[ KengurBGD @ 18.01.2013. 15:35 ] @
Pozdrav dobio sam novi ruter od telekoma Huawei HG532e.
Na njemu je automatski podešen DHCP ali tim podešavanjima nemam pristup.
Uz uređaj se dobija samo pristup profilu sa ograničenim mogućnostima Username: telekom Password: telekom
Zvao sam Telekom podršku na šta su mi oni potvrdili problem i rekli da se obratim tehničkoj podršsci na mail [email protected]

Naravno veoma brzo i efikasno na mail mi ne odgovaraju 3dana.
Zvao sam ponovo podršku i objasnio im moj problem da mi to treba za posao (bitno mi je da exlude neke IP adrese). Na šta sam dobio odgovor da jedino pomoć mogu da dobijem od [email protected] na koji niko ne odgovara. Pitao sam ih za telefon tehničke podrške ali odgovorili su mi da je to zabranjeno da mi daju i to mogu da dobijem samo ako mi to ljudi sami daju preko tog mail-a.

Onda je operater odlučio da mi izađe u susret i da uradi nešto što je naglasio da ne sme. I dao mi savet da potražim admin šifru na google i forumima.
Meni je to malo neverovatan sigurnosni propust da nisu menjali fabričku admin šifru (za taj profil mnogi obični korisnici i ne znaju da postoji) ali ajde da probam ako kaže da nisu.
Pošto nisam imao sreće sa nalaženjem šifre za taj model rekao mi je da pogledam šifru za model HG520c.
I zadnji savet mi je bio da šaljem mail-ove dok mi ne odgovore.

Probao sam username: admin password:ztonpk za hg520c ali ne funkcioniše.

Pa me zanima jel zna neko šifru za admin pristup Telekomov Huawei HG532e ? Stvarno ne želim da izlazim na kraj sa telekom podrškom.

[Ovu poruku je menjao KengurBGD dana 18.01.2013. u 16:55 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao KengurBGD dana 18.01.2013. u 16:56 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao KengurBGD dana 18.01.2013. u 17:56 GMT+1]
[ Pajica Ristic @ 18.01.2013. 15:59 ] @
zar ne bi trebalo da bude admin/admin?
[ KengurBGD @ 18.01.2013. 17:06 ] @
E u redu evo treći dan su bili dosta ažurniji i brži izgleda da im treba samo malo da se zalete :)

Da bi pristupili administracijskim podešavanjima:

Username: admin
Password: tzlkisonpk


I tema može da se zatvori :)
[ KengurBGD @ 18.01.2013. 17:16 ] @
Citat:
Pajica Ristic:
zar ne bi trebalo da bude admin/admin?


Admin admin je često šifra za wifi rutere bez adsl-a. Mada to najviše zavisi od proizvođača kad kupiš u prodavnici ruter proizvođač ti odmah daje šifru i password od administratorskog naloga pa ti radi šta znaš.

Takođe sam dobio napomenu od telekoma da ne podešavam nikakve parametre jer mogu da u tom slučaju izgubim konekciju sa internetom i da tehnička podrška ne može pružati podršku u tom slučaju i da bi promena vrednosti onemogućila pristup njima u slučaju eventualnih smetnji.

Razumem zašto je po default-u isključen administracijski nalog (da neko kod kuće sam ne čeprka bezveze pa posle da zove ne radi).
Nisam proverio da li je baš fabrički ali mislim da je loše da admin nalog ostane fabrički username password jer to znači da svi na planeti mogu imati pristup vašem ruteru samo treba da se utvrdi koji model koristite.
[ Jbyn4e @ 18.01.2013. 18:19 ] @
Da, Kengur, ta kombinacija je već odavno poznata ovde na forumima....
https://www.google.rs/search?q...:official&client=firefox-a
[ zlatibor82 @ 19.01.2013. 22:46 ] @
Ljudi jer uspeo neko ovaj hg532e da postavi u bridge za pppoe konekciju odnosno 8 35
[ vlada97 @ 26.01.2013. 15:21 ] @
druze nisam bas nesto upucen u sve ovo, imam HG532e
Pa ako mogu nekako da ti pomognem tu sam

kombinacije za logovanje su

username: admin
password: ztonpk

username: admin
password: tzlkisonpk

username: admin
password: admints
[ game fever @ 31.01.2013. 16:54 ] @
Imam mali problem sa ovim ruterom. Ne mogu da pingujem ni jednu adresu iz CMD prozora. Da li neko zna resenje za ovaj problem? Hvala

http://s17.postimage.org/q9l66cjvz/Capture.png
[ Aleksandar Đokić @ 31.01.2013. 17:04 ] @
ipv6?

