[ dragannox @ 08.01.2013. 13:29 ] @
imam jedan div container i u njemu su 3 diva (jedan pored drugog), napravio sam levi div, i stavio mu float:left i on to odradi, ali problem je kod srednjeg diva, ja mu stavim width:300px ali on mi ne meri tih 300px od kraja prethodnog diva..vec od pocetka diva container, npr. levi div mi je 200px i on je dodao samo jos 100px...izludeh:)
[ djoka_l @ 08.01.2013. 13:43 ] @
Najbolje da ovde ne ostaviš primer sa kojim se mučiš. To je najsigurniji način da ne dobiješ odgovor.
[ dragannox @ 08.01.2013. 13:50 ] @
evo fotografija sa ukljucenim borderom, zasto prikazuje border od pocetka containera, trenutno srednjem divu nije odredjena sirina, ali kad je stavim..on mi uracuna i sirinu levog diva
[ djoka_l @ 08.01.2013. 14:23 ] @
Ma super što si okačio sliku ekrana. Ja recimo, ako mi treba pomoć u vezi html/css obično okačim html/css fajl koji mi pravi problem. Ili ne pravi...
[ dragannox @ 08.01.2013. 14:39 ] @
<div class="sadrzaj">

<div class="sadrzaj-levo">

<p><span>Naslov</span> is a short-term insurance facility offering niche solutions to specific markets with sustainable benefits.</p>

</div><!--/sadrzaj-levo-->

<div class="sadrzaj-sredina">

<p class="gore"><span>WE THRIVE</span> on developing new and exciting products that speak directly to our clients and provide real protection and assistance.</p>
<p class="dole"><span>WE PRIDE<span> ourselves on adding value and continually evolving and advancing our products to ensure maximum efficiency, maximising results and minimising obstacles. </p>

</div><!--/sadrzaj-sredina-->



<div class="sadrzaj-desno">



</div><!--/sadrzaj-desno-->



</div><!--/sadrzaj-->



a CSS bi isao ovako

.sadrzaj{
height: 200px;


}

.sadrzaj-levo{
width: 262px;
height: 200px;
float: left;
padding-top: 25px;
padding-left:20px;
}

.sadrzaj-levo p{
margin:0;
font-size: 19px;
font-family: Myriad Pro sans-serif;
font-weight: bold;
width: 200px;
}
.sadrzaj-levo p span{
color: #014098;
}

.sadrzaj-sredina{
width: 480px;


}
.sadrzaj-sredina p{
font-size: 12px;
margin: 0;
}
[ djoka_l @ 08.01.2013. 14:58 ] @
Dodaj float: left i za centralni div.
[ dragannox @ 08.01.2013. 15:04 ] @
i dalje nece, samo si to uradio i uspelo je?, ne znam sta se desava
[ dragannox @ 08.01.2013. 15:46 ] @
skontao sam, napokon:), treba odmah staviti da srednji div pluta, hvala Djoki