[ sovabass @ 27.02.2013. 10:20 ] @
Pozdrav,
pocetnik sam u Web programiranju,pokusavam 'napraviti' sajt tipa auto-pijaca. Nije mi bas najjasnije sledece:


-koji pristup smjestanja slika koristiti:baza ili fajl sistem;
-koje su mi tabele potrebne da bi povezao grupu slika sa entitetom u bazi (odredjenim automobilom),da li je potrebna jedna tabela sa albumima a druga sa slikama (auto.id_album---->album.id_album--->slike.id_album).....?
-na koji nacin se upisuju podaci o slikama u bazu...

Ukoliko bi neko imao zivaca da mi u par recenica opise koncept,bio bih zahvalan.
[ g_maestroo @ 27.02.2013. 13:00 ] @
Ima vise nacina, sve zavisi od tebe.

Ja bih imao jednu zasebnu tabelu za albume koja je povezana stranim kljucem sa slikama -jedan na vise. Za slike ne bih koristio base64 i cuvao u bazi, nego bih samo ime slike upisivao, ali pre toga moras da smislis nacin kako da se ne ponovi ime slike, recimo nalepis id korisnika na ime slike pa je tek tada sacuvas. ( id_user_imeslike.png).

Tabela slike treba da ti ima polje id_album i ako ces slike vuci zasebno(nevezano sa albumom) onda i id_automobil
Tabela album treba da ima id_automobil kako bi je povezao sa automobilima
[ Serious_MVC @ 02.03.2013. 21:00 ] @
Zasto bi uopste stavljao slike u bazu ???

Imas nacin, tipa za svaku uplodovanu sliku dodelis neki unique random string, i taj string tj. naziv slike upises u bazu(ako ih ima vise koristi coma separated value).
Ili za svaki oglas pravis folder i unjega stvaljas slike, ali opet moras paziti na naziv slike.

I kada treba da povuces slike za neki oglas uzmes njegov ID i dovuces imena
[ Predrag Supurovic @ 02.03.2013. 21:24 ] @
Nisam nikad razumeo kako iko uopšte može da razmišlja da stavlja slike u bazu.
[ kiklop74 @ 03.03.2013. 22:13 ] @
http://www.revsys.com/blog/201...hould-never-put-your-database/