Jel to imas v4 to v6 tunel?
[ game fever @ 31.01.2013. 18:29 ] @
99% sam siguran da nemam, barem ja nisam podesavao tako nesto.
[ Aleksandar Đokić @ 01.02.2013. 15:50 ] @
Pisala ti je ipv6 adresa ispod broja poruka, zato sam pitao, mozda Telekom testira ipv6.
[ tehnikom @ 04.02.2013. 19:34 ] @
ovaj ruter me je izludeo nekoliko dana dok nisam shvatio da on uvek kada se resetuje zaboravlja podesavanja za portforward ... znaci, vi podesite parametre i sve proradi ... kada iskljucite struju i ponovo ukljucite parametri stoje u masci ali ruter se ponasa kao da ih nema .... ako ga resetujete na fabricka podesavanja i ponovo podesite on radi dok ne ugasite ponovo
[ Hulkara @ 05.02.2013. 11:52 ] @
Hvala ti za ovu temu i za ovu admin sifru ko bratu,ovo sam trazio 5 dana,hvala puno za temu
[ KengurBGD @ 08.02.2013. 20:12 ] @
Citat:
Hulkara: Hvala ti za ovu temu i za ovu admin sifru ko bratu,ovo sam trazio 5 dana,hvala puno za temu


Drago mi je da je pomoglo :)


Citat:
Jbyn4e: Da, Kengur, ta kombinacija je već odavno poznata ovde na forumima....
https://www.google.rs/search?q...:official&client=firefox-a


Vidim ali je kombinacija bila u temi "Otključavanje LAN2 i LAN3 na Telekom ADSL Intracom JetSpeed IAD Wp2 Routeru" koja nažalost nije bila prikazana u mom search kriterijumu za telekom ruter ili sam je ja predvideo
ako ukucamo u search Telekom ADSL izbaci će previše "loših" rezultata a za kombinaciju reči Telekom Huawei ruter adsl sigurno neće izbaciti tu temu.

Mada meni opet čudno da su ostavili admin šifru fabričku i da je nisu promenili nešto u stilu samo za telekom za srbiju, informacija da bilo ko u svetu može da ima admin pristup vašem ruteru čim sazna koji je model je bzv :s
[ milosbeo @ 08.02.2013. 20:24 ] @
Code:
admin šifru fabričku 


To nije fabricka sifra, to je Telekomova...
Seti se ludackog akronima za hg520s(ztonpk) ZastitaTelekomaOdNeovlascenogPristupaKorisnika

[ KengurBGD @ 09.02.2013. 16:56 ] @
Citat:
milosbeo
Code:
admin šifru fabričku 


To nije fabricka sifra, to je Telekomova...
Seti se ludackog akronima za hg520s(ztonpk) ZastitaTelekomaOdNeovlascenogPristupaKorisnika

:)



Haha nisam znao da je to akronim e pa ok onda im oprastam :), znaci samo domaci "hakeri" imaju pristup ruterima.
[ Backy @ 09.02.2013. 17:51 ] @
Citat:

