[ Dzigi Bau @ 08.12.2012. 09:26 ] @
Dakle problem je sledeci . Imam kameru koja ima mikrofon u sebi i instalirao sam sve sa diska sto mi je dato uz kameru i video radi ali mikrofon nikako da podesim . Molim pomoc ! Citao sam slicne teme i cackao po control panel-u ali nisam uspeo da ga aktiviram . Jednostavno kada zapocnem poziv pise problemi sa mikrofonom i nikako ne uspevam da podesim :(
[ optimizator @ 08.12.2012. 10:59 ] @
To se u opcijama skajpa podešava tools-options-audio settings pa pogledaj kao na slici

[ Dzigi Bau @ 08.12.2012. 11:16 ] @
Mislim da nije do toga :(
A druga opcija koja je ponudjena je '' SoundMax HD audio ''
https://fbcdn-sphotos-h-a.akam...4571471218597_1681355148_n.jpg
[ optimizator @ 08.12.2012. 15:53 ] @
A koja je druga opcija pored te što si sfotkao? Jel ima još nešto ili samo to? Po tome šta tu piše upravo to bi i trebalo da je mikrofon kamere,ali pošto ga nema....
Pretpostavljam da je zvuk na kompu u redu,ti čuješ druge,samo oni ne čuju tebe.Kakav je priključak kamere,usb ili običan,jel je na pravom slotu priključeno?,....jel kamera nova ili stara,možda je već pokidana žica za mikrofon na ulazu u kameru itd...
[ Dzigi Bau @ 09.12.2012. 03:25 ] @
Pa ova sto sam naveo '' Soundmax HD audio ''
Ima samo te dve opcije .
Da, ja cujem druge, ali oni mene nikako :(
I vidimdruge i oni mene,samo mikrofon zeza ...
Kamera je na usb prikljucak, a ne razumem '' jel je na pravom slotu '' , Jel je bitno u koji od ulaza prikljucim, zar ne bi na svakom trebala da radi ? Napominjem da sam pocetnik, i da je ovaj uzrok ovog problema moje neznanje kako da podesim sve to i da aktiviram mikrofon .
Ima mozda oko godinu dana, ne znam tacno, ali nije dugo koriscena jedino ...


[ gilopile @ 09.12.2012. 03:41 ] @
Da li kamera ima dodatni 3.5mm dzek ljubicasti za mic?

Ako ima, bocni je u ljubicasti dzek na maticnoj ploci (pozadi, gde i zvucnike spajas) i otvori Audio control centar i u opciji recording stikliraj polje gde je slajder za mic.

Ako kamera nema taj dodatni ljubicasti dzek, onda ima integrisanu svoju zvucnu kartu, a po svemu prilozenom, nisi je instalirao kako treba, jer se ne pojavljuje u opciji za zvuk skypea.



Dakle, ides u Audio podesavanja, pa recording, i tu stikliras mic.





[Ovu poruku je menjao gilopile dana 09.12.2012. u 04:55 GMT+1]
[ optimizator @ 09.12.2012. 08:33 ] @
Citat:
gilopile: Da li kamera ima dodatni 3.5mm dzek ljubicasti za mic?
Ako ima, bocni je u ljubicasti dzek na maticnoj ploci (pozadi, gde i zvucnike spajas) i otvori Audio control centar i u opciji recording stikliraj polje gde je slajder za mic.


│Upravo tako,zato sam ga i pitao da li je usb ili ne,jer da je usb tu nema mnogo ,,mudrosti" a ovako ostaje i opcija pogrešnog slota pored opcije štelovanja u opcijama za audio.
[ deks007 @ 09.12.2012. 19:58 ] @
Resenje moguce , prvo iskljuci mogucnost apdejtovnja skypa instaliraj verziju na primer 5.10 i ne apdejtuj . Ovi iz skypa poceli da uvaljuju kamere i apdejt daje podrsku samo za one kamere za koje smatrraju da su in . Imam PS3 Eye extra kameru i malo malo nece da radi te menjaj USB port dok nisam uradio ovo sto ti predlazem pa probaj . Pozdrav !
[ Dzigi Bau @ 09.12.2012. 21:59 ] @
Kamera ima samo usb prikljucak, nema dodatni dzek .
Sto se tice instalacije, jel prvo trebam da ubacim kameru pa da instaliram sve sa diska ili obrnuto ?
Probacu to sa Skypom ali sve mislim da ja ne umem da je podesim lepo .
[ gilopile @ 09.12.2012. 22:39 ] @
Ajd vidi u device manager da li imas neku USB zvucnu, vidi pod sound, video and game controlers.

