[ delics @ 23.01.2013. 15:31 ] @
Trazio sam po forumu odgovore na ovaj problem, ali nisam nasao nista sto mi je pomoglo (ako neko zna neku korisnu temu, nek mi baci link).

Problem je sledeci. Kuca mi je spojena na kablovsku tv i to iz podruma ide radelnik jednog signala na svaki sprat (3 sprata tj razdelnik 1u3). Na mom spratu su spojena dva tv radelnikom 1u2. Sada hocu da spojim jos jedan tv. Probao sam sa razdelnikom 1u3 (umesto onog 1u2) i najdalji tv (24m) ima katastrofalno los signal, a oslabio je malo i na ostala dva tv. Kabel do provog tv je 8m, do drugog 10m, a do treceg(novog) 24m. Da li postoji neki pojacivac novije genracije da mi resi problem, posto vidim da su sve rasprave na ovu temu stare po par godina?? Ako postoji, gde mogu da ga kupim? Unapred hvala!
[ bogdan.kecman @ 23.01.2013. 21:40 ] @
najbolje ti je da vuces jos kabla i da turis 1u5 dole u podrumu no ako je provlacenje kabla problem onda moras da razmislis o pojacalu a tu je najbolje da cimnes operatera, oni znaju tacno na kojim frekvencijama rade i verovatno imaju i pojacala
[ PedjaZ @ 23.01.2013. 22:04 ] @
Meni sasvim dobro radi ova kutijica.
Ugradjeni trafo je crko pa je dobio adapter od onih krovnih antena (sa mrezom iza) sa pojacivacem.
Inace je lutrija naci dobar adapter - ovi za sada rade dobro.

Ne znam koliko bi operater tu pomogao jer mi se cini da u ugovoru (SBB) pise za max 2 TV-a.

[ bogdan.kecman @ 23.01.2013. 22:14 ] @
ma, kazes losa mi slika oni posalju majstora, on kaze - naravno da je losa kad imas 6 tv-a, ti mu kazes - aj se dogovorimo kako to da resimo, tispla neki nardi i sisre blempro :D
[ HeYoo @ 23.01.2013. 23:42 ] @
Pre ce biti da je kabl u pitanju nego da je signal oslabio, pogotovo ako je u pitanju kineski skrndelj od kabla. Gde god sam imao prilike da vidim sbb-ovu kablovsku, signal je samo tako nasviran. U gro slucajeva ni ne moras antenu prikljuciti u tv vec samo kabl staviti blizu tv-a :D
[ zica49 @ 24.01.2013. 15:56 ] @
Citat:
delics:
Trazio sam po forumu odgovore na ovaj problem, ali nisam nasao nista sto mi je pomoglo (ako neko zna neku korisnu temu, nek mi baci link).

Problem je sledeci. Kuca mi je spojena na kablovsku tv i to iz podruma ide radelnik jednog signala na svaki sprat (3 sprata tj razdelnik 1u3). Na mom spratu su spojena dva tv radelnikom 1u2. Sada hocu da spojim jos jedan tv. Probao sam sa razdelnikom 1u3 (umesto onog 1u2) i najdalji tv (24m) ima katastrofalno los signal, a oslabio je malo i na ostala dva tv. Kabel do provog tv je 8m, do drugog 10m, a do treceg(novog) 24m. Da li postoji neki pojacivac novije genracije da mi resi problem, posto vidim da su sve rasprave na ovu temu stare po par godina?? Ako postoji, gde mogu da ga kupim? Unapred hvala!

Nisi naveo jako bitne podatke jel u pitanju analogna il digitalna kablovska? Imas li slucajno preko te kablovske i internet?
Rado ce ti se pomoci ali pod uvjetom da mi tu ne gubimo vrijeme na racunicama i raznoraznim savjetima a ti uradis ono sto je Bogdan predlozio sto je po meni sasvim okej..
[ bogdan.kecman @ 24.01.2013. 16:19 ] @
evo meni sad bili da zamene kabl koji ulazi u gajbu posto je signal na modemu bio -13dBmV (posle zamene je preko +9dBmV) ... drndali se ljudi oko 4 sata busili sekli lepili kucali .. i nesto pricamo, oni dobijaju 500din po instalaciji, radi njih dvoica, dakle po 250din dobiju!!! zovnes, dodju, kapiram da ce za 1000din da ti rese problem
[ delics @ 24.01.2013. 19:34 ] @
Evo malo detaljnije. rec je o lokalnoj analognoj kablovskoj u nasem gradu koja je mnogo losija od sbb. Nema teorije da provucem jos kablova posto su mi i ovako haos napravili dok sam bio na poslu, naravno. Mislim da kablovi jesu kineski, ili je kvalitet sigurno skrnav. Vidim da na ovom mom skrnoavom 3u1 pise 900-2400MHz. Kontao sam da zovem likove iz kablovske, ali ih vecinu znam i znam da su retardi. Mislim da bi dobar pojacivac resio problem (vidim da je ranije spominjan neki RF pojacivac koji koriste kablovski operateri da pojacaju signal...), ali zato postavih temu da vidim sta mi je ciniti.