username: admin
password: tzlkisonpk


a za šta je ovaj novi akronim? sama rečenica je jako dobar mnemonički aparat za pamćenje kod stare, verujem da nova šifra nije ništa lošija po tom pitanju :)
[ mitta014 @ 19.02.2013. 13:35 ] @
ja sam pre 10tak dana uzeo taj moderm hg532e, i pre neki dan upalim wlan ali ne mogu uci u podesavanja i postavljanja zastite na wlan. Ne mogu uci u admin podesavanja ni sa jednom kombinacijom, sa mog PC-a dok uzmem lap top konektujem se na wlan i udjem bez problema na podesavanja sa podatcima telekom,telekom. ne znam u cemu je fora, i zasto ne mogu uci u podesavanja sa PC-a?
[ nicolas @ 07.03.2013. 12:28 ] @
Ovaj ruter smo dobili od Telekoma za jednu našu poslovnu lokaciju. Ulogovao sam se kao admin da proverim podešavanja. U suštini, sve radi, ruter ostvaruje vezu (radi Internet), dobija statičku IP adresu i to je ok. Jedina stvar koju ne mogu da nateram da radi je da pingujem ruter spolja. Dakle, ako hoću od kuće da pingujem tu statičku IP adresu, uvek dobijam request timed out (za to vreme net na lokaciji gde je ruter radi ok). Zvao sam podršku i pola sata objašnjavao nekoj devojci šta mi treba. Na kraju je rekla da pošaljem mail sa tim zahtevom ?! Koliko vidim, od toga nema ništa. Bacio sam se u pretragu podešavanja na ruteru, ali ne vidim ništa što bi moglo da bude uzrok problemu (isključio sam firewall skroz, čak sam omogućio ICMP za WAN spolja...). Mogućnost pingovanja spolja nam je jako bitna kako bi smo mogli da pratimo da li je ta lokacija uvek online ili ne. Da li neko ima ideju zbog čega ovaj ruter nije moguće pingovati sa neke udaljene lokacije?
[ Mile-Lile @ 07.03.2013. 13:39 ] @
Taj je model noviji od mog (hg530) ali da li imaš sličnu opciju kao ja:

edit:
Inače uključen mi je firewall
[ nicolas @ 07.03.2013. 22:20 ] @
Eh, da imam ovako nešto, ne bih postavljao pitanje ovde . 532e ima sasvim drugačiji meni i nigde nema ništa slično nalik ovome sa tvoje slike
[ prodzekshn @ 15.04.2013. 08:03 ] @
Pozdrav za sve,

kako se postavlja u bridge mode? Ljudi iz Telekoma ga stavili u bridge i ja nisam ni gledao šta su radili, kad juče oko 14:30 se modem sam prebacio-vratio u PPPoe, logovao se ja kao admin/tzli.... i ne mogu na konekciji da promenim način pristupa odnosno da prebacim u bridge niti mogu tu istu konekciju da obrišem

[ nicolas @ 15.04.2013. 08:19 ] @
Mislim da nikako to ne možeš da promeniš. Tako je i kod nas podešeno. Ja se drndao da nađem način da promenim i nisam uspeo.

