[ MladenBL @ 09.01.2013. 18:43 ] @
Pozdrav,

Možda nisam trebao da stavim ovu temu ovdje ali..

Naime, potrebni su mi saradnici za izradu open source ecommerce platforme, više detalja će dobiti oni koji budu učestvovali u izradi...
Ja sam planirao da sastavim tim od 5 ljudi, 4 web programera i 1 web dizajner(za početak), sebe sam svrstao u web programera.

Potrebna znanja i ostali uslovi programera(min):

- HTML, CSS, PHP(OOP), MySQL, JS
- Poznavanje engleskog jezika
- Odgovornost

Potrebna znanja i ostali uslovi web dizajnera(min):

- HTML, CSS, JS
- Rad u Adobe Photoshop-u, Adobe Fireworks-u ili sličnom programu
- Poznavanje engleskog jezika
- Odgovornost


Eh, sada će vjerovatno neko pitati ko si ti?,
Ja sam web dizajner i web programer iz Banja Luke, sa web dizajnom i programiranjem se bavim oko 5 god., imam iskustvo u radu sa: PHP, MYSQL, HTML5, CSS3, WordPress 3.x(u ovom slučaju ne bitan), CodeIgniter, jQuery, JavaScript, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator.

Ako želite da učestvuje pošaljite mi na PM kontakt email, i neke radove koje ste ranije radili ( ili dio koda, ukoliko ste se samo programiranjem bavili ).

Nadam se da će biti zainteresovanih, ukoliko vam nešto nije jasno pitajte.
[ Predrag Supurovic @ 09.01.2013. 22:59 ] @
Kakva će biti razlika u odnosu na postojeće Open Source eCommerce programe?
[ MladenBL @ 09.01.2013. 23:54 ] @
U poredjenju sa npr. Magento:
- Bice dosta brzi
- Jednostavniji custom template development
- Jednostavniji plugin development
...

Cilj nam je napraviti ecommerce platformu sa kojom je moguce brzo napraviti e shop, odnosno izraditi custom template..
Ostale stvari ce biti slicne kao i na ostalim ecommerce platformama, mozda ubacimo nesto novo, mozda ne ali otom potom, to cemo kasnije da vidimo.
[ Deni web dizajn @ 26.04.2013. 18:44 ] @
Ja sam bio na odmoru u blizini Magento kancalarija da ih tako nazovem i ako tu radi samo jedan deo ljudi vecina radi od kuce na drugim lokacijama. Meni su rekli da oko 200 ljudi radi na razvoju i jos oko 300 na sporednim stvarima.

Vecina boljih ima plate koje finansira Magento i one su dosta velike plus bonusi od prodaje komercijalnih verzija kojoj cena nije mala...