[ alfa-pro @ 16.01.2013. 19:36 ] @
Pozdrav ljudi, radim jedan game engine i sada da nebih gubio vremena da napisem svoj db layer hteo sam da koristim db biblioteku iz Codeignitera...

Codeigniter ima fantasticnu biblioteku kako sam video, jako mi se svidja princip koriscenja i hteo bih da je initializujem u mom novom projektu. Ako bih radio sam novu verovatno ne bi uradio tako dobro kao sto su oni...

Jel ima neko predstavu kako da initializujem celu tu biblioteku da mogu da je koristim u svim mojim game engine klasama? Gledao sam ali nemogu da ukapiram kako i gde su oni initializovali bazu...

CI je open source i moze se menjati i doradjivati tako da nekrsim nikakva autorska prava.

Hvala vam unapred ako mi date neki primer...

[ dakipro @ 17.01.2013. 07:38 ] @
Prvi rezultat na google za "codeigniter standalone activerecord" vodi na ElisLab forum gde se isto to disktuje, pa probaj da li je to uputstvo jos uvek aktuelno
http://ellislab.com/forums/viewthread/101097/#510651
Kao sto su i tamo predlozili, mozes da probas neki od ORM-ova
Ako si uopste na activerecord mislio
[ gotivac @ 20.01.2013. 08:17 ] @
Prateći link koji je dakipro ostavio, možeš da dođeš do ove strane, odatle možeš da skineš standalone CI activerecord library koja savršeno radi.
[ alfa-pro @ 21.01.2013. 07:00 ] @
Da da skapirao sam i ismejao sam se... Lik je uradio samo obican Factory sto je smesno, kako mi to nije palo na pamet...

Hvala puno, problem je bio sto nisam znao kljucnu rec za pretragu na google... Ubuduce cu znati "standalone"...