Ne znam da li bi npr ova "sprava" pomoglo?? http://www.kupujemprodajem.com...kablo-TV-1u3-3695482-oglas.htm
[ zica49 @ 24.01.2013. 21:18 ] @
Pazi tebi ne treba pojacavac koji ce imati ekstremno veliko pojacanje.Koliko sam te razumio najveca duzina kabla si spomenuo oko 25 metara(ravnacu se prema podacima za RG6-U).
Buduci da sam iz druge drzave i ne znam kakvi su kablovi tamo , uzecemo pretpostavku da su tu negdje.Ta duzina ima slabljenje od nekih 2-2,5 dB na srednjim frekvencijama od kablovskog analognog opsega.(pod uvjetom da nisu izguzvani izlomljeni i slicno).
Znaci ides ovako.
Svaki razdjelnik ili ta racva kako je vec zovu ima slabljenje broj izvoda pomnozeno sa 1,5 dB
sto mu dodje 1/2 3dB...1/3 4,5 dB.... 1/4 6dB i tako dalje.(pod uvjetom da su od brandirane firme za to)
Procitao sam i koliko sam shvatio po mojoj brzoj racunici najlosija situacija od prikljucka preko tih razdjelnika i duzine od 25 metara je najvece slabljenje. Jos dodamo nesto nepredvidjeno u najlosijem slucaju oko 10 dB.
Znaci nadji nekakvo sirokopojasno antensko pojacalo ne treba nista prejako nego kvalitetno i po mogucnosti sa kontrolom pojacanja............mozes probati i to sa slike sto si posatvio nikada nisam vidio to ali ima kontrolu pojacanaja mozda i sa tim bude ok....
MONTIRAJ GA UMJESTO ONOG PRVOG RAZDJELNIKA ZA SPRATOVE.....
Prepojacan signal je gora situacija ob slabog.
[ zica49 @ 24.01.2013. 21:26 ] @
I jos nesto.....
Ako ti je na mjestu prikljucka signal los odnosno premoduliran sa izoblicenjima nema tog pojacala ili komada opreme sa kojim mozes rjesiti taj problem.
Posao pojacala je da namiri gubitke u tvojoj internoj intalaciji i ne moze uraditi nikakvu "magiju" sa signalom.
[ X Files @ 24.01.2013. 22:00 ] @
Nadam se da nije skretanje s teme. Imam slican problem i dilemu.

Kada sam provlacio koaksijalne kablove kroz zidove (stan je bio u izgradnji), postavljao sam na zidove koaksijalne uticnice. Kasnije, napravim kabl odgovarajuce duzine i spajam sa TV-om.

Problem koji se javlja se verovatno da pretpostaviti. Spoj kabla na oba kraja (uticnica, TV) nikada nije dovoljno cvrst, pogotovo kada zena usisava, pa neretko treba nervoznim pokretima ruke malo doterati naleganje, kako bi slika bila bolja.

Pitanje: da li smatrate da je bolje da izvrsim DIREKTNO nastavljanje kabla prostom spojnicom, umesto da ide preko uticnice u zidu? Ovo pitam, jer je jedan tehnicar SBB-a upravo ovako uradio na centralnom TV-u (demontirao je uticnicu), kada je dosao da poveze risiver. Rekao je da ce slika biti bolja.