Slikaj nam device manager, onako sve otvori na plusice...
Mislim da samo treba da podesis u audio mixeru/recording da ide preko mic i da u control panel/sound and audio device/ pa audio i u polje sound recording postavis tu USB zvucnu koja je u kameri



Malo je zeznuto ovako na daljinu objasniti...Bilo bi ok da se resi preko teamviewer-a, ako bas nisi spretan da sam odradis
[ deks007 @ 10.12.2012. 01:25 ] @
Od necega moras poceti moj predlog i pitanje koja ti je verzija skypa ,a ako je najnovija uninstal pa instaliraj ver 5.10 ili stariju pa probaj . I jos nesto napisi model kamere . Pozdrav !
[ Dzigi Bau @ 12.12.2012. 21:02 ] @
Evo slika device menager-a https://fbcdn-sphotos-c-a.akam..._4594937685244_928190852_n.jpg
Skype 5.10 sam pokusao da instaliram ali mi je opet ubacilo 6.0 , verovatno nisam nasao pravi link, ako neko ima neka okaci .
A model kamere je Genius islim 300x v1.1

Pokusao bih da resim sam da bih i nesto naucio, a ako bas ne mogu a neko zna i hoce onda mozemo preko team viewer-a :)
[ deks007 @ 13.12.2012. 20:53 ] @
Koliko se ja razumem nesto ti ne vidim kameru . Prikljucis kameru i u device menager-u gore na liniji ces imati opciju instal new hardver pa izaceres instalaciju sa svog diska od kamere .Kada se kamera pojavi onda cemo dalje ilija ili nekood drugara ali vec su ti dali neke smernice za audiomoras imati dva izbora ili mikorofon od kamere ili ...primer ti je dao Optimizator .Pozdrav !
[ Dzigi Bau @ 13.12.2012. 21:10 ] @
A sta je ovo cam suite virtual audio, ja sam mislio da je to kamera ?
[ deks007 @ 14.12.2012. 02:04 ] @
Treba da ti se vidi model kamere kdo sto pise koji su oznake harda ili graficke , mozda kada otvoris padajuci meni od tog cam suite ti se pojavi i kamera Pozdrav !
[ Dzigi Bau @ 18.12.2012. 21:16 ] @
Ne moze da se otvori ovo Cam suite a instalirao sam Skype 5.10 i sada nece ni video da radi, otvori sliku, pa onda samo crno ostane .
Evo u my computer prepoznaje kameru i otvara lepo https://fbcdn-sphotos-a-a.akam..._4633062918351_305635362_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-d-a.akam...0_4633082238834_97052670_n.jpg

Znaci ipak bi bilo do podesavanja nesto ...
[ gilopile @ 19.12.2012. 18:54 ] @
Vrati ti najnoviji skype.

Ovako, ajd ti nama uslikaj audio mixer/recording, da vidimo da li imas tu USB mic koji treba da cekirasd. Kod tebe je samo problem sto ne znas da podesis u audio/recording podesavanjima da USB mic bude primarni.

Pogledaj i u audio podesavanjima u control panelu i postavi USB mic (ili kako li se vec zove) u polje `sound recording`



P.S. Pozuri, smak sveta samo sto nije, a ti se ne isprica:)
















[ deks007 @ 23.12.2012. 13:40 ] @
A sta ce novija verzija Skypa ima kao nesto sto starija nema a ja tvrdim da novija verzija nece da radi sa nekim kamerama odnosno ne podrzava ih . To sto ti se pokazuje u My Computer ok ali treba da ti se vidi i u Device Manageru ( desni klik na My Computer pa Manage ) . Pozdrav !


[Ovu poruku je menjao deks007 dana 23.12.2012. u 20:10 GMT+1]
[ Dzigi Bau @ 08.01.2013. 19:00 ] @
Evo mene , malo kasnim , ali sta cu .
Lap top je crkao, samo je poceo da se pusi .
Mislim da je procesor crkao, moguce je da je i on stvarao probleme, videcu kada dodje sa popravke da li ce raditi skype.
Hvala svima na pomoci, javicu sta god da uradim !
[ Dzigi Bau @ 14.03.2013. 12:24 ] @
Neverovatno, ali na kraju se ispostavilo da kamera nema mikrofon u sebi .