[ bogdan.kecman @ 30.11.2012. 09:49 ] @
ima neko ideju sta napraviti (zato u techzone) od par hiljada vizit karti? ostalo mi mnooogo mojih vizitki od prethodnih zaposlenja, imam 2 neotvorena paketa po 2000, imam stotine i hiljade sa drugih poslova .. nekako mi zao da bacim pa reko mozda neko ima ideju sta od toga moze da se napravi? osim smeca naravno :)
[ morihei ueshiba @ 30.11.2012. 10:33 ] @
Posle par sekundi istrazivanja na YT, ocigledno je da nisi jedini sa slicnim problemom:



Izgleda grozno, ali eto ideje... :)
[ cyBerManIA @ 30.11.2012. 10:37 ] @
Car

"Mapiraj" boje na vizitkama i vidi da li mozes da dobijes neku sliku kada bi se spojile. Ako ima nade, uzmi i slepi ih.
Na kraju, kad ih sve slepis, zalepi na zid u radnoj sobi kao tapeta

EDIT: Ne verujem, pretece me morihei ueshiba
[ morihei ueshiba @ 30.11.2012. 10:42 ] @
Citat:
cyBerManIA
EDIT: Ne verujem, pretece me morihei ueshiba

Heh, Bogdan uvek ima zanimljive probleme za resavanje, pratim redovno
[ bakara @ 30.11.2012. 10:42 ] @
Daj deci da se igraju sa tim, oni ce znati sta ce sa njima.
[ joojant200 @ 30.11.2012. 10:46 ] @
Ako je jednostrana i nije foto vizitka okrenes naopako i pises sebi/zeni/drugima podsetnike po belom papiru?
[ bogdan.kecman @ 30.11.2012. 10:46 ] @
izgleda nisam bio precizan, sa tudjim vizitkama ja znam sta da radim (generalno kada dobijem vizitke ja ih skeniram i originale bacim tako da se toga retko nakupi) nego ja imam MOJIH vizitki hiljade. na primer 2 meseca pre nego je oracle kupio sun ja sam dobio paket od 2000 novih vizitki za sun, taj paket je neotvoren posto dok je stigao do mene vec je email, telefon, adresa, logo .. sve bilo nevazece .. od mysql ab koji je bio pre sun microsystems-a imam tipa 1000 neiskoristenih vizitki (dobio sam cca 3000 u prvoj turi) etc etc .. imam 500-1000 vizitki od planetsky-a, 1000 od ictt-a etc etc etc .. znaci imam po par stotina do par hiljada "istih" vizitki tako da pravljenje slike na zidu ne dolazi u obzir (bice vrlo ruzno i jednolicno i prilicno bolesno :D, zar ne)

ja sam vise mislio ako je neko naleteo negde na neku ideju tipa, napraviti hranilicu za ptice od vizitki, ili neku kontrapciju koja bi sluzila da se macka igra ili kucicu za ... kutiju za elektroniku ... bem li ga, to je neki cvrst plastificirani karton (neke sa obe, neke sa jedne strane, doduse neke su ekoloske pa nisu plastificirane uopste)
[ bogdan.kecman @ 30.11.2012. 10:47 ] @
Citat:
joojant200:
Ako je jednostrana i nije foto vizitka okrenes naopako i pises sebi/zeni/drugima podsetnike po belom papiru?


ma sve su dvostrane, da su jednostrane koristio bi ih kao blokcic sa podsetnikom ali .. :(
[ bogdan.kecman @ 30.11.2012. 10:48 ] @
Citat:
bakara:
Daj deci da se igraju sa tim, oni ce znati sta ce sa njima.


na zalost jos nemam, valjda ce biti u dogledno vreme :)
[ bogdan.kecman @ 30.11.2012. 10:49 ] @
Citat:
morihei ueshiba:
Heh, Bogdan uvek ima zanimljive probleme za resavanje, pratim redovno :)


pa takve obicno delim na forumu, one normalne nekako umem da resim sam (uz svesrdnu guglovu pomoc)
[ madcama @ 30.11.2012. 11:14 ] @
Postani Poslovni Nindža. Uvežbaj da zadaješ smrtonosni hitac vizit kartom.
[ dvoglaviorao @ 30.11.2012. 15:44 ] @
Popneš se na vrh neke zgrade, visoke, i sve ih zavrljačiš odozgo i uživaš u prizoru ;) šalim se :D

Možeš ih lepiti i napraviti kantu za smeće, to bi izgledal kul, ali da samo čvrst otpad ubaciješ unutra... Ja bih tako nešto uradio, lepio ih kao cigle recimo ;)
[ Predrag Supurovic @ 30.11.2012. 16:31 ] @
Napravi najveću kulu od vizitkartica, snimi to i stavi na jutjub i postaćeš slavan :)
[ bogdan.kecman @ 30.11.2012. 17:03 ] @
smor, inventivni ste ko i ja .. :( .. moracu da osmislim nesto inace ce seckalica da radi par dana pa kontejner
[ joojant200 @ 30.11.2012. 18:18 ] @
Kad bacis setices se za sta ti trebaju :)

Obelezavanje stranica knjige za citanje :)
[ veljkoE @ 30.11.2012. 18:59 ] @
ukratko
nabavis 2 kila svinjetine, 2 kila junetine, kilo krompira, kilo luka, jos nekih zacina po volji, nesto malo drva.... onda sve to pravilnim redom strpas u kotlic, a pre toga nalozis vatru sa svojim vizitkama, kad sve lepo izgore, onda jos kratko vreme lozis drvima i na kraju mozes reci da si napravio kotlic na vizitkama...

[ bogdan.kecman @ 30.11.2012. 20:50 ] @
sve to naravno snimim i stavim na YT :D
[ joojant200 @ 30.11.2012. 22:42 ] @
Here are a few ideas I came across:
Tooth picks
Fingernail cleaners
Noisemakers for the wheels of your child’s bike
Marking frozen food
Labeling cd casese
Carry them in your purse/wallet to balance teetering tables at coffee joints or restaurants :)))


http://nedbatchelder.com/text/cardcube.html
http://www.zeta.net/2400-busin...o-glue-and-a-lunchtime-or-two/
[ bogdan.kecman @ 01.12.2012. 01:06 ] @
odlicna ideja, samo deluje da pravi mnogo vise krsa nego sto je inicijalno, videcemo sutra da li ce maca hteti da se igra sa kockama :D