[ Trazim_curu_za_brak @ 22.12.2012. 11:14 ] @
Imam ASUS A3H-5009 laptop ali i probleme sa drajverima. Pokvario mi se dvd citac i sad sam instalirao windows7 preko fleske i nije mi windous instalirao drajvere za zvuk i wirales. E sad ne znam posto sam ga kupio da li je radilo normalno zvuk pre instalacije windowsa. Moje pitanje je da li je pokvaren zvuk i wirales ili samo jednostavno nema drajvere za win7? Na primer da li kad se pokvari zvuk win vidi taj cip ili ga ne vidi? Pitam jer je windows za zvuk stavio znak uzvika a za ostalo nesto (pretpostavljam wirales) postavio znak pitanje? Evo dacu i sliku sta se prikaze u devajs menadzeru (valjda se tako kaze). Znaci pitanje je da li je pokvaren zvuk i wirales na ploci ili samo nema drajvere? Stvarno bih bio jako zahvalan za odgovor i savet.

[ bozabaksuz @ 25.12.2012. 13:05 ] @
Pogledaj da li mozes da instaliras drajvere preko windows UPDATE-a (ukljuci isti, ali napomeni da instalira samo sto ti zelis). Drajveri se nalaze obicno u optional updates sekciji. Ovo je dosta stara masina, tako da ako si se zeznuo i instalirao 64-bitni windows moguce da drajveri za integrisane komponente ne postoje. 32bitne ne mozes i ne smes da instaliras u tom slucaju. Pronadji i instaliraj windows 7 sa servis packom 1, a za masinu te jacine (ako sam dobro video celleron M na 1.6 ghz, pretpostavljam da si ga upgradeovao, jer sa 256 MB rama ti nece raditi masina kako treba a i hard disk od 40gb je mali, osim za office, muziku i malo net-a) instaliraj verziju HOME PREMIUM. Sta ti pise pod stavkom network devices. Vidim da ne prepoznaje graficku sa ove slike a ne wifi adapter. I naravno kada kucas imena programa ili ih prevedi ili kucaj orginalni naziv. Znamo mi ovde sta je Wireless adapter(), Device manager (menadzer uredjaja)...