[ sanjamilan @ 25.02.2013. 23:14 ] @
molim za pomoc.kupio sam tel.pre dva meseca alcatel one touch997 preko mts.posle 19 dana tel je poceo da gubi signal i nije hteo da se puni normalno.odneo sam tel u mts i objasnio im sta je u pitanju i ostavio sam im tel.posle nekog vremena vratili su mi tel. sa servisa i rekli mi da je mehanicki kvar,da ne podnose posledice.nisam hteo da prihvatim tel jer tvrdim da nije ostecen smoje strane vec je to fabricki kvar.napisao sam zalbu i telefon je vracen u servis,ali jos uvek nemam odgovor a proslo je 15 dana od pisanje zalbe.ako je imao neko slican problem neka mi pomogne jer stvarno ne znam sta da radim.telefon kosta oko 26000 a traze mi 30000 hiljade za opravku.unapred hvala
[ ekof9 @ 26.02.2013. 00:26 ] @
Kontaktiraj neku organizaciju za zastitu potrosaca i posavetuj se.
30k za opravku?! Jesi li siguran da si dobro cuo?
[ KrkaCiC @ 26.02.2013. 02:28 ] @
Ili ako si u mogucnosti idi do neke vece poslovnice,a valjda je najbolje pretnja inspekcijom i tuzbom
[ Dexic @ 26.02.2013. 05:01 ] @
U MTS-u?:) Dobra sala :D
[ sanjamilan @ 26.02.2013. 09:10 ] @
da 30k.veca je opravka nego cena novog telefona.hvala na savetu
[ sanjamilan @ 26.02.2013. 09:12 ] @
hvala svima
[ espresso @ 26.02.2013. 11:27 ] @
Jesi li dobio izveštaj na papiru gde kažu koji je kvar i zašto neće da ga rade?
Na žalost ostaje samo ono udruženje za koje ne znam ni da li funkcioniše. Ti se javiš njima a oni šatro podviknu ovima što drže telefon.
Prvo im pomeni da je prekršen ugovor jer čekaš duže od 15 dana a onda i da neće da poprave telefon.
[ sanjamilan @ 26.02.2013. 22:06 ] @
pokazali su mi neki papir i slike ali je ostao kod njih
[ espresso @ 27.02.2013. 00:22 ] @
To su morali da ti daju kada su ti vracali telefon prvi put a ne da masu papirima. Javi sta si na kraju uradio i kome si se javio.
[ sanjamilan @ 27.02.2013. 09:15 ] @
vazi.pozdrav
[ misaj @ 28.02.2013. 09:08 ] @
Da ti telefon možda nije ispao ili nešto slično? Ako njima zbog garancije moraš da kažeš da nije 100% nama slobodno ovde možeš da kažeš da mu se možda ipak nešto desilo :) A da možda servis prati forum...bolje ostani pri tvrdnji da mu se ništa nije desilo. Ne napadam tebe da me ne shvatiš pogrešno, samo sam na trenutak pomislio da je istina negde na sredini. Zato što mehaničko oštećenje zaista ne pokriva garancija.

Pozz.
[ sanjamilan @ 28.02.2013. 09:25 ] @
da je meni ispao telefon ja sad nebi ni trazio vasu pomoc,bio bih svestan da sam ga ja pokvario i pomirio bih se s tim.cuvao sam tel.kao i svako kad kupi nov telefon ali nazalost pokvario se.100%sam siguran da ja tel.nisam pokvario.
[ misaj @ 28.02.2013. 20:09 ] @
Onda se izvinjavam na ovako iskazanoj sumnji i moja puna podrška u čini mi se (i na žalost) borbi koja baš nije ravnopravna :( Očekujemo poruku kako se na kraju sve to završilo!
[ sanjamilan @ 28.02.2013. 23:14 ] @
naravno bicete obavesteni
[ sanjamilan @ 13.03.2013. 22:46 ] @
evo da javim resio sam tel.uzo sam tel.iz mts i odneo u drugi servis u bg.i popravio za 2000din.hvala svima na pomoci
[ ZligorSt @ 19.03.2013. 19:52 ] @
To su sve lopovi i treba ih j...ti.
Kako bih voleo da dođe neka stvarno jaka telekomunikaciona kompanija u Srbiju i obriše ih propisno.
Jbt, naplaćuju i računaju isto minut razgovora u mreži i minut van mreže (američki Verizon postpaid korisnicima omogućava da besplatno zovu bilo koji broj u mreži).
E, a to što si platio si se zaj.bao kao niko. Zakon o zaštiti potrošača jasno kaže :

Rokovi i teret dokazivanja
Član 55
Trgovac je odgovoran za nesaobraznost robe ugovoru koja se pojavi u roku od dve godine od dana prelaska rizika na potrošača.
Ako nesaobraznost nastane u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, pretpostavlja se da je nesaobraznost postojala u trenutku prelaska rizika, osim ako je to u suprotnosti sa prirodom robe i prirodom određene nesaobraznosti.
Kod prodaje polovne robe, može se ugovoriti kraći rok u kome trgovac odgovara za nesaobraznost, koji ne može biti kraći od jedne godine.

