[ sinpetrovic @ 20.01.2013. 16:18 ] @
Šta da pre koristim, čitač kartica SD ili usb kabl spojen kamera - kompjuter?

Imam Canon EOS 500D, zanima me radi dugotrajnosti, šta bi bilo preporučljivije koristiti
USB konektor ili da ubacujem SD karticu u čitač, zbog konektora na samom aparatu
koliki je vek trajanja, ako se često menja kartica radi pražnjenja?-

Da ne bih došao u situaciju da posle SD slot na apartu otkaže.
[ Nebojsa Milanovic @ 20.01.2013. 19:43 ] @
Slobodno možeš da koristiš USB konektor, za to je i namenjen.
[ Shadowed @ 20.01.2013. 21:10 ] @
Moja preporuka ti je da karticu vadis/stavljas jedino ako koristis vise kartica ili, naravno, kada zamenjujes novom. Iako joj podloznost ostecenju nije velika, veca je od USB konektora.
[ KrkaCiC @ 21.01.2013. 00:20 ] @
Ja sam koristio uglavnom usb citac kartica (velicine fleske). Za 3 godine pokvarila su mi se 2 citaca kartica,a kabl jos uvek radi kao nov
Imam 2 i 4 Gb i ne prebacujem nesto cesto slike. Ali posle nekog vremena plastika u drugom citacu se nekako pojela unutra i malo sam ostetio jednu karticu.
Veliku prednost dajem citacu kartica zbog brzine,prebacivanja i prepoznavanja od strane OS-a. Kablom kad konektujem to nekako sporije ide.
Ali na kraju "Ne moz to bez kabla"
[ MirosIav @ 21.01.2013. 07:43 ] @
Čitač kartica. Ja imam 3.5" čitač u kućištu. Najveće je moguće brzine, isto se ponaša sa svim karticama i vidiš sve što je na kartici. Neki uređaji ( foto aparati, telefoni, ... ) umeju da blokiraju određene fajlove. A ne moraš svaki put da tražiš kabl. Posle svakog fotografisanja prebacujem slike da bi ih pogledao i nisam oštetio ni jedan foto aparat ni karticu, a čitač bez problema radi već pet-šest godina.
[ sinpetrovic @ 21.01.2013. 09:56 ] @
Hvala na informacijama, brinulo me je mogucnost ostecenja slota u aparatu, sretao sam čitače kartica koji posle određenog vremena
su prestajali da detektuju ubačenu karticu ili tek posle "cimanja" kartice su registrovali da je ubačena.

[ agvozden @ 21.01.2013. 15:37 ] @
čitač kartica slobodno. Pitanje je kolika ti je serija i učestalost vađenja kartice.
Ako je velika ili kupi kartice za zamenu ili kupi WiFi karticu koja će sama da prebaci slike na komp.
[ Igor Gajic @ 21.01.2013. 15:39 ] @
Meni se dva puta desilo da SD kartica od 32 GB pukne kada prebacujem slike preko jeftinog citaca. Sva sreca pa je uspeo undelete da vrati slike i posle formatiranja inace ostadoh bez fotki.

Posle toga presao sam iskljucivo na USB kabl, i to onaj shielded. Koga zmija ujede i gustera se plasi
[ S A J A @ 22.01.2013. 08:11 ] @
Citat:
Igor Gajic: Meni se dva puta desilo da SD kartica od 32 GB pukne kada prebacujem slike preko jeftinog citaca.


Meni se ovo takođe desilo par puta. A taj čitač sam platio 150 din :)

Kad prebacujem preko čitača na laptopu (ugrađenog) onda nikad nema problema.