[ risp73 @ 15.01.2013. 15:52 ] @
Prijatelj me je zamolio da se raspitam da li kameru iz pokvarenog laptopa može nekako
da iskoristi na desktop računaru. Žao mu je da je baci, davala je izvanrednu sliku.
Iz kamere izlaze četiri žice.
tnx
[ Miroslav Cvejić @ 15.01.2013. 20:20 ] @
Može u većini slučajeva. Te 4 žice su Gnd, +5V, data+ i data-. Samo treba da provali koja je koja i da ih poveže na USB. Kad je izvadi, nek progugla sve oznake sa pločice.

Ja sam od neke HP kamere iz ozloglašenog dv6000 uspeo da napravim USB kameru i radi na računaru, čak i Windows već ima drajvere. Čak sam i odlemio plavu LED pa se ne vidi kada je upaljena. :)
[ risp73 @ 17.01.2013. 17:37 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić: Može u većini slučajeva. Te 4 žice su Gnd, +5V, data+ i data-. Samo treba da provali koja je koja i da ih poveže na USB. Kad je izvadi, nek progugla sve oznake sa pločice.

Ja sam od neke HP kamere iz ozloglašenog dv6000 uspeo da napravim USB kameru i radi na računaru, čak i Windows već ima drajvere. Čak sam i odlemio plavu LED pa se ne vidi kada je upaljena. :)

Hvala na brzom i korisnom odgovoru.
Izgleda da moj prijatelj ima sreće, u pitanju je po svoj prilici ista kamera.
Računar je HP Pavillion dv6000, a na kameri piše:
DA50401SNWB5EV
F/WR311
AICN031 4994
CN0314-MI01 AT13

Povezana je četverožilnim kablom (crvena, zelena, bijela i crna).

[att_img]

A sad i molba:
- sjećaš li se možda šta je koja žica?
- ako sam dobro shvatio Win prepoznaje kameru i ima drajvere? Vidim da koristiš Win7 a kod prijatelja je XP pa bi te zamolio da mi posavjetuješ kako da dođem do drajvera.
Hvala,
Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao risp73 dana 17.01.2013. u 18:48 GMT+1]
[ Miroslav Cvejić @ 17.01.2013. 18:09 ] @
Do drajvera za XP dođeš tako što skineš sa HP sajta. Samo trebaš da znaš oznaku laptopa odakle je kamera izvađena.

E sad, ova moja liči na tu sa slike, ali nije ista. Kod mene se i boje žica razlikuju kao i raspored elemenata na pločici. Dok pločica izgleda identičnog oblika.

Ja sam guglao oznaku sa nalepnice sa zadnje strane i na nekom stranom forumu došao do kombinacije žica.

Kod mene je oznaka RY5U870-SU003B dala rezlutate na guglu.

Ključna reč za dalje traženje po netu je "pinout".

E sad, kombinacija žica kod tebe može da zbuni.
Obično je crvena +5V, crna GND, bela data- a zelena data+. Ali ne mora da znači da se pridržavaju toga.

Koliko vidim (ipak sam ja ovo sve izolovao bužirom) plava žica od kamere je data- a crna data+.