Nisi trebao da nosiš telefon na popravku u privatni servis. Oni su bili dužni da ga poprave jer se smatra da je telefon bio takav u trenutku kada si ga preuzeo.
[ espresso @ 19.03.2013. 21:29 ] @
Citat:
američki Verizon postpaid korisnicima omogućava da besplatno zovu bilo koji broj u mreži

Taj isti Verajzon naplaćuje dolazne poruke svojim korisnicima.
Svi strani operateri koji dođu kod nas se prilagođavaju tržištu u kome posluju. Niko neće ponuditi iste pogodnosti nama kao što ih nudi u zemljama koje broje desetine miliona korinika. Jednostavno, ovi delju i daju na kašičicu zato što je Srbija malo tržište. Kada bi dali besplatne pozive u zemlji mogli bi da stave katanac ili da preimenuju firmu u Crveni Krst.
[ ekof9 @ 20.03.2013. 09:54 ] @
Citat:
espresso:
Citat:
američki Verizon postpaid korisnicima omogućava da besplatno zovu bilo koji broj u mreži

Taj isti Verajzon naplaćuje dolazne poruke svojim korisnicima.
Svi strani operateri koji dođu kod nas se prilagođavaju tržištu u kome posluju. Niko neće ponuditi iste pogodnosti nama kao što ih nudi u zemljama koje broje desetine miliona korinika. Jednostavno, ovi delju i daju na kašičicu zato što je Srbija malo tržište. Kada bi dali besplatne pozive u zemlji mogli bi da stave katanac ili da preimenuju firmu u Crveni Krst.


Niko nije rekao nacionalni za dz vec u mrezi.
Kako su, po tebi, ok silna poskupljenja u prethodnom periodu, kada ima toliko alternativnih nacina komunikacije?
[ KrkaCiC @ 20.03.2013. 11:37 ] @
Silna poskupljenja nisu uopste OK,ali razumi,i VIP i Telenor su ovde dosli da zarade,a naravno i telekom ih prati
Kao sto je receno iznad nisu oni Red Cross
Sto se tice alternativnih nacina komunikacije,koristi ih slobodno-to ti niko ne moze zabraniti cak ni mobilni nije obavezan
[ ekof9 @ 20.03.2013. 14:35 ] @
Njihova(mts) usluga nije nije na nivou ostala dva operatera, i ono sto ih je uglavnom izdvajalo je bila cena. I jos nesto, vec par godina se hvale kako im je profitabilnost izuzetno visoka. Pa ako je tako, zasto menjaju uslove? Mada, prema nekim info, na moje iznenadjenje, jako losa je fin struktura i niska likvidnost u TK sektoru, a posebno kod Telekoma. Ono sto je sigurno je da su izgubili znatno korisnika, a i jos ce.
[ KrkaCiC @ 20.03.2013. 14:45 ] @
Na osnovu cega njihova usluga nije na nivou ostalih? Po meni,oni su vrlo povoljni. Jedino sto su uvek imali losije telefone u ponudi uz ugovor,ali to je neka druga prica. Nikad za ovih mnogo godina nisam imao problema sa njima. Sa 50% Off imaju mnogo dobre pakete,uz ugovor naravno
A o BIZ varijanti da ne pricam
PS ne radim u telekomu,i ne gotivim ih posebno,samo sam realan
[ pribon @ 20.03.2013. 15:53 ] @
Ja sam ljetos hteo da budem njihov korisnik u vezi interneta preko USB-a. Probao sam njihov probni USB i internet je bio fenomenalan. Međutim, kada sam potpisao ugovor i probao paket od 7 MB, doživio sam ogromno iznenađenje. Nisam mogao da otvorim nijednu stranicu. Reklamirao sam isti dan. Kod njih je bila neka brzina downloada od nekih 100 KB/s . Ponovo sam probao kod kuće i bilo je nešto drugačije, brzina se kretala od nekih 50 do 100 KB/s a upload oko 2 MB/s. Šta sam mogao drugo da uradim nego da raskinem ugovor. Imao sam priliku da da prisustvujem brojnim žalbama na kvalitet usluga Telenora po pitanju interneta a sada i kvaliteta telefona.
[ ekof9 @ 20.03.2013. 16:27 ] @
@KrkaCiC

Mislio sam na korisnicki i poslovnice, sto dobijes 8 razlicitih info za isto pitanje, neobavesteni su, uvek guzva jer postoji gomila zalbi...
[ zivanicd @ 20.03.2013. 20:41 ] @
Svaki ozbiljan servis slika telefon pri otvaranju. Tu tacno moze da se primete fizicka ostecenja ako su postojala, kao i da li je telefon pao u vodu i slicno.

Takodje se uvek slikaju zamenjeni delovi.

Svuda na zapadu mozes normalno da vratis pokvaren uredjaj i da trazis povracaj novca. Kod nas je to peripetija od 6 meseci. Za sve sto poshaljes na servis moras da zoves 20 puta da dobijes odgovor kad ce reklamacija biti resena... Niko se sam ne seti da zove...

Imali smo IP kamere na servisu skoro 10 meseci :) Na reversu za servis je pisalo "popravka za 45 dana". Na kraju su se kamere vratile neispravne pa smo odustali...

Sta reci... Samo treba imati konjske zivce i biti uporan... I naravno na pomen inspekcije svi se ozbiljno strecaju...

[ Hackman @ 20.03.2013. 22:01 ] @
Pa ako ovako nastave da podižu cene i da ukidaju ove takozvane narodne
tarife ne bi me čudilo da svi pređu kod Telenora ili Vipa.