[ Slobodan Milivojevic @ 01.01.2013. 17:37 ] @
Ove godine sam kod sebe imao dva telefona - oba na mt:s mreži, nalazio sam se u centru Pirota.

Generalni utisak da mreža nikad bolje nije radila (za saobraćaj u okviru mreže i ka fiksnim brojevima Telekoma Srbija). Obzirom da sam bio u klubu koji ima deo ispod zemlje, često je telefon bio na EDGE-u, ali je internet radio svo vreme - čak i EDGE sasvim pristojno, mada sam u periodu od 12 do 01h možda dva puta otvorio socijalne mreže.

Pozivi u okviru mreže su radili odlično čak i sa GSM mreže, možda je bilo ukupno 2 neuspela pokušaja. SMS poruke u okviru mreže su stizale u roku od 20-30 sekundi, a poslao sam ih 20ak.

Sad dolazimo do "bolne tačke" - komunikacije između mreža, naime ni jedan od 10ak poziva ka korisnicima Telenor mreže nije prošao iz prvog pokušaja, uvek je bilo potrebno biti uporan i iz 3-4-5. pokušaja dobiti nekoga na Telenor mreži.

Što se tiče poziva ka Vip mreži obavio sam jedan oko 00:15 i uspeo sam odmah da dobijem sagovornika, mada to i nije relevantno, jer je to bio samo jedan poziv.

Takođe poslao sam i par poruka na Telenor mrežu, one su doduše kasnile po 5-6 minuta - bar se tako da zaključiti iz obaveštenja o dostavljenim porukama.

Sve u svemu, očekivao sam da će biti više muka, ali i ovih 20ak poziva i 30ak poruka i nešto interneta je radilo sasvim pristojno, mada smatram da generalno ljudi danas koriste manje mobilne telefone u novogodišnjoj noći, pogotovu ne da čestitaju polovini svog imenika novu godinu putem SMS-a, jer i sam sam vrlo malo SMS poruka sa čestitkama primio u odnosu na prethodne godine.
[ agasoft @ 01.01.2013. 18:28 ] @
Novi Beograd , druga�ije iskustvo.
Na MT:S mre�i primio poziv s Telenora u 0:01, slao poruke, zvao sve mogu�e i
nemogu�e i sve radilo.
Tako�e i s Telenora sam pozivao odmah, i u odnosu na ranije godine sve je
radilo savr�eno.
[ bachi @ 02.01.2013. 11:07 ] @
Agasoft, stavi za encoding u email porukama utf-8.

Ja sam stavio da mi se pošalje oko 200 sms poruka na 200 različitih telefona oko 23:58. Oko 60% je poslao bez problema, a ostalih 40% se mučio ko crnac. :)

Takođe sam od ljudi dobijao iste poruke po 2 - 4 puta. Nisam ni pokušavao da zovem ikoga, pod pretpostavkom da je nemoguća misija.

Inače mi je telefon bio na EDGEu, da li bi bilo bolje ili lošije da sam stavio na 3g?
[ zvezdasbg @ 02.01.2013. 23:06 ] @
Za novaka sam bio u Becu i u ponoc tamo nijedna mreza nije radila! Sve puklo. Tek posle pola sata sam uspeo da dobijem nekoga.
Ovi nasi su jos i zlatni :)))))
[ 3way @ 02.01.2013. 23:12 ] @
Novi Beograd, Telenor, bez problema. Poslao sam par desetina poruka odjednom i vecina je stigla (sve mreze). Nisam pravio statistiku, ali neke sam poslao i na ugasene telefone. Poruke su stizale u toku od odmah ili sa par minuta zakasnjenja. Samo jedna je stigla 20ak minuta nakon slanja. Nisam telefonirao niti koristio Internet.