[ K.F. Gaus @ 19.01.2013. 13:59 ] @
Ovako ljudi, imam na kompu graficku (READEON 9200) sa DVI izlazom i zelim da to povezem na TV-ov HDMI izlaz. Zbog toga sam pored HDMI kabla kupio i DVI-HDMI adapter. Medjutim nikako ne mogu da na TV-u dobijem neki signal. Proverio sam na internetu, kazu ljudi da radi HDMI za tu graficku, skinuo sam i instalirao najnovije drajvere za nju, probao sam kabl na lap topu i radi, ali ne znam zbog cega komp nikako ne moze da prepozna TV.

Ima li neko ideju sta bi jos moglo da bude problem? Hvala unapred.
[ Miroslav Cvejić @ 19.01.2013. 14:30 ] @
Da li si probao da prvo povežeš računar i TV, upališ TV pa tek onda upališ računar?
[ K.F. Gaus @ 19.01.2013. 15:10 ] @
Evo probao sam i nece. Hvala u svakom slucaju, svaki predlog je dobrodosao posto ne znam vise sta da mu radim...
[ JankoNIS @ 19.01.2013. 15:57 ] @
Probaj sve HDMI prikljucke na TV-u. Kod mene prikazuje sliku samo na jednom, na ostalima nece.
[ K.F. Gaus @ 19.01.2013. 20:57 ] @
Probao sam Janko, zaista kad prikljucim preko lap topa radi samo na jednom, ali preko kompa nece ni na tom...
[ Pajica Ristic @ 19.01.2013. 21:44 ] @
moraš na računaru podesiti kako hoćeš da ti prikazuje sliku na TV-u.
ako je u pitanju windows 7, desni klik na desktop, zatim screen resolution, i tu podesi kako hoćeš




[ JankoNIS @ 19.01.2013. 22:20 ] @
Citat:
K.F. Gaus:
Probao sam Janko, zaista kad prikljucim preko lap topa radi samo na jednom, ali preko kompa nece ni na tom...

Probaj sa drugim HDMI kablom. Ne znam sta jos da ti predlozim.
[ K.F. Gaus @ 21.01.2013. 15:18 ] @
Uspeo sam da namestim, bilo je u vezi nekih podesavanja, otprilike to sto je rekao Pajica Ristic samo za XP. Hvala svima na savetima
[ cobi63 @ 16.09.2013. 15:16 ] @
Pozdrav ljudi moj problem je sledeci,povezao sam pokazao mi desktop ali nista ne ide,onda sam nesto cacnuo i pokazao i se kompletan desktop sa svim ikonicama na tv-u,ali se onda prazan desktop pojavi na kompu bez mogucnosti upravljanja bilo cime.Kada odkacim HDMI kabal onda mi je komp u redu.Molim za pomoc kako da ih povezem i da li je moguce da pustim on-line film na kompu a gledam ga u HD na HDTV-u?
Hvala puno unapred!
[ Domacin covek @ 11.10.2013. 09:38 ] @
Poslusaj kako te uputio Pajica Ristic i na dobrom si putu .
U podešavanjima imaš da podesiš koji ti je monitor primarni a koji sekundarni i šta će da se vidi na kom monitoru.
[ bora3maj @ 08.04.2014. 09:32 ] @
do pre par dana imao sam sliku i na tv i na kompu i onda odjednom nista na tv kad je utaknut hdmi kabl pise no signal kad se izvadi kabal regularno no cabel.Takodje se sad kad je priljucen kabl javlja treperenje slike na monitoru.
na kompu u podesavanjima kad je prikacen kabl ne pojavljuje se tv tj ne registruje ga pa samim tim i nemogu nista vezano za tv da podesim.
u medjuvremenu sam uzeo i drugu graficku kartu r7260x i drugi hdmi kabl i opet isto probao sam i da stavim dvi prikljucak ispred hdmi kabla na izlazu iz graficke i dalje isto....

imal nekih ideja