[ gagi36 @ 19.02.2013. 17:01 ] @
Pozdrav! Ja sam Snjezana. Zivim u Prijedoru, RS BiH
Da li neko zna za mogucnost da su Njemackoj potrebni kuvari, elektricari, medicinski radnici i dr. zvanja i ako imas u Njemackoj smjestaj i hranu nude da se prvo uci jezik do nivoa B2, kad naucis jezik ide se 3 godine u skolu koju izaberes od ponudjenih i nakon toga dobijes radnu dozvolu s tim da opet narednih 5 godina nemas pravo na socijalu, znaci ne smijes ostati bez posla. Da li je neko cuo nesto o ovome i zna li kolika primanja treba imati npr. moja sestra koja ima 4-voroclanu porodicu u Minhenu da bi i mene izdrzavala taj period?
Molim da mi neko nesto kaze u vezi mog odlaska u Minhen, da li postoji neki drugi nacin preseljenja preko moje sestre ako ovo nije izvodljivo i koji?
Udata sam, imam kcerku 8 godina. Trenutno smo nezaposleni i ja i muz. Imamo veliku zelju za preseljenjem proteklih godina i dan danas ne vidimo izlaz.
Muz je bravar i varioc, ima 36 godina i nema ni dana radnog staza bez obzira sto je naravno radio proteklih godina.
Ja sam druga godina filoloskog fakulteta, ali od dana kada sam dobila kcerku nismo bili u mogucnosti da placamo moje dalje skolovanje.
Nemamo ovdje vise sta da trazimo, niti nam nude preko biroa posao.
Veoma je teska situacija.
Hvala
5 do 12
[ deedee5 @ 19.02.2013. 17:32 ] @
Probajte da iskopate nekog predka koji je rodjen na teritoriji bivše Austro-Ugarske ( Hrvatska, Vojvodina ), Bosna je upitna ali izgleda da neki delovi mogu, + osnovno znanje Madjarskog jezika i stičete pravo na Madjarsko državljanstvo bez obzira na nacionalnost...

http://www.elitesecurity.org/t...pasos-znanje-madjarskog-jezika