[ zika-denic @ 03.03.2013. 18:59 ] @
postovanje svima na forumu.
molim za pomoc u vezi povezivanja kompjutera i dvd recordera koji ima ugraden hard disk 80gb.
philips je model720 rw.
moze li se povezati preko s-video kabal ja sam pokusao ali slika je crno-bela.
pokaze boju nekoliko sekundi i onda se kompjuter restartuje sam i nista od toga.
pa vas molim za upustvo ako je moguce da se poveze.
voleo bih da sa kompjutera snimam na dvd rec.
hvala puno unapred na odgovoru.
pozdrav.
[ KrkaCiC @ 03.03.2013. 19:24 ] @
Pozdrav.
Sta hoces da snimas sa kompa na dvd rezac? Ovo pitam jer mi je malo glupo sa kompa rezati na dvd recorder?
Inace povezivanje je lako,izlaz iz graficke u ulaz na dvd recorderu,i to je to
Vidim da koristis XP,i kod njega kad prikljucis drugi uredjaj iz display properties-settings treba da kliknes na onaj drugi ekran desni taster i tu odaberes color sistem,tj PAL
[ zika-denic @ 04.03.2013. 21:06 ] @
pozdrav prijatelju.
probao sam tako ali slika je na kratko u boji posle toga je crno-bela.
volim da snimim sa kompjutera pesme sa youtube.
ima li neko drugo resenje da ovo povezem.
hvala unapred na odgovoru.
[ Miroslav Cvejić @ 04.03.2013. 21:28 ] @
Zar nije jednostavnije da skineš cele pesme (spotove, koncerte, šta već) sa youtube i ceo posao odradiš na računaru?
[ KrkaCiC @ 04.03.2013. 22:03 ] @
Citat:
KrkaCiC:

Sta hoces da snimas sa kompa na dvd rezac? Ovo pitam jer mi je malo glupo sa kompa rezati na dvd recorder?


Evo to sam i ja pitao
Ako vec hoces sa YT onda skini neki add on (ja koristim net video hunter) i kad sacuvas video fajl mozes sa njim sta ti volja
Ako ti ne odgovara FLV mozes ga dekodovati u neki drugi,recimo mpeg ...
I naravno na kraju ga lepo dvd rezacem na kompjuteru narezes na disk
[ zika-denic @ 05.03.2013. 22:20 ] @
pozdrav.
prijatelju komplikovano je to za mene ovo sto si mi napisao ja se u to nerazumem.
reci ti meni ima li resenje da ovo povezem i na koji nacin.
u svakom slucaju hvala.
[ gilopile @ 05.03.2013. 22:48 ] @
Koja g. kartica je u pitanju i da li imas driver za nju? ne racunam onaj koji dolzi sa XP-om... Ako moze, uslikaj nam g. karticu, tj. njen zadnji deo i kabel (dzekove).
[ KrkaCiC @ 05.03.2013. 23:12 ] @
Citat:
zika-denic:
pozdrav.
prijatelju komplikovano je to za mene ