[ DarkAngelll @ 17.02.2013. 21:24 ] @
Pozdrav, treba mi pomoc oko zadatka iz visual basica.
Zadatak glasi ovako
Napisati potprogramsku proceduru koja za dati celobrojni nenegativni niz X od k elemenata, određuje prvi neparan i poslednji paran element u nizu (0 smatrati parnim brojem). (Primer: X: 12, 5, 3, 2, 4, 6, 1, 8; k = 8; prvi neparan: 5, poslednji paran: 8).
Kreirati proceduru događaja koja odgovara komandnom dugmetu “START” sa ekranskog obrasca “ISPIT” koja iz datoteke Ulaz.txt učitava prirodne brojeve m i n, , a zatim celobrojnu nenegativnu matricu Amxn. Brojevi m i n upisani su u trećem redu datoteke, na po 3 mesta, a svaki sledeći red datoteke sadrži po jednu vrstu matrice, pri čemu svaki element zauzima 5 mesta. Štampati na ekranskom obrascu i u datoteci Izlaz.txt matricu A. Matrica A smatra se ispravnom ako u svakoj koloni ima i parnih i neparnih brojeva. Ako je matrica A ispravna, pozivati gornju potprogramsku proceduru za svaku njenu kolonu i od vrednosti koje vraća potprogram kreirati matricu B2xn. Matricu B odštampati na ekranskom obrascu i u datoteci Izlaz.txt.


Treba mi uradjen do sutra ujutru, ili padam ispit.Sumnjam da ima nekoga ko ce mi uraditi, ali eto, nada poslednja umire.

Unapred hvala,
Darko.
[ Shadowed @ 18.02.2013. 00:16 ] @
Ako napises dokle si ti stigao, mozda ti i odgovori neko.