A u međuvremenu sam vodio rat sa Telekomom vezano za ping spolja. Na kraju su mi dali odgovor da su kontaktirali Huawei i da su dobili odgovor da je firmware na ovom modelu rutera takav da nije moguć ping spolja. Tražio sam da nam zamene ruter, što su oni odbili obrazloženjem da ruter nije neispravan, već samo firmware ne podržava pingovanje spolja. Ja sam im onda postavio prosto pitanje - zbog čega mi onda naplaćuju statičku IP adresu? Statička IP adresa ima samo smisla ako je "vidljiva" spolja. Pošto ja nju spolja ne vidim, a treba mi, samim tim ne mogu ni da je koristim za bilo šta, a plaćam im zakup adrese. Kada sam im postavio to pitanje, valjda ga je neko razuman pročitao i ruter je prošle nedelje zamenjen drugim modelom i sada je sve ok.
[ prodzekshn @ 15.04.2013. 12:49 ] @
znači samo zamena modema, daviću se malo i ja sa njima pa javljam šta sam uradio.
Pozdrav,
[ Vladimir99 @ 16.04.2013. 04:08 ] @
Pozzz narode.Imam takodje problema sa ovim ruterom HG532e,pa koje dobre volje ili je imao isti problem neka kaze mozda bude od pomoci,a rec je o podesavanjima u ruteru,msm na BASIC nema opcija za promenu kanala.A to mi je neophodno iz razloga posto u drugoj sobi imam wirelesss karticu i sad posto naravno se poveze i signal je super medjutim dolazi do pucanja signala nakon odtvaranja stranica,nestane i odma se potom opet pojavi,a vec sam negde procitao da moze biti do toga ako se oboje korisnika nalaze na istome kanalu,pa sam hteo to promeniti,ali bezuspesno jer te opcije nema u ponudi.Kao recimo kod Prodzekshn sa fotke samo mi pise WLAN ostalo nista nema istaknuto O.o
[ nicolas @ 16.04.2013. 09:21 ] @
Nisam baš siguran da li sam dobro razumeo tvoj problem. Ali, pucanje wi-fi konekcije može da dođe ukoliko ima više wi-fi signala koji rade na istom kanalu. Ako dobro razumem, to kod tebe nije slučaj, već ti hoćeš da promeniš kanal na ruteru zato što imaš 2 korisnika koji čije wi-fi kartice rade na istom kanalu? Pa kartica i hvata signal na kanalu na kom je ruter emituje. Ne postoji mogućnost da budeš na wi-fi konekciji, a da se ona sa rutera emituje npr na kanalu 6, a da je ti wi-karticom hvataš na kanalu 10.
[ prodzekshn @ 16.04.2013. 19:16 ] @
Dobio sam danas informaciju od vrlo ljubaznog čoveka iz Telekoma da ovaj modem svlači podešavanja sa servera, što (ako sam ja dobro razumeo) znači da na serveru treba da se sve podesi i zapamti za svakog korisnika posebno ili postoji još neki sistem/logovanje/dodatni program preko koga se može snimiti-uploadovati podešavanje na server.
[ nicolas @ 16.04.2013. 21:06 ] @
Glupost! Mi smo za naše prodajno mesto dobili ovaj model i rečeno nam je da je ruter podešen i da samo treba da se poveže. Tu su verovatno računali na tu varijantu da su oni podeseli to negde kod sebe, pa ruter kad se poveže samo to svuče. Međutim, nakon povezivanje nismo uspeli da nateramo net da proradi. Na kraju sam se ulogovao kao admin na ruter i video da podešavanja nemaju veze sa životom. Bio je upisan neki nebulozni username (koji nema veze sa onim koji smo dobili na ugovoru), pass ko zna koji je bio, itd. Na kraju sam ja ručno podesio ruter i net je proradio. Međutim, problem je i dalje ostao ping spolja i zbog toga što imamo statičku IP, naterao sam Telekom da nam promene ruter.
[ Vladimir99 @ 17.04.2013. 12:19 ] @
nicolas donekle si brate razumeo o cemu je rec.I to u vezi wi-fi signala se slazem,ali kod mene ne postoji taj problem posto kad se konektujem sa tom karticom samo mene pokaze da sam povezan na ruter u suprotnom nalazilo bi jos nekoga.Ne,to je moj ruter i taj 1 korisinik sam ja koji ga poseduje,a takodje i taj 2 samo sto preko njega se zelim konektovati sa wireless karticom iz druge prostorije.Da u pravu si za karticu da hvata kanal na kom se emituje,ali ja ne trazim da ga ima-primer radi 6 i 10 kome si naveo,posto znam da je to tako nemoguce.Vec tom promenom kanala mrezace biti rasterecenija,ako je bio na 10 i sad predje na 6 radice bolje licno sam se uverio kod druga koji je to uradio.
[ mlgagi @ 28.04.2013. 11:55 ] @
Ovaj ruter sam dobio kao zamenu za HG530 (koji je imao problem sa povezivanjem vise uredjaja preko wirelesa) i ovaj sad sto se toga tice radi dobro, ali nikako ne mogu da mu pristupim kao admin da bih mu otkljucao portove. Probao sam sve poznte telekomove sifre i nijedna ne prolazi, kao da su poceli da koriste neku novu . Ako neko ima neku ideju neka mi javi.....
[ LWFtheDJ @ 22.05.2013. 21:17 ] @
Šta mu znači ono WPS dugme iznad WLAN dugmeta???
[ Mile-Lile @ 23.05.2013. 07:41 ] @
Opcija koja je smišljena radi bezbednog povezivanja. Pritisneš dugme na ruteru i na drugom uređaju koji podržava tu opciju i uspostavi se veza... Ili pritisneš dugme na ruteru, pročitaš ključ (sa poleđine rutera) koji služi za šifrovanje i upišeš ga u W7 ili Vistu kada zatraže... Ozbiljnije firme su počele da napuštaju ovu opciju jer je pronađen način kako da se probije i smatra se da WPS (WiFi Protected Setup) nije bezbedan...
[ pava025 @ 26.06.2013. 10:55 ] @
Citat:
Backy:
Citat:

username: admin
password: tzlkisonpk


a za šta je ovaj novi akronim? sama rečenica je jako dobar mnemonički aparat za pamćenje kod stare, verujem da nova šifra nije ništa lošija po tom pitanju :)


Jeste stara tema, ali morao sam! :-)

TelekomovaZastitaLaickihKorisnikaISvihOstalihNapadacaPravihKorisnika

Pozz
[ easyyu @ 12.09.2013. 05:47 ] @
Jel moze neko da stavi sliku kako izgledaju podesavanja za "bridge" mod?
Thx
[ Mile-Lile @ 13.09.2013. 20:36 ] @
[ easyyu @ 13.09.2013. 20:52 ] @
Citat:


Zahvaljujem ali usput sam uspeo...
[ SgSoVa @ 17.09.2013. 14:56 ] @
Ako moze objasnjenje kako si to uradio bio bi zahvalan, posto se ova slika odnosi na HG530 a ne na HG532e
Citat:
easyyu: Zahvaljujem ali usput sam uspeo...
[ ksrele @ 21.09.2013. 16:19 ] @
Da bi podesili Bridge mod radite sledece:
-(ako vec ne koristite) skinite Mozilla Firefox sa Firebug, moze da se koristi i Google Chrome ali ne znam tacno kako se to radi tamo
-ulogujte se u modem sa admin:tzlkisonpk
-kliknete na stavku "basic" pa u pod meniju na "WAN"
-kliknete na drugi red u tabeli (onaj dropbox gde pise PPPoE je blokiran)
-sada pritisnite taster F12 na tastaturi (da se otvori Firebug)
-pri vrhu Firebug prozora ima ikonica sa nekom plavom strelicom, kliknite na nju i kliknite na onaj tekst levo od onog blokiranog PPPoE "Connection type"
-sada se u Firebugu promenilo ono sto se prikazuje i selektovano je ovako nesto
Code:
+ <td width="241" align="right>
a vi treba da kliknete na plusic koji je ispod ovog reda o onda kliknete na to sto je unutra
Code:
<select id="IdConnType" name="IdConnType" disabled="">

-kliknite sada jednom na onu rec "disabled" i onda ce vam Firebug dati mogucnost da to editujete, sada samo obrisite tu kljucnu rec i pritisnite Enter
-sada vam je na stranici otkljucan dropbox i mozete da izaberete koju god opciju hocete

Malo me mrzi da sve ovo slikam i da uploadujem slike, ali ako je nekom potrebno, nema frke.

Nego, jos jedna stvar, ja sam sebi iskljucio onu opciju da mi modem dovlaci novi firmware sa servera, kontam da tako urade ono da nam se podesavanja stalno vracaju na fabricka.

A to uradite tako sto odete u "Advanced" meni i u podmeniju izaberete "CWMP" i tamo potrazite "enabled" checkbox i unchekirate ga.
[ mr. ako @ 21.09.2013. 23:31 ] @
Ne mora Firebug, i FF i Chrome imaju opciju desni klik -> Inspect Element
[ gileii @ 22.09.2013. 20:15 ] @
Da ne otvaram novu temu, imam jedan veoma cudan problem sa HG532e. Wireless mi je postavljen na 300 Mpbs odnosno bandwith na 20/40 Mhz. I sve radi super desetak minuta (transfer izmedju laptopa i WDTV live koji je vezan kablom mi je oko 10MB sto je otprilike i maksimum za kabl) onda se wireless prebaci na jedan kanal odnosno 20Mhz i nema sanse da izgura vise od 4-5 MB. U podesavanjima za wireless stoji i dalje 20/40 Mhz, medjutim Inssider pokazuje samo jedan kanal.
[ valjan @ 23.09.2013. 09:30 ] @
Ako bilo ko u komšiluku emituje na nekom od kanala koji se preklapaju sa tvojim, max koji možeš dobiti je 20MHz. Da bi izbegao preklapanje, moraš odabrati kanal koji je najamnje za 5 udaljen od najbližeg iskorišćenog. Dakle, ako komšije emituju na prvom kanalu, ti odaberi neki od 6 pa na više, itd.

