[ Yoca @ 04.12.2012. 03:08 ] @
U kojoj banci mi je najpovoljnije da otvorim devizni racun?
Treba neke pare da prebacim sa 'payza' 'moneybookers' na devizni racun..
Bio sam samo u komercijalnoj banci i tamo mi je zena za salterom rekla da je provizija na svaku transakciju 0,8% i da se mecesno nista ne placa odrzavanje racuna.
E sad interesuje me rajfajzen banka, inteza.. i sta vi mislite gde je generalno najbolje i najbezbednije otvoriti isti?

ako sam promasio temu prebacite je u validnu, jer ne znam tacno gde..
Hvala.
[ Java Beograd @ 04.12.2012. 07:01 ] @
Svugde je bezbedno i svugde je besplatno. Mislim da su provizije toliko ujednačene, da su skoro iste. Možda se razlikuju za neki decimalni deo procenta.

Na sajtu kamatica.com imaš spisak i linkove ka svim bankama u Srbiji. Sve banke imaju telefonski kontakt centar. Dakle, pogledaj koje banke imaju ekspoziture u tvojoj neposrednoj blizini, pa odaberi dve-tri, pozovi kontakt centar svake od njih i proveri procenat provizije i to je to. Nema neke mudrolije.
[ bantes9 @ 04.12.2012. 18:00 ] @
Koristim Intesinu internet karticu uz koju mi je otvoren devizni racun namenski za nju. Nemam nikakve troskove, tako da evo preporuke, raspitaj se samo oko provizije, jer ja trenutno koristim samo za kupovinu na kineskim sajtovima.

Dosta ljudi koristi usluge Komercijalne banke, jer i ona ima slicne uslove.

Kod Intese dobijas u paketu i pristup e-banking-u (takoreci lite verzija, koja omogucava pracenje promena po deviznom racunu), pa ti i to moze biti jedan od kriterijuma.

Baci pogled na uslove i tarife par vidjenijih banaka, pa kad napravis uzi izbor mail ili poziv korisnickom centru, da proveris da li je ono sto pise na sajtu tacno.