EDIT:

Inace, jedna od manifestacija problema kada drugim razdelnikom delim signal za neki drugi TV, sastoji se u tome da pojedini kanali imaju preteranu granulaciju, dok su drugi Ok. Imam utisak da sto je kanal na nizem broju (automatska pretraga), granulacija je veca. Ovo verovatno ima neke veze sa frekvencijama koje se u nekom osegu odsecaju. Mozda treba paziti i koji razdelnik kupiti. Na zalost, meni su svi isti, biram po izgledu :)
[ Burgos @ 24.01.2013. 22:14 ] @
Da, dva F konektora i spojnica je bolje rešenje, naročito ako ne nosaš TV iz prostorije u prostoriju svaki dan (naravno, ukoliko se žena slaže da viri kabl direktno iz zida )
[ X Files @ 24.01.2013. 22:33 ] @
Spojicu preko tih spojnica. Nece se zena ljutiti jer su sve uticnice skrivene iza TV-a :)
[ delics @ 25.01.2013. 00:13 ] @
Citat:
zica49:
Pazi tebi ne treba pojacavac koji ce imati ekstremno veliko pojacanje.Koliko sam te razumio najveca duzina kabla si spomenuo oko 25 metara(ravnacu se prema podacima za RG6-U).
Buduci da sam iz druge drzave i ne znam kakvi su kablovi tamo , uzecemo pretpostavku da su tu negdje.Ta duzina ima slabljenje od nekih 2-2,5 dB na srednjim frekvencijama od kablovskog analognog opsega.(pod uvjetom da nisu izguzvani izlomljeni i slicno).
Znaci ides ovako.
Svaki razdjelnik ili ta racva kako je vec zovu ima slabljenje broj izvoda pomnozeno sa 1,5 dB
sto mu dodje 1/2 3dB...1/3 4,5 dB.... 1/4 6dB i tako dalje.(pod uvjetom da su od brandirane firme za to)
Procitao sam i koliko sam shvatio po mojoj brzoj racunici najlosija situacija od prikljucka preko tih razdjelnika i duzine od 25 metara je najvece slabljenje. Jos dodamo nesto nepredvidjeno u najlosijem slucaju oko 10 dB.
Znaci nadji nekakvo sirokopojasno antensko pojacalo ne treba nista prejako nego kvalitetno i po mogucnosti sa kontrolom pojacanja............mozes probati i to sa slike sto si posatvio nikada nisam vidio to ali ima kontrolu pojacanaja mozda i sa tim bude ok....
MONTIRAJ GA UMJESTO ONOG PRVOG RAZDJELNIKA ZA SPRATOVE.....
Prepojacan signal je gora situacija ob slabog.

Hvala puno svima. Za pocetak cu probati uzeti ovaj razdelnik sa pojavcavacem sa slike, pa cemo videti hoce biti kakvog cuda. Inace je signal dobar na mestu prkljucka, pa iz tog razloga mislim da resenje ne bi trebalo biti komplikovano. Javljam rezultate kad uzmem ovo cudo :)
[ newtesla @ 25.01.2013. 15:48 ] @
Citat:
delics:
Evo malo detaljnije. rec je o lokalnoj analognoj kablovskoj u nasem gradu koja je mnogo losija od sbb. Nema teorije da provucem jos kablova posto su mi i ovako haos napravili dok sam bio na poslu, naravno. Mislim da kablovi jesu kineski, ili je kvalitet sigurno skrnav. Vidim da na ovom mom skrnoavom 3u1 pise 900-2400MHz. Kontao sam da zovem likove iz kablovske, ali ih vecinu znam i znam da su retardi. Mislim da bi dobar pojacivac resio problem (vidim da je ranije spominjan neki RF pojacivac koji koriste kablovski operateri da pojacaju signal...), ali zato postavih temu da vidim sta mi je ciniti.

Ne znam da li bi npr ova "sprava" pomoglo?? http://www.kupujemprodajem.com...kablo-TV-1u3-3695482-oglas.htm


Jel ja dobro čitam, pa si kupio spliter 900-2400MHz???? Od 900 do 2400??? Dok kablovska radi DO 900?

Kupi spliter na kome piše nešto tipa 30-900MHZ, gde je prvi broj bitan samo zbog interneta, a drugi broj može da bude i preko 1000, ali MORA da sadrći i opseg 80-885.
[ zica49 @ 25.01.2013. 16:39 ] @
Koliko sam shvatio taj 3 u 1 su mu montirali ti iz kablovske...A trebalo bi to i provjerit preko mreznog analizatora...jer to danas svako pravi i logika je veci broj bolje se prodaje.
Sjecam se dobro nekad prija desetak godina pojavile se neke "čanak "antene iz turske i prve godine pisalo na pojacalu gain 14,3 dB
druge pisalo 143,0 dB
a trece pisalo 1430 dB

