[ srdjan777 @ 07.03.2004. 16:02 ] @
Da li se sa Win98 moze pregaziti vec postojeci Win95 ili mora formatiranje diska?
[ Ivan Starčević @ 07.03.2004. 16:33 ] @
Pa probaj da ubaciš disk pa bi trebao da te pita da updateuješ ako neće onda isformatiraj (što bi ti ja i preporučio).
[ Djomloun @ 07.03.2004. 20:51 ] @
Ja bih rekao da ne moze, mada mozda i moze, ali bih ti ja toplo preporucio da iako moze, ides na clean install. Sto ce reci format, pa posle instal wina, jer sve osim ovoga je budz shema.
[ MMX @ 08.03.2004. 12:46 ] @
Mislim da ne može update sa običnog Win95, ali može sa Win97...
[ Nikola-15 @ 28.05.2004. 14:35 ] @
Nece moci bez brisanja tog postojeceg, ali postoji vrsta instalacije tokom koje se ne gube podaci sa tvog kompa.
Nailme trebas promeniti imena ''Windows i Program Files'' u ms dos modu ili norton comanderu. restartovati win. i uz sistemsku disketu instalirati win98.
Dalje ces se snaci, uglavnom sve sto je instalirano ce ti se izgubiti
[ Miško Stefanović @ 28.05.2004. 18:42 ] @
Na nekim prastarim forumima o Win95 je postavljeno pitanje:"Da li baš uvek mora da se formatira disk da bi se Windows reinstalirao?"

Nedokumentovano, ali provereno u praksi, del win.com. Boot sa diskete, instalacija Win-a, prevareni setup obavlja clean instalaciju ali zadržava podatke iz registara tako da većina programa ostaje funkcionalna. Neke pakete kao MSplus... treba ipak reinstalirati. Vredi pokušati, ako ne uspe format. Nisam probao iz Win-a da pokrenem setup, možda i to radi. Ovaj štos vredi za sve Win9x distribucije. Navedeno je iz "Tips and tricks" baš sa MS sajta, davne 1996.

Vredi pokušati, ako uspe OK ako ne, najpametnije je format c: i clean setup.

Ako pokušaš, molim te, javi rezultat.

Pozdrav,

M.S.

P.S. Ovo su moji inicijali a ne omraženi M$
[ pctel @ 28.05.2004. 21:23 ] @
Moze da se pokrene setup direktno iz win95.