[ Daniel011 @ 18.01.2013. 09:37 ] @
Pozdrav, na koji način je moguće postići to da se na Gmail logujem „non-Gmail“ adresom?
Ovo znam da je nekako moguće, jer ranije, dok sam bio član jednog udruženja, tamo mi je bila dodeljena mail-adresa oblika moje_ime@naziv_udruzenja.com. I sad, ja sam tu mail-adresu koristio tako što bih otišao na Gmail, u polje Username bih ukucao tu mail-adresu, a u polje Password lozinku za tu adresu. I sve je bilo potpuno isto kao da radim s gmail.com adresom.

Evo već dva dana isprobavam razne opcije na Gmail-u, ali nikako ne uspevam da otkrijem na koji način se to postiže. Dakle, ne da non-Gmail adresu pridružim nekom postojećem Gmail-nalogu (to znam kako se radi), već da se na Gmail logujem ukucavajući tu non-Gmail adresu, tj. da ona bude potpuno nezavisna od bilo kog postojećeg Gmail-naloga?
[ koska @ 18.01.2013. 09:50 ] @
Ta firma je koristila verovatno usluge Google Apps-a gde je moguce da setujes Google kao sopstven mail server.
Od skoro se ta opcija placa, ali dugo je bila besplatna.
[ bachi @ 18.01.2013. 10:48 ] @
Alo zato čika Microsoft i dalje nudi besplatno - http://domains.live.com/

Jedino što još uvek slepci nemaju IMAP server, ali ako ti to nije od presudne važnosti...
[ Daniel011 @ 19.01.2013. 23:51 ] @
Ma nije mi ni sama ta opcija od presudne važnosti, nego me više kopkalo to što nisam uspevao da nađem tu opciju, a znao sam da je postojala...
Hvala na razjašnjenju.
[ bachi @ 20.01.2013. 09:53 ] @
Bilo, ali sad naplaćuju, malo para zarađuju, pa bi još. I pritom im je usluga po mom mišljenju papreno skupa za nekoga kome treba samo email, ali dobro.