inSSIDer ti može pomoći upravo u tome da otkriješ koji su kanali slobodni, tj. ne preklapaju se. Vodi računa i tome da DECT telefoni, mikrotalasne pećnice, bluetooth uređaji, bežični mikrofoni i slične sprave takođe koriste opseg od 2.4GHz, pa ako u blizini imaš i neki od takvih uređaja i on može izazvati smetnje i dovesti do obaranja opsega sa 40 na 20MHz. Kompanija koja pravi inSSIDer ima u ponudi alate koji detektuju i ovakva zračenja, kao i još štošta, ali to košta prilično, tako da se ne isplati za igrarije u kućnoj varijanti...
[ nicolas @ 23.09.2013. 10:34 ] @
To je lepo u teoriji, ali u praksi ponekad zna da bude prilično teško za realizaciju. Na primer, ja živim u bloku zgrada i inSSIDer u mom okruženju detektuje ni manje ni više nego 72 wi-fi SSID-a (+/- 5-6). Po teoriji verovatnoće, a i u praksi, skoro svaki od 13 kanala koji mi je dostupan je već zauzet sa nekoliko broadcastovanih signala. E sad, oni veštiji korisnici (kojih sigurno ima u tih 70-ak) su već koristeći slične tehnike rasporedili svoje mreže po kanalima koji su najmanje optrećeni, ali je koncentracija korisnika već dovoljno velika da ne postoji mogućnost da jedni druge "ne poklapamo" sa signalima, kolik god se trudili. Ja lično imam problem što se tiče mog wi-fi-a na mobilnom, jer vrlo često u toj šumi signala izgubi signal sa mog rutera, ruter ga otkači i telefon ostane tako u nekom "magnovenju". Razmišljao sam ili da kupim dosta jači ruter koji će da signalom "pobije" sve u okruženju ili da kupim extendere koje ću da postavim u uglove stana, pa da tako ubijam sve signale okolo.
[ valjan @ 23.09.2013. 12:46 ] @
Ili pređeš na 5GHz, naravno ako ga svi uređaji u tvojoj mreži podržavaju, i ako u blizini nemaš radarske instalacije i slične sisteme koji rade na ovom opsegu... ;-)
[ nicolas @ 23.09.2013. 16:24 ] @
Razmišljao sam i o tome, ali na žalost ne podržavaju svi uređaji koje imam 5 GHz, što znači da bi korišćenja nekih morao da se odreknem za slučaj da hoću da oni koji podržavaju wi-fi na 5GHz rade kako treba. U inSSIDeru sam gledao i rekao bih da u okruženju nemam ništa što radi na 5 GHz. E sad, ko će ga znati, obično kad sve pokupuješ instliraš i pustiš da radi, vidiš da ti ipak nešto debelo remeti plan. U mom kraju su po okolnim zgradama razni provideri (internet i mob. telefonija) postavili svoje emisione stubove. Oni verovatno ubijaju jačinom svog signala... šta znam...
[ SgSoVa @ 25.09.2013. 13:29 ] @
Hvala

Citat:
ksrele:
Da bi podesili Bridge mod radite sledece:
-(ako vec ne koristite) skinite Mozilla Firefox sa Firebug, moze da se koristi i Google Chrome ali ne znam tacno kako se to radi tamo
-ulogujte se u modem sa admin:tzlkisonpk
-kliknete na stavku "basic" pa u pod meniju na "WAN"
-kliknete na drugi red u tabeli (onaj dropbox gde pise PPPoE je blokiran)
-sada pritisnite taster F12 na tastaturi (da se otvori Firebug)
-pri vrhu Firebug prozora ima ikonica sa nekom plavom strelicom, kliknite na nju i kliknite na onaj tekst levo od onog blokiranog PPPoE "Connection type"
-sada se u Firebugu promenilo ono sto se prikazuje i selektovano je ovako nesto
Code:
+ <td width="241" align="right>
a vi treba da kliknete na plusic koji je ispod ovog reda o onda kliknete na to sto je unutra
Code:
<select id="IdConnType" name="IdConnType" disabled="">

-kliknite sada jednom na onu rec "disabled" i onda ce vam Firebug dati mogucnost da to editujete, sada samo obrisite tu kljucnu rec i pritisnite Enter
-sada vam je na stranici otkljucan dropbox i mozete da izaberete koju god opciju hocete

Malo me mrzi da sve ovo slikam i da uploadujem slike, ali ako je nekom potrebno, nema frke.

Nego, jos jedna stvar, ja sam sebi iskljucio onu opciju da mi modem dovlaci novi firmware sa servera, kontam da tako urade ono da nam se podesavanja stalno vracaju na fabricka.

A to uradite tako sto odete u "Advanced" meni i u podmeniju izaberete "CWMP" i tamo potrazite "enabled" checkbox i unchekirate ga.

