[ nadogradnjakose 57 @ 21.02.2013. 17:38 ] @
Zdravo svima!!
Nova sam na forumu i imam samo jedno pitanje.Vidim da ste pisali na tu temu pa mi je palo na pamet da se obratim Vama za pomoc.
Zapravo imam problem sa mojim sajtom koji nikako da dogura do prve strane na pretrazivacu a sajt imam vec dve godine a znam da nije velika konkurencija
sto se tice teme sajta. Bila bih zahvalna ako bi ste mi svojim savetima da resim moj Problemcic, ako mozete da pogledate sajt i vidite sta mu fali posto ga nije radio neki vrsni poznavalac vec moj drug. Ne znam ni kako da Vam kazem o kom sajtu je rec posto vidim da je zabranjeno reklamiranje sajta pa ocekujem od Vas i tu vrstu pomoci da mi objasnite kako da vidite o kom sajtu je rec.Nova sam u svemu ovome pa ne bih da krsim pravila foruma ali zato ocekujem Vasu pomoc. Hvala unapred svima koji odvoje trenutak svog vremena da mi pomognu
[ Vukan Karadžić @ 21.02.2013. 17:46 ] @
Pre svega, treba ti vise teksta na stranici. I ovo sto ima teksta - zapravo su slike.
Dakle, resi prvo to. I usput skupljaj linkove. Sto vise.
Pa se javi nakon ~mesec dana, da vidimo kako stoje stvari.
[ cyBerManIA @ 22.02.2013. 01:16 ] @
Definitivno tekst iz slika u normalan tekst. I neka tekst bude zaista normalan, da korisniku pruzi konkretne korisne informacije.
Ovaj tekst u slikama na pocetnoj strani je previse spam, pa ne preporucujem da se samo prekuca.
[ nadogradnjakose 57 @ 22.02.2013. 09:35 ] @
Hvala na brzom odgovoru,ali iz njega se namece novo pitanjce:) kako se skupljaju linkovi ako mozes da mi objasnis posto nisam napomenula da mi je drug koji je pravio sajt otisao u inostranstvo pa sam prepustena sebi da resavam te problemcice. Hvala
[ Vukan Karadžić @ 23.02.2013. 08:55 ] @
Evo interesantnog resursa na tu temu: http://www.seobook.com/archives/001792.shtml
[ nadogradnjakose 57 @ 23.02.2013. 17:48 ] @
Hvala Vuku na korisnom sajtu
[ BitiPrvi @ 17.04.2013. 00:35 ] @
Molim za pomoć.
Prvi put mi se desilo da google "ne želi" da prihvati indexnu stranicu, iako je sajt izuzetno dobro pozicioniran po ključnim rečima.
Dakle, osim početne, sve ostale stranice je google prihvatio i mogu se naći u pretrazi.
Indexnu stranicu jednostavno "ne vidi".
Radi se o sajtu www.pvc-stolarija-beozan.com
Da li je u pitanju nešto unutar meta taga?
Da li je ova verzije joomle "falična"?
Molim kolege za pomoć.
Pozdrav
[ old @ 17.04.2013. 00:54 ] @
Iz mog ugla tu nije problem.
Google.com naslovnu stranicu daje, i to na prvom mestu, za upit
pvc stolarija beozan.
Daje i sitelinks kao bonus znak da je sajt zdravo indeksiran.

Svaka stranica sa seo stanovišta i služi za različitu frazu, a ne da se za sve pojavljuje naslovna. (Što bi možda bilo idealno, ali i ovako je sasvim dovoljno).





[ BitiPrvi @ 17.04.2013. 11:47 ] @
Pa iskreno i ja sam iznenadjen.
Pre nekoliko dana po ovim ključnim rečima nije davao indexnu stranicu.
Bio sam ubedjen da je to zbog te "prelazne" verzije joomle.
Na forumima sam video da ima dosta pritužbi.
Recimo, kod nekih verzija kada kopiraš neku stranicu npr na facebook (šeruješ), neće da se prikaže thumbnail ili fotografija sa te strane, već samo prikaže tekstualni link.

[ acca3 @ 18.04.2013. 01:36 ] @
To za Fejsbuk, pronađi neku Facebook Open Graph ekstentziju za Joomlu.
A ovo oko indeks strane, imaš kao title za index samo nabrojano gomilu ključnih reči i Google to veoma lako može da vidi kao spam tehniku. Postavi normalan title, od nekoliko reči, recimo "PVC stolarija beozan" je dovoljno.
[ zlatko78 @ 19.01.2014. 18:32 ] @
Sta mislite o mom sajtu, jos uvek ga radim. Kako da jos bolje uradim optimizaciju?
[ MidzuN @ 22.01.2014. 01:50 ] @
Ljudi pozdrav,

Imam problem, skinuo sam sajt sa Wix.com i postavio na svoj server, ali kad kucam na google ne izbacuje? Koja muka može da bude? Radi se o http://tele-taxi-volketswil.ch/ ?

Hvala unaprijed.