[Ovu poruku je menjao zica49 dana 26.01.2013. u 19:08 GMT+1]
[ delics @ 14.02.2013. 21:56 ] @
Samo da objavim radosnu vest. Uzeo sam ovaj razdelnik iz price ranije:
http://www.kupujemprodajem.com...kablo-TV-1u3-3695482-oglas.htm
i sada je kristalno cista slika na sva 3 TV-a. Sto bi rekli, vredi svake pare. Hvala jos jednom svima.
[ zica49 @ 15.02.2013. 20:59 ] @
I mi smo sretni zbog tebe....
[ nmeuncn @ 07.03.2015. 20:37 ] @
Ja sam kupio istopojacalo kao i delics i sto se tice jacine signala pojacalo ga je sa 54 na 97% pa sam ja cak malo i smanjio na 94%. Sto se tice kvaliteta signala tu nsam dobio nista tj ostao je na nivou 60-62% cak i posle zamene kabla za znatno kvalitetniji ( spjeve sam odradio kvalitetno ). Da li neko zna kako mogu da resim problem loseg kvaliteta signala?
[ drvlada75 @ 07.03.2015. 21:18 ] @
Da li postoji neki razdelnik u mrezi?
Ako postoji, kakva je slika na kablu koji ulazi u razdelnik?
[ nmeuncn @ 07.03.2015. 22:21 ] @
Razdelnik je postojao ali sam ga skinuo i zamenio aktivnim razdelnikom tj pojacalom. Pre toga sam pokusao da zamenim razdelnik i umesto razdelnika sa tri izlaza sam stavio razdelnik sa dva izlaza 5-1000MHZ. Koristio sam samo jedan od ta dva izlaza ali sem sto sam bio dobio na snazi signala nisam dobio i na kvalitetu ama bas nista . Direktno na kabl koji ulazi u stan nisam probao zato sto je ( da ne trosim vase vreme na objasnjenje zbog cega je to tako ) to veoma komplikovano u mom slucaju. Sto se drugog tv-a tice rezultati su merenja kvaliteta su isti a snaga je nesto manja jer je vezan na out 2. Oba tv-a su osnovni modeli, jedan lb450 a drugi lb5610 i na oba mi se ( pretpostavljam zbog slabog kvaliteta signala ) signal povremeno gubi na sekund ili dve i to na svakih sat vremena. Kablovski operater je radijus vektor.
[ drvlada75 @ 08.03.2015. 17:37 ] @
Ako je na samom ulasku u pojacalo signal izuzetno slab tu pojacalo nece mnogo pomoci.
Da nije sada doslo do prevelikog pojacanja signala pa se tv "brani" automatskom regulacijom pojacanja?
[ nmeuncn @ 08.03.2015. 20:34 ] @
Snaga signala bez pojacala je oko 54% a kvalitet je oko 60-62% mereno lg lcd 32lb5610. Nakon sto sam stavio pojacalo snaga signala je bila oko 98% a kvalitet je ostao isti tj oko 60%. Ja sam cak i pokusao da smanjim snagu signala na pojacala ali kada sam do kraja smanjio mereno tv-om snaga je bila oko 93%. a kvalitet ostao na oko 60-62%. Potom sam probao da koaksijalni kabl ukljucim u APC zastitu ( jer taj model ima i ulaz i izlaz i za koaksijani kabl ) pa iz njega kabl u tv. Nista nisam dobio sem stomi je kvalitet signala pao na 57-60% a snaga ostala ista.

Na drugom izlazu ( out 2 ) sam vezao kabl koji ide do razdelnika i deli signal na 2 tv-a ( jedan crt a drugi lcd lb450 ) i tamo je snaga signala oko 78-84% a kvalitet signala isti kao na gore pomenutom tv-u 60-62

Da li je snaga signala 93% previse velikai da li bi mozda trebao da se resim pojacala?
Da li bi trebao da se resim APC kabla ili da ga ostavim da mi " procicscava signal" ? Mislim da je ovo model APC-a (http://www.winwin.rs/pc-perife...p5b-gr-5-uticnica-1112725.html)
[ Trick Fix @ 10.03.2015. 08:34 ] @
Citat:
nmeuncn: Da li je snaga signala 93% previse velikai da li bi mozda trebao da se resim pojacala?


Nije mi baš jasno šta ti znači : snaga signala od 93% ??---U odnosu na šta ? Šta je 100% u celoj priči ?

U svakom slučaju:
-Izlazni nivo ANT pojačavača nije prevelik sve dok ne dobiješ "deformaciju slike" i "namešavanje" jednog programa u drugi.
Ako se to desi, to znači na je nivo signala tako veliki da počinje da smeta prvom tranzistoru
u Tjuneru TV-a, i on počinje sa intermodulacijom jer ne može da se izbori sa signalima prevelikog nivoa na antenskom ulazu TV-a.

