[ NIKSICKO_PIVO @ 30.12.2012. 01:19 ] @
imam problem kad sa mog lap topa ocu da prebacim neki fajl na flesku ili na drugi racunar, kad ga prebacim na drugom racunaru mi govori da ne mogu da otvorim fajl i da je ostecen, na flesku isto tako a na lap top normalno mogu da ga otvorim !!! o cemu se radi ??? isto tako kad ocu da sa drugor racunara prebacim na lap top neki fajl kaze mi da je ostecen ?????
[ KrkaCiC @ 30.12.2012. 02:08 ] @
Da te ne zeza fleska?
I koji laptop imas,tj koji usb?
[ NIKSICKO_PIVO @ 30.12.2012. 11:46 ] @
dell inspirion mini
[ KrkaCiC @ 30.12.2012. 19:24 ] @
Da li si probao drugom fleskom da prebacujes?
[ NIKSICKO_PIVO @ 30.12.2012. 20:22 ] @
probao sam i sa fleskom i sa externim hard diskom i svaki put isto
[ KrkaCiC @ 30.12.2012. 23:21 ] @
Onda je najverovatnije USB nesto van funkcije. Nemam drugu ideju.
A koliko usb imas na njemu? Ako imas vise jel si probao u svaki?
[ NIKSICKO_PIVO @ 31.12.2012. 17:38 ] @
imam 2! probao na oba i opet isto
[ Ned123 @ 31.12.2012. 18:17 ] @
Ja ću samo postaviti jedno glupo pitanje prije neke ozbiljnije dijagnostike:
Da li svaki put kada preko USB medija prenosiš nešto, odradiš prije vađenja "safely remove" ?
[ NIKSICKO_PIVO @ 01.01.2013. 20:07 ] @
ne! znaci kad prebacim fajl na flesku sacekam da prestane da treperi lapica na njoj i izvadim
[ NIKSICKO_PIVO @ 01.01.2013. 20:07 ] @
isto kad meilom prebacim neki fajl na drugi meil on kaze da je fajl ostecen :((((((
[ KrkaCiC @ 01.01.2013. 23:34 ] @
Namam bas ideju neku,ali mislim da ti je malo windows raskliman,mozda imas neke viruse koji ti se kace na fajlove. Proveri prvo nekim svezim AV softverom ceo HDD.
[ NIKSICKO_PIVO @ 02.01.2013. 13:04 ] @
provjerio sam sa nodom ali nema nista
[ superbaka @ 02.01.2013. 19:50 ] @
cekaj malo, nesto mi ovo poznato... covek kaze da posle ne moze da otvori fajl... to sam vec vidjao ali ne mogu da se setim kako sam resio, pa ako neko zna... da nije to ona fora kad samo iskopira precice, tj. nazive foldera i dalje u nizu, a ne kopira pune fajlove?

@Niksicko

pogledaj koliko su veliki fajlovi koje hoces da otvoris...
[ Horvat @ 02.01.2013. 21:19 ] @
bice da ti pokusavas da prebacis neki program koji ne moze samostalno da se pokrene
pa kada ga ubodes (flash) u tudji racunar, koji nema vec taj zavistan program ucitan - ne radi
(kada bi jos rekao sta pokusavas prebaciti i sta tacno ispise za gresku,mogli bi ti malo vise pomoci)

probaj prekopirati najobicniju sliku, pa pogledaj da li to radi
ako ne radi,e onda mozemo pricati o ostecivanju datoteka,ali bice da je ovo prvo
[ valjan @ 03.01.2013. 02:08 ] @
A možeš li da nam iskopiraš tačnu poruku o grešci kada pokušaš da otvoriš taj fajl koji je navodno oštećen prilikom kopiranja?
[ NIKSICKO_PIVO @ 03.01.2013. 03:54 ] @
pise The file is corrupt and cannot be opened
[ Miroslav Ćurčić @ 03.01.2013. 11:23 ] @
Možeš li datoteku da otvoriš na drugom računaru?

Koji program se pokreće kao otvarač te datoteke?

Odradi ScanDisk na fleški pa probaj opet.
[ Horvat @ 03.01.2013. 11:28 ] @
jos jednom,koji tip datoteke je u pitanju i da li si probao sa najobicnijom slikom?
[ mozdasamjaamozdainisam @ 03.01.2013. 13:13 ] @
Imao sam skoro slucaj na jednom nettop-u (Asus mini nesto), gde takodje MS Office nijedan Excel ili Word fajl nije hteo da otvori, izbacujuci istu gresku.
Instalirao OpenOffice i sve radilo kako treba.

