[ vasnishonja @ 21.12.2012. 01:19 ] @
Pozdrav svima
Zelim da odstampam polje ciji je izvor combo box, da li je moguce da ako u properties za obe kolone (bound i onu koja se vidi) stavim npr columnwidths 3cm;7cm da mi stampa obe kolone. Trenutno to resavam tako sto napravim dva ista polja pa mi je u prvom columnwidths 3cm a u drugom columnwidths 0cm;7cm. o (prvo polje je sifra proizvoda a drugo naziv)
Hvala unapred
[ Getsbi @ 21.12.2012. 13:10 ] @
Imam osećaj da pokušavaš da štampaš nešto iz forme, što mislim da je loša ideja. Za izvor izveštaja koristi upit nad tabelom. Tu možeš da kombinuješ šta želiš i kojim redom želiš da se podaci prikažu. Ako te nisam razumeo ti postavi svoj primer i naznači u poruci šta tačno želiš da dobiješ. Naći će se već neko ko ima ideju.
[ vasnishonja @ 22.12.2012. 07:24 ] @
Evo primera hocu da u reportu "table2", u polju izbor proizvoda imam 2 kolone sifru i naziv. U properties sam stavio da je sirina kolona 2cm;4cm ali se vidi samo prva. Da li je moguce podesiti da se vide obe?
[ FOX028 @ 22.12.2012. 07:50 ] @
Mislim da se ne moze napraviti da ti Combo Box prikazuje dve kolone, moze prikazivati dve kolone jedino kada hoces da izaberes nesto sa njegove liste ali cim izaberes prikazuje podatak iz prve kolone.
Iz tvog primera koliko vidim ti podatke iz Table1 povlacis u Table2 pa si tu trebao napraviti i relaciju (Relationships) povezes Sifra iz Table1 sa IzborProizvoda iz Table2. A da bi dobio zeljeni izvestaj kreiras upit (Query) kojim ces izvrsiti grupisanje podataka koje zelis prikazati u izvestaju. U prilogu ti je primer kako bi to trebalo da izgleda.
[ vasnishonja @ 22.12.2012. 09:05 ] @
Hvala na odgovoru
ja sam to resavao drugacije u reportu napravim dva ista polja "naziv proizvoda" a onda u prvom stavim da je columnwidth 2cm;0cm a u drugom 0;7cm i dobije se isto
[ FOX028 @ 22.12.2012. 09:40 ] @
Ali mislim da je ovako jednostavnije, jer Combo Box u izvestaju vrsi istu funkciju kao i Text Box, u izvestaju ne mozes preko Combo Box-a da vrsis izbor stavki, zato je prakticnije da se postave dva Text Boxa kao sto sam ti odradio u predhodnom primeru.