[ valjan @ 26.09.2013. 03:43 ] @
Citat:
nicolas:
To je lepo u teoriji, ali u praksi ponekad zna da bude prilično teško za realizaciju. Na primer, ja živim u bloku zgrada i inSSIDer u mom okruženju detektuje ni manje ni više nego 72 wi-fi SSID-a (+/- 5-6). Po teoriji verovatnoće, a i u praksi, skoro svaki od 13 kanala koji mi je dostupan je već zauzet sa nekoliko broadcastovanih signala. E sad, oni veštiji korisnici (kojih sigurno ima u tih 70-ak) su već koristeći slične tehnike rasporedili svoje mreže po kanalima koji su najmanje optrećeni, ali je koncentracija korisnika već dovoljno velika da ne postoji mogućnost da jedni druge "ne poklapamo" sa signalima, kolik god se trudili. Ja lično imam problem što se tiče mog wi-fi-a na mobilnom, jer vrlo često u toj šumi signala izgubi signal sa mog rutera, ruter ga otkači i telefon ostane tako u nekom "magnovenju". Razmišljao sam ili da kupim dosta jači ruter koji će da signalom "pobije" sve u okruženju ili da kupim extendere koje ću da postavim u uglove stana, pa da tako ubijam sve signale okolo.


E da, zaboravih jedan bitan detalj u celoj priči, koji si ti veoma dobro naglasio u poslednjoj rečenici, a to je mentalitet našeg naroda: "podesiću AP na najjače, za sve pare, pa nek pocrkaju komšije kad vide koliki mi je signal". Iako bi 90% njih završilo posao sa Low ili Medium setovanjem jačine signala, svi ga stave na High, i onda se desi baš ovo što ti pričaš - zagušenje etra signalima. A u stvari, kad bi svi stavili setovanje na Low, imali bi jači prijem, jer ih ne bi "klao" komšijin signal. Doduše, ne bi imali možda dovoljno jak signal u špajzu ili u ćošku iza fikusa ali ako nismo suviše razmaženi i ne preterujemo, može svima biti bolje. Dakle, jedan od načina kako možeš sebi da poboljšaš uslove je da organizuješ komšije, edukuješ ih, napravite zajednički dogovor i plan korišćenja kanala, i eto blagostanja za sve. Ali, s obzirom da živimo u Srbiji, mnogo je lakše uraditi baš to što si spomenuo u poslednjoj rečenici...

Inače, da to sa jačinom signala nisu prazne priče iskusio sam i na sopstvenoj koži - imamo u firmi nekoliko AP-ova, i jedan je non-stop zakucavao, morao sam da ga resetujem jednom-dvaput dnevno. Čak i kad bih stavio drugi isti takav uređaj umesto njega, opet bi zakucavao. I tako sve dok nisam otišao na jedan seminar gde je tema upravo bila WiFi komunikacija, i gde su prilično iskusni ljudi govorili kako se recimo pokriva neki veći skup tako da svi imaju pristup WiFi-ju, i više puta su rekli da se koristi nekoliko AP-ova, pa im se ciljano ograniči jačina signala, i tako se ljudi ravnomerno konektuju na sve. I probao ja to u firmi, oborio jačinu signala na svim AP-ovima sa High na Low, signal je i dalje jednako dostupan na svim mestima gde bi i trebalo da ga bude, ali ovaj AP više ne puca jer ko god se udalji od njega, konektuje se na neki drugi, a ne ostaje tvrdoglavo zakačen na njemu. Zaboravih da napomenem da se ovaj problematični nalazio u blizini stepeništa, tako da je svako u firmi morao da prođe bar dvaput dnevno pored njega, i ko god je imao pravo pristupa našoj WiFi mreži sa velikom verovatnoćom bi se konektovao najpre upravo na taj AP, i ostajao bi na njemu jer je signal bio dovoljno jak da pokrije veći deo radnog prostora.

