[ jacky joy @ 20.12.2012. 01:49 ] @
Kako se nikad nisam sreo sa ovom vrstom problema, zamolio bih za pomoc nekog ko ima vise iskustva.

Naime, u nekim grafickim aplikacijama, Adobe Premiere, Photoshop, raznim video igrama, pa cak i pri pustanju nekog videa sa interneta desava se sledece:

Pojava "BlackScreen-a", ili pojava pravilnih linija u straftama po monitoru uz neprijatan pistajuc zvuk iz zvucnika. Pretraga internetom u resavanju ovog problema nije urodila plodom.

Konfiguracija racunara:

MB: MSI P31 Neo V2 (MS-7392) (default bios)
CPU: Intel dual-core E5200 (default clock) - TESTIRAN, i OK, temperature jezgara OK
GPU: ATI Radeon HD 4830 (default clocks) -
Memorija: 2 GB DDR2 -TESTIRAN- Memtest86 pokazuje OK status oba modula
HDD - WD 1 TB -TESTIRAN-status OK
OS: WIN 7 sp1

Posle nove instalacije windows-a, potpunog brisanja drajvera, i njihove ponovne instalacije, nista se nije promenilo. SVE TEMPERATURE SU OK, cak i grafike, sto je veoma zbunjujuce. Napajanje ne bi trebalo da bude problem, kao ni hladjenje. Nikad pre nisam radio GPU testove, ali nakon pokusaja testa sa FurMark-om, kad je odmah nakon pocetka testa "pao" BlackScreen, odlucio sam da se obratim za pomoc jer sam stvarno ostao bez ideja.

Hvala unapred za svaku eventualnu pomoc!
[ Binary Mind @ 20.12.2012. 14:03 ] @
Pozajmi od nekoga ispravnu grafiku i testiraj na svom racunaru. Nije bitno koja je grafika. Ako je Nvidia uninstaliraj ATI drajvere, instaliraj nvidijine i vidi kako se ponasa racunar sa bilo kojom drugom ispravnom grafickom karticom. Gledaj da bude graficka kartica koju trenutno napajanje moze da izdrzi. Koje napajanje imas? To nisi naveo.
[ jacky joy @ 22.12.2012. 15:35 ] @
Da, to sam zaboravio da navedem... Napajanje mi je mozda problem jer sam ga vec jednom menjao. Sada je 450w, ali "Kinez"... Planiram da uzmem dosta jace ali trenutno nisam u mogucnosti. Prilikom testa u MSI Agterburner-u prvi put je sve bilo ok, posle 2 dana racunar je ponovo zakucao na isti nacin. Dan pre sam imao "Blue screen of death" , medjutim nisam mogao da procitam sta pise zbog totalno izdeformisane slike (sto ponovo ukazuje na grafiku). Pokusacu sa zamenom grafike, da ustanovim kvar, mada se nadam da je problem stvorilo napajanje, a ne GPU ili MB (pu-pu daleko bilo )
[ jacky joy @ 13.01.2013. 15:57 ] @
Javljam se posle nekog vremena, i nadjenog resenja... Problem koji se meni dogodio desava se mnogim korisnicima, i u servisima preporucuju zamenu graficke karte jer je navodno neispravna ili sumnjaju na druge hardverske probleme sto NIJE NUZNO SLUCAJ!

Problem nije bio hardverske prirode, vec je srz problema bila u konfliktu koji je prouzrokovan od strane OS i grafickih drajvera. Naime, WINDOWS 7 ne prepoznaje noviju verziju drajvera za neke graficke karte i pri instalaciji drajvera, ne izmeni fajl koji je potreban za normalno funkcionisanje grafike. Konflikt je prouzrokovan od strane sledecih fajlova: ntoskrnl.exe i atikmpag.sys (koji je odgovoran za funkcionisanje grafike) Medjutim windows zadrzava stariju verziju ovog fajla, pa sam nakon duze pretrage uspeo da nadjem deo resenja problema ovde...

http://www.computertipsfree.co...blue-screen-bsod-in-windows-7/

NAPOMENA: Nadjeno resenje je u mom slucaju bilo samo PRIBLIZNO...

To resenje jos nekom moze pomoci ko se suretne sa slicnim problemom, medjutim, ja sam morao fajl atikmpag.sys.old (izmenjenu verziju) potpuno da izbrisem nakon instalacije novih drajvera jer je doslo do konflikta, i drajveri nisu hteli da se "stabilizuju". Tek nakon sto sam izbrisao staru verziju tog fajla, i instalirao drajvere ponovo, sistem funkcionise u potpunosti stabilno!!

PROBLEM RESEN!