Nisam ulazio dublje u problematiku, ali znam da Windows nije imao niti jedan Windows Update instaliran i da je bio sav, aj tako da kazem 'izguzvan'. Nakon reinstalacije Windows-a + MS Office paketa je sve opet radilo kako treba.

Tako da je vrlo moguce da je sam Windows problem (negde u Registry-u i slicno).
[ Binary Mind @ 03.01.2013. 15:39 ] @
@NIKSICKO_PIVO

Koji tipovi fajlova (sa kojim ekstenzijama) su u pitanju? Prvo na to pitanje odgovori pa onda idemo dalje....
[ _Nikola_ @ 03.01.2013. 17:25 ] @
Ja sam imao sličnih problema prilikom prebacivanja fajlova sa zaraženih, fleševa ili memorijskih kartica, ali bi mi i antivirus uvek prikazao da je fleš zaražen, za otvaranje takvih fleševa sam koristio program ACDSee, desni klik /Browse with ACDSee. I fleš/memorijsku karticu bih mogao da otvorim i prebacim podatke sa njih, dok Windows Explorer ne bi mogao da im pristupi.
[ NIKSICKO_PIVO @ 07.01.2013. 10:30 ] @
pa ovo sto je kucano u vordu i exelu kao i slike
[ pela @ 07.01.2013. 10:53 ] @
Jesi li probao da prebacis fajlove putem mejla ili mozda dropbox-a?
[ valjan @ 07.01.2013. 12:53 ] @
Citat:
NIKSICKO_PIVO:
pa ovo sto je kucano u vordu i exelu kao i slike



Pa tako reci, sve ti moramo kleštima čupati reči... :-) E sad nam još reci da li možda koristiš MS Office 2010 ili možda neku stariju verziju, i da li su na oba računara iste verzije MS Office-a (Word i Excell su deo MS Office-a, po tvojim prethodnim odgovorima bih rekao da ovo objašnjenje nije naodmet)...
[ NIKSICKO_PIVO @ 11.01.2013. 01:10 ] @
na oba racunara je msoffice 2007
[ valjan @ 11.01.2013. 11:58 ] @
E sad, pošto više nemam pojma šta se gde uspešno otvara, a šta ne, hajde da uradimo sledeći test:

Kreiraj Word dokument na oba računara, poželjno je da bude isti sadržaj, kako bi test sproveli pod istim uslovima (npr. kreiraj novi dokument, napiši "Test" i sačuvaj ga). Dokument kreiran na računaru A nazovi DokumentA, a onaj kreiran na računaru B nazovi DokumentB. Kada to uradiš, pokušaj odmah da ih otvoriš na tom računaru gde si i kreirao, i napiši nam šta se desilo. Onda iskopiraj svaki dokument na onaj drugi računar, pa probaj da ga otvoriš, i opet napiši šta se desilo. Na primer:

DokumentA DokumentB
Računar A Uspešno se otvorio Izbacio je grešku
Računar B Izbacio je grešku Uspešno se otvorio

Naravno, što nam daš više detalja, brže ćeš dobiti odgovor. Zatim okači ta dva dokumenta na Google Docs (imaš sa leve strane crvenu ikonicu za upload), pa vidi kako se otvaraju na oba računara iz browsera, i javi nam šta se desilo. Na primer:

DokumentA DokumentB
Računar A Uspešno se otvorio Uspešno se otvorio
Računar B Uspešno se otvorio Uspešno se otvorio

Instaliraj Libre Office na oba računara (to je besplatna alternativa za MS Office), pa pokušaj da oba dokumenta otvoriš na oba računara iz njega. Na primer:

DokumentA DokumentB
Računar A Uspešno se otvorio Uspešno se otvorio
Računar B Uspešno se otvorio Uspešno se otvorio

Ako se u bilo kom od ova tri testa pojavi ta greška a tebi samom ne bude jasno gde "škripi", onda slobodno zipuj ta dva dokumenta i negde ih okači pa nam daj link, da ih testiramo i kod nas, mada mislim da će biti dovoljno da nam daš rezultate ovako kako sam ti ja tražio, pa ćeš brzo dobiti pomoć...
[ valjan @ 18.01.2013. 01:49 ] @
Ako si rešio problem, bilo bi lepo da kažeš kako si ga rešio, u slučaju da se neko kasnije nađe u istoj situaciji. Ako nisi rešio, daj nam još malo podataka, tražili smo dosta toga od tebe a nisi se još oglasio. Možda će rešavanje problema ići brže ako ga prebacimo u odgovarajući forum, što opet zavisi od nekih odgovora koej očekujemo od tebe.