neki video player koji sam jednostavno dodao windows media player mogul i stavio get url taj i taj i sve ok, e kako to isto da odradim za rtmp protokol... to vas pitam... nemam ja nikakav flash player niti nesto znam VELE oko flash-a evo am jedan primjer sta zelim da ubacim u visual basic 2010

http://tvsvuda.vektor.net/televizija

e to da stavim u visual basic 2010??? kako??? ovo je rtmp evo jedan od kanala i gore navedenog linka

rtmp://edge1.vektor.net:80/vektor_live/pink.stream
[ Shadowed @ 08.12.2012. 13:07 ] @
Kapiram ja sta hoces. Eto, npr. na toj web strani imas video player uradjen u Flash-u. Tebi takav neki treba (mozda mozes i taj da iskoristis, samo je pitanje legalnosti takvog postupka). Na formu u vb.net-u mozes da stavis Flash player kontrolu (ne player za video nego se tako zove, a otvara bilo koji flash fajl pa i taj video player koji hoces). Onda u tu kontrolu ucitao video player (kao npr. taj sa tog sajta) i konfigurises ga da vuce video sa tog linka. Opet, na tom sajtu mozes videti kako je konfigurisan u njihovom slucaju (potrazi u parametrima, imas jedan koji se zove flashvars).