[ casper.link @ 23.01.2013. 00:12 ] @
Tražim bateriju za laptop i našao sam par artikala ali ne znam za koji da se odlučim najviše gledano izbjegavanja velikih poštarina i carinjenja.
Nego, koji način dostave je bolji (sigurniji) i brži od ova dva jer mi je to nekako trenutno presudno jer su im slične vrijednosti (oko 7 $):

FedEx International Economy
ili
Standard Int'l Shipping

Da li svaka pošiljka preko FedEx-a (i dugih kurirskih službi) ide na carinu i špediciju?

Artikal 1
Artikal 2
[ casper.link @ 24.01.2013. 00:04 ] @
Čitajući malo dublje članke po internetu shvatio sam da kurirske službe obavezno šalju primljene pošiljke na carinu tako da mi je bolje sačekati malo duže da pošiljka stigne i da se ne carini (u najboljem slučaju) nego da mi stigne za par dana i da me oderu na carini :)
[ bakara @ 24.01.2013. 11:15 ] @
Ne znam kako je u Sarajevu ali sve ide preko carine i tamo se odlucuje sta se carini.

Mislim da ti je bolja opcija preko fedex-a, posto ovo nije za carinjenje a svakako ti tako brze stize.
[ ademare @ 24.01.2013. 14:42 ] @
Nije svaki Fedex, kao ni DHL isti. Te jeftine opcije znaju da putuju i po nekoliko nedelja , kao i obicnom USPS (SAD) postom. Znaci i u kurirskim sluzbama postoje razne opcije sto se tice cena i brzine. Brze posiljke su znatno skuplje od 7 $ .



[Ovu poruku je menjao ademare dana 24.01.2013. u 20:11 GMT+1]