[ ernahm @ 07.02.2013. 23:02 ] @
Pozdrav,

Trebala bih jednostavno objašnjenje kako povezati fiskalni printer sa SAP-om.

Imamo fiskalni printer EPSON TM-T260F koji koristi driver Elink. Mislim da nije bitan toliko model printera za ovo sto mene zanima.

Znam da aplikacija (SAP, Pantheon,...) treba poslati fiskalnom driveru tekstualnu datoteku (u slucaju Elinka je .eln), i da se to smjesta u neki folder od drivera, fiskalni printer prihvati od Elinka, isprinta račun i vrati software-u povratnu informaciju - broj fiskalnog računa, i nakon toga se printa racun iz software-a.

Sto se tiče programiranja, nemam nekog iskustva, pogotovo sa ABAP-om , ali znam da se treba programirati da software salje podatke u odredjeni folder. Samo mi nije jasno čemu služe ove naredbe i gdje one idu, kako se pune i sta s njima (uz svaki driver fiskalne kase se moze naci primjer ovih komandi na web stranici distributera), npr komande:

E,1,______,_,__;[oznaka_dokumenta];[broj_dokumenta];
E,1,______,_,__;Z;1;
C,1,______,_,__;[PLU_broj];[cijena];

i da li se postojeći artikli unose ručno jedan po jedan ili ? sta je sa novim artiklima kad bude??

Hvala na svakoj pomoći.



[ ernahm @ 11.02.2013. 20:50 ] @
hm.. jesam li ja postavila temu na pogrešno mjesto ili? :)

Ili da malo bolje objasnim sta mi nije jasno.

Iz korisničkog upustva za Elink 2.0:

Izdavanje komandi E-Link fiskalnom drajveru se vrši preko tekstualne datoteke ekstenzije ".eln". Fajl mora
biti sa definisanom ekstenzijom, u protivnom naredba neće biti izvršena od strane "E-Link" drajvera. Svaka
pojedinačna naredba se piše u novom redu u tekstualnom fajlu. Naredbe su detaljno opisane u nastavku dokumenta.
- Otvaranje normalnog fiskalnog računa
Forma komande :
N,1,______,_,__;[OpKod];[OpPwd];
Primjer komande :
N,1,______,_,__;1;123;
Oznake:
'N'- oznaka naredbe, vrši se otvaranje fiskalnog računa, fiskalni račun je otvoren sve dok se ne pošalje komanda za
naplatu i zatvaranje računa. Otvaranje novog računa se neće izvršiti ukoliko:
- postoji otvoren račun
- nedostaje bar jedan od dva parametra
- šifra operatera je pogrešna
- ne postoji navedeni operater
[OpKod] – redni broj operatera unesenog u memoriju modula fiskalnog pisača
[OpPwd] – šifra operatera
Odgovor na naredbu : Nema odgovora

Pitanje je samo gdje se definisu ove komande. Ako neko zna malo vise o fiskalnim kasama, molim pomoć.
Hvala.






[ taleB @ 29.06.2013. 07:42 ] @
imam isti problem samo je u pitanju pantheon :/