Citat:
nmeuncn: Potom sam probao da koaksijalni kabl ukljucim u APC zastitu ( jer taj model ima i ulaz i izlaz i za koaksijani kabl ) pa iz njega kabl u tv. Nista nisam dobio sem stomi je kvalitet signala pao na 57-60% a snaga ostala ista.
Da li bi trebao da se resim APC kabla ili da ga ostavim da mi " procicscava signal" ?


Taj APC ne "pročiščava" antenski signal.
Prolaz signala kroz APC je isključivo radi PRENAPONSKE ZAŠTITE !
...i to su tako loše uradili da još unosi i vidno prolazno slabljenje signala i uvečanje šuma.

Predlažen da njega izbegneš kad je reč o antenskom kablu i signalu.
On može da ostane da vrši funkciju prenaponske zaštite u krugu napajanja 230VAC za TV, RA, PC itd.

pOz

[ nmeuncn @ 11.03.2015. 22:14 ] @
Citat:
Trick Fix: Nije mi baš jasno šta ti znači : snaga signala od 93% ??---U odnosu na šta ? Šta je 100% u celoj priči ?


Merio sam LG televizorom tj udjem u meni, manual tuning i tu mi pokaze "jacina signala : 93%" i "kvalitet signala : 57-60%"

Citat:
Trick Fix: Taj APC ne "pročiščava" antenski signal.
Prolaz signala kroz APC je isključivo radi PRENAPONSKE ZAŠTITE !
...i to su tako loše uradili da još unosi i vidno prolazno slabljenje signala i uvečanje šuma.


Da unosi vidno i to bas vidno slabljenje signala mi je jasno jer sve sto sam dobijao kad koaksijalni prikljucim preko APC-a dok nisam kupio pojacivac signala jeste bila totalno pikselizovana slika. Ono sto mi nije jasno je kakvu ulogu on ima i od kakvog prenapona stiti? Prenapona iz kablovske, prenapona iz pojacivaca...? I u kojim slucajevima dolazi do takve mrste prenapona?
[ Trick Fix @ 12.03.2015. 08:07 ] @
Citat:
nmeuncn: kakvu ulogu on ima i od kakvog prenapona stiti? Prenapona iz kablovske, prenapona iz pojacivaca...? I u kojim slucajevima dolazi do takve vrste prenapona?


Prenaponska zaštita u tvom APC razdelniku je u dva slučaja:

1) Pokušava da zaštiti potrošače koji su u nju uključeni od prenapona koji stižu iz gradske mreže.
Znači "Nadzire" napon između faze i nule, izneđu faze i zemnje i između nule i zemlje.

2) Pokušava da zaštiti antenski ulaz TV prijemnika od prenapona i "Pikova" koji mogu da stignu od krovne antene
ili iz mreže kablovske televizije.

U prvom slučaju (zaštita mrežnog napajanja) radi se o ovako nekoj unutrašnjoj šemi:



U drugom slučaju (antenski ulaz) pokušava se sprečiti ovako nešto:



Prenapon koji dolazi od krovne antene može popriličan karambol da napravi na ulazu TV-a ili videa,
a pošto je obično oko TV-a i još svašta-nešto poređano (video, DVD, pojačalo, tjuner, itd) i povezano onda može sve da strada.

Grom ne mora direktno da udari u antenu,
i od udara groma "negde pored" može da se indukuju "pikovi" i dovoljan prenapon da uništi ulazni stepen u tjuneru TV-a ili FM prijemnika.

U nekim slučajevima, prenapon iz kablovske TV mreže takođe može spaliti ulazni/antenski deo u TV-u,
jer se "paučina" od kablova obično rasteže sa zgrade na zgradu i tako pravi pogodnu "antenu" za prijem, indukciju i prenapon
koji se može formirati prilikom sevanja ili udara groma --koji nije nužno da je direktno i kablovsku instalaciju.

pOz

[Ovu poruku je menjao Trick Fix dana 12.03.2015. u 09:47 GMT+1]
[ mean strawberry @ 12.03.2015. 21:41 ] @
Citat:
Trick Fix: Grom ne mora direktno da udari u antenu,
i od udara groma "negde pored" može da se indukuju "pikovi" i dovoljan prenapon da uništi ulazni stepen u tjuneru TV-a ili FM prijemnika.

U nekim slučajevima, prenapon iz kablovske TV mreže takođe može spaliti ulazni/antenski deo u TV-u,
jer se "paučina" od kablova obično rasteže sa zgrade na zgradu i tako pravi pogodnu "antenu" za prijem, indukciju i prenapon
koji se može formirati prilikom sevanja ili udara groma --koji nije nužno da je direktno i kablovsku instalaciju.


Da li prenapon moze da nastane jedino udarom groma ili moze da nastane kao posledica kvara na kablovskoj mrezi ili na pojacivacu signala?
U slucaju da moze koji bi ste vi uredjaj preporucili da odradi posao umesto APC-a a da ne smanji kvalitet signala?

Hvala unapred? :)
[ Trick Fix @ 13.03.2015. 09:13 ] @
Citat:
mean strawberry: Da li prenapon moze da nastane jedino udarom groma ili moze da nastane kao posledica kvara na kablovskoj mrezi ili na pojacivacu signala?


Prenapon na ant. ulazu TV-a ne mora da potiče isključivo od atmosferskog pražnjenja.

Kvar na instalaciji kabloske TV takođe može dovesti nepoželjan napon na ulaz prijemnika,
ali se to mnogo ređe dešava.

Kod pojedinačne krovne antene samo je 1 ili više TV-a na tom sistemu, kod "kablovske" mnogo je prijemnika u "paraleli"
pa za taj prenapon ima puno "zainteresovanih" TV ulaza, tako da nije sigurno ko će prvi da strada,
verovatno onaj ko je bliži izvoru prenapona i ko je manje imun na te poremečaje.

Kod večine TV prijemnika antenski ulaz je galvanski odvojen od zemlje ( i od "Nule" u napajanju).
Sam ant. ulaz je u kratkom spoju (preko jednog internog kalema u tjuneru) za jednosmernu struju (DC komponenta).
Taj kalem se uopšte ne vidi na VHF i UHF-u pa ne pravi nikakve smetnje, več je ugrađen da spreči (kratko spoji) eventualnu
pojavu jednosmernog i niskofrekventnog napona na ulazu tjunera.

Za zaštitu ant. ulaza postoje razni "blokčiči", počev od najjednostavnijih,
koji štite od prenapona između centralnog provodnika i "širm"-a (mase):
https://de.hama.com/00044262/h...tv-and-terrestrial-tv-networks



..pa do malo boljih, kojima treba dovesti i posebno uzemljenje, pa tako štite od prenapona i u odnosu na zemlju,
što bi značilo da sprečavaju prenapon u sve tri kombinacije---što je mnogo bolja varijanta:
http://www.amazon.com/TII-Broa...htning-Protector/dp/B0016AIYU6


Prenapon u "kablovskoj" može nastati i u slučaju kada se komšija, "majstor" igra sa nekim CATV pojačavačem pa
slučajno "Fazu" dovede na kablovsku instalaciju u zgradi, srećom to se retko događa.

Zaštita ant. ulaza je potrebna na pojedinačnim sistemima sa krovnim antenama, tamo gde često šibaju gromovi,
jer ako dođe do pražnjenja i zasigurno strada antensko pojačalo na krovu ---makar sistem u kuči/stanu ostane čitav.

pOz

[Ovu poruku je menjao Trick Fix dana 13.03.2015. u 10:53 GMT+1]
[ nmeuncn @ 26.10.2018. 18:19 ] @
Da li su pojacivaci za kablovsku i antensku digitalnu tv isti tj da li pojacivac za spoljnu antenu mogu da koristim kao pojacivac za kablovsku?
Hvala unapred.
[ bogdan.kecman @ 26.10.2018. 18:33 ] @
ne, ne

zovnes kablovskog operatera i kazes da ti je los signal i oni rese problem
[ baresi @ 28.10.2018. 06:49 ] @
Citat:
nmeuncn:
Da li su pojacivaci za kablovsku i antensku digitalnu tv isti tj da li pojacivac za spoljnu antenu mogu da koristim kao pojacivac za kablovsku?
Hvala unapred.

Nisu isti, ali u određenim uslovima, recimo kad imaš premalo signala za više TV-a u kući, slobodno možeš ubaciti širokopojasno pojačalo od 20 do 25 dB, da ti pojača signal toliko da ga možeš deliti na više televizora. Osnovna razlika između tih pojačala je frekvencijsko područje, maksimalni ulazni i izlazni nivo signala. Treba više podataka o tome, šta tebi treba.