[ slavisac @ 08.03.2004. 00:06 ] @
Dobio sam zadatak da u svojoj firmi postavim jos jedan server pod unixom koji bi bio paralelean postojecem dakle kada korisnik radi u aplikaciji aplikacija treba poake istovremeno da pise na dva racunara tj ta dva servera.

Dali neko zana da mi pojasni malo u kom pravcu da krenem. Posto sam citajuci helpove nasao mirror sa dav hard diska na koje se istovremeno pise.
[ flylord @ 08.03.2004. 01:04 ] @
daj jos malko podataka. Mirror cega? Fajlova, baze podataka (replikacija) ...
poz
[ VRider @ 08.03.2004. 15:36 ] @
Moraju li biti dva servera? Moze da zavrsi i disk mirroring sa RAID ili SCSI kontrolerom.
[ slavisac @ 08.03.2004. 21:57 ] @
Dakle situacija je sledeca imam dva servera pod UNIXO_m na jednom od njih je aplikacija pod foxpro_m i baze podataka potrebno mi je da za sledece aplikacije i baze napravim miror server na drugom racunaru zbog sigurnosti podataka jer rec je da ako jedan racunar otkaze drugi moze da nastavi rad nesmetano a da pre toga na oba racunara moze istovremeno da se radi a da se podaci smestaju na oba rcunara istovremeno u obzir dolazi i SUSE linux serveri.
Bilo kakvo uputstvo ili link ka njemu bi mi dobrodoso. Vec sam pronaso mirror hard diskova ali to mi ne igra u ovom slucaju.

Pozdrav svima
[ MoHicAn @ 09.03.2004. 08:04 ] @
Ne moze to tako lako. Mozes da napravis dva identicna servera de ce sql baza na jednom biti slave druge a redudancy mozes dobiti sa trecom masinom koja ce da usmerava upite preko round robinna na primer mada licno mislim da je em jeftinije em sigurnije RAID-1 sa dva diska i 3 spare-ova a da ne pominjem sto je ultra lakse.
[ dpop @ 09.03.2004. 08:23 ] @
Nije loše pogledati sadržaj i sa URL http://www.linux-ha.org gdje se kao jedna od tema ovog cijelog projekta spominje i
Citat:

Storage ..../Replication

sa puno relevantnih linkova...
[ Perun @ 11.03.2004. 11:37 ] @
Traba ti cluster configuracija- diskovi se mogu mirrorovati RAID-om - to te spasava samo u slucaju da se jedan od diskova crasira ali ako ti server zbog nekog razloga rikne kod high-availibility produkcionih sistema potrebno je da drugi server automatski preuzme ulogu bez down-tajma ...

Ne znam koji tip servera i OS-a imas ali sada znas otprilike u kojem pravcu moras da trazis ...

Ako das malo vise podataka mogao bih dalje da ti pomognem ...