[ taleB @ 15.01.2013. 13:25 ] @
Imam neku srednju mrezu sa windows serverom 2008 na kojem imam AD,dns,dhcp.Interesuje me postoji li neka mogucnost da izlistam koje se web stranice posjecuju iz mreze,znaci samo listu stranica?
[ citizenx @ 15.01.2013. 15:51 ] @
Resenje je proxy server. Ja sam koristio squid podignut na linuxu. Uzmes neku masinu, podignes linux (ja koristim najvise debian). Ta masina ide izmedju rutera (modema) koji dobijas od ISP-a i tvoje mreze. I tako napravis da korisnici pre rutera moraju da prodju kroz proxy server. Poenta svega je da konfigurises squid na nekom portu, recimo 192.168.1.1:8080 i onda moras na svim radnim stanicama da podesis da browseri koriste proxy server na toj adresi i tom portu. Mozda podesavanja mozes uraditi preko grupne polise da ne bi isao od racunara do racunara. Instaliras Webmin kako bi imao laku administraciju servisa iz browsera i to je to. Ako dodas i Wireshark pored squid-a, zabavi nema kraja :)

Pogledaj ovaj link, mozda ti bude od koristi.
[ Aleksandar Đokić @ 16.01.2013. 00:20 ] @
A sto ne proxy na tom Win serveru, kad vec ima server? A mozda moze nekako i redirekt da odradi pa da ima transparentni proksi, tako da ne mora da podesava svaki browser.
[ citizenx @ 16.01.2013. 07:15 ] @
Jedan od osnovnih razloga je bezbednost. NIKAD nemoj server na kom ti je AD da koristis kao proxy posrednik. Cak je pozeljno da bude u perimeter zoni, na izdvojenom subnetu kako ne bi bio u istom broadcastu kao radne stanice, al to je neka druga prica. Ovako sa squidom ce imati dosta mogucnosti, a moze cak i da prebaci DHCP na njega kako bi smanjio servise na Windows serveru. Sve u svemu imace iskustvo vise sa linuxom.
[ taleB @ 16.01.2013. 07:44 ] @
trenutno je situacija takva da mi treba samo nesto da bi vidio koje su to stranice,nasao sam aplikaciju MING network monitor ali kosta nekih 60$,jest da ima vise mogucnosti pracenje mail,chat itd.E sad meni treba neka besplatna opcija privremeno ali samo me interesuju web stranice.
Razmisljao sam o squidu,ali opet ne znam da li on pruza tu mogucnost,neki report koji ce mi pokazati zahtjeve korisnika za odredjenim stranicama
[ citizenx @ 16.01.2013. 08:00 ] @
pogledaj ovo