Znači, najveći problem je kako prodreti u nečiji mentalni sklop i objasniti mu da će sa slabijim signalom imati bolji prijem, e ko to uspe da reši u Srbiji, taj će sigurno biti i kandidat za neku od nagrada u naučnim oblastima... ;-)
[ ikobp @ 29.04.2014. 16:12 ] @
poz ljudi da ne otvaram novu temu a tice se ovog modema.
Danas sam ga zamenio i za Wlan postavio sifru i uredjaji(mobilni i lap top) se povezu bez problem i ostanu povezani 5-6 min i samo pukne konekcija i nece opet da se povezu na ruter dok se wlan ne restartuje a za to vreme racunari preko lan kabla rade bez problema. Mozda nesto treba da se podesi/promeni u podezavanju ali ne znam sta
[ Rankulja40 @ 02.05.2014. 20:26 ] @
Jer moze neko da mi pomogne kod ovog rutera brat mi je zakljucao wifi i neda mi password?Kada udjem preko kabla stoje tackice i nemogu da procitam sifru.Pokusao sam sa inspect element umesto password ukucao text,ali mi ne izlazi pass.Bio bih zahvalan ako ima neko da mi pomogne!
[ ikobp @ 02.05.2014. 20:43 ] @
promeni ti isfru. Zezni ti njega
[ sajberludak @ 04.05.2014. 14:21 ] @
moze li pomoc oko ovog rutera,naime posle nekog vremena dok sam konektovan padne mi brzina download-a na ispod 1mb,a upload ostane isti.Ima li neko resenje?
[ Stexman @ 15.10.2014. 18:28 ] @
Citat:
vlada97:
druze nisam bas nesto upucen u sve ovo, imam HG532e
Pa ako mogu nekako da ti pomognem tu sam

kombinacije za logovanje su

username: admin
password: ztonpk

username: admin
password: tzlkisonpk

username: admin
password: admints


Probao sam kod mene ove sifre i ni jedna ne radi.
Jedino telekom-telekom ali to mi ne daje sve opcije. Ima li neka nova sifra?
[ godzila33 @ 16.03.2015. 18:19 ] @
Pozz ljudi imam isti modem teo bi da sredim ovo na ranijem modemu sam isto imao kad su mi donel pa ga prikljucili a sada ne znam gde da to setujem da mi je ok


slika modema




slika problema na starom modemu mi ovog nije bilo u pocektu da pa kasnije sam sredio





slika od ulaza u modem





hvala

[Ovu poruku je menjao godzila33 dana 16.03.2015. u 20:47 GMT+1]
[ godzila33 @ 16.03.2015. 21:26 ] @
kako promeniti ip adressu na ruteru imam dinamicku na ranijem modemu sam mogao sam da uradim rekonekt konekcije ovde je nenadjem zna li neko da li je neko to vec nasao


imam huawei hg532e modem

hvala
[ PAGZLY @ 12.04.2015. 17:56 ] @
I ja imam problema sa rekonekcijom...
[ Ognjan @ 03.05.2015. 13:15 ] @
Poštovani,
može li da se od ovog rutera napravi klasičan switch i koja su podešavanja ?

P.S.
Ruter sam dobio na poklon, internet dobijam kablom (nije ADSL).
[ vidonk @ 22.03.2017. 23:29 ] @
Citat:
Vladimir99:
Pozzz narode.Imam takodje problema sa ovim ruterom HG532e,pa koje dobre volje ili je imao isti problem neka kaze mozda bude od pomoci,a rec je o podesavanjima u ruteru,msm na BASIC nema opcija za promenu kanala.A to mi je neophodno iz razloga posto u drugoj sobi imam wirelesss karticu i sad posto naravno se poveze i signal je super medjutim dolazi do pucanja signala nakon odtvaranja stranica,nestane i odma se potom opet pojavi,a vec sam negde procitao da moze biti do toga ako se oboje korisnika nalaze na istome kanalu,pa sam hteo to promeniti,ali bezuspesno jer te opcije nema u ponudi.Kao recimo kod Prodzekshn sa fotke samo mi pise WLAN ostalo nista nema istaknuto O.o

Pogledaj da li imaš opciju "Isolate" SSID BSSID
Citat:
prodzekshn:
Dobio sam danas informaciju od vrlo ljubaznog čoveka iz Telekoma da ovaj modem svlači podešavanja sa servera, što (ako sam ja dobro razumeo) znači da na serveru treba da se sve podesi i zapamti za svakog korisnika posebno ili postoji još neki sistem/logovanje/dodatni program preko koga se može snimiti-uploadovati podešavanje na server.

Ako ima inplementiran TR069 klijent (a vjerovatno ima) onda "svlači" podešavanja sa servera