[ Jovana_87_Bg @ 20.12.2012. 12:53 ] @
Zavrsila sam jedan mali programcic u Javu... pa me interesuje kako da uradim TRIAL verziju programa? Ne ocekujem da mi vi date gotov kod, vec da mi predlozite neka resenja?
P.S. Pocetnik sam u JAvi :) Hvala unapred.
[ nemnesic @ 20.12.2012. 14:05 ] @
Kada user pokrene program po prvi put napravi jedan file i upisi current date time i start date time.

Kada user pokrene program drugi, teci, ...itd put procitaj taj file i vidi da li je trial zavrsen i updejtuj start date time.
Start date time je tu da bi proverila da li je user namerno promenio vreme na racunaru.

Naravno vremena nemoj da upises u plain text vec ih "encryptuj" nekako.

javi se ako nesto ne ide.
nn
[ plague @ 20.12.2012. 14:18 ] @
Nesto osnovno, polja: datumZadnjegPokretanja, preostaloDana.

Instalacijom programa upises u datumZadnjegPokretanja kao danasnji dan.
Kada korisnik startuje program, ako je trenutni dan razlicit od datumZadnjegPokretanja skines jedan dan od preostaloDana.
Ovim iako pomera datum nece dobiti nista, cak ce naskoditi sebi. Jedino sto ti ostaje je da upises (naravno kriptovano) u registar i da prilikom instalacije proveris da li vec postoji zapis, ako postoji da koristi njega. Ostaje problem ako program ostane ukljucen non-stop jer tada nece gubiti dane, mada mozes periodicno da proveravas, nakon neke akcije i upisujes ako dodje do promene. Takodje, brisanjem kljuca iz registra bi dobio fresh install.

Korak dalje bi bio da se kacis na neki sajt i preko njega proveravas datum, ako ne mozes da se nakaci ne startujes program.

Itd..
[ Jovana_87_Bg @ 20.12.2012. 23:23 ] @
Hvala na odgovorima. POsto sam ja pocetnik u Javi potrudicu se da nesto od ovog sto ste mi napisali i iskoristim, mada mi ne deluje kao bas prosto ili mi se cini? Jel to treba da bude .txt file? ;)

[Ovu poruku je menjao Jovana_87_Bg dana 21.12.2012. u 00:45 GMT+1]