[ ooooba @ 10.03.2004. 10:05 ] @
Koja je razlika izmedju MSDE i SQLServera2000
[ degojs @ 10.03.2004. 10:22 ] @
I jedan i drugi rade na istoj "mašini". SQL Server dolazi sa dodatnim alatima kao što su Enterprise Manager, Query Analyzer i drugi. MSDE nema istih pa je administracija teža, no nije tome baš ni namenjen. Sa MSDE može da se radi iz MS Office ili Visual Studija, a namena mu je verovatno za testiranje tokom programiranja, kao i za manje baze podataka. Čini mi se da MSDE takođe ima neka ograničenja u pogledu broja konekcija.
Sve u svemu, za programiranje i manje baze, MSDE je odlična stvar jer dolazi besplatno uz mnoge pakete.
[ Simke @ 10.03.2004. 21:48 ] @
Iz mog iskustva, 95% stvari koje su mi trebale radile su i na MSDE. Mi koristimo MSDE kao DB server za sve nase klijente (to dobiju kada kupe nas softver), radi bez ikakvih problema.
[ Dragi Tata @ 10.03.2004. 21:57 ] @
http://www.microsoft.com/sql/msde/default.asp
[ Ivan Tanasic @ 10.03.2004. 22:35 ] @
dobro, to je i sam mogao da nadje :)
Mislim da je ooooba trazio nesti vise u fazonu licnih iskustva ili sta vec... nesto vise poput Simketovog odgovora. Mozda ja gresim, al to nije bitno jer ako njega ne zanima, zanima mene :D

Dakle Simke, jel moze nesto vise da se kaze o softweru uz koji vi isporucujete ovaj RDBMS?

Pozdrav, Ivan
[ Simke @ 11.03.2004. 00:42 ] @
Softver koji isporucujemo je Enterprise Management System, znaci ima funkcije tipa product maintenance, customer maintenance, stocktake, accounting, Point Of Sale terminal i web klijent koji sluzi za inventory maintenance. Web klijent je pisan u ASP.NET, ostalo je radjeno u VB6 (mada smo vec poceli da prebacujemo pojedine svari u VB.NET). Uglavnom je velicina baze oko 100MB (sto i nije toliko puno), ali ima i par slucajeva gde je velicina izmedju 500MB i 1GB (firme koje imaju veliki broj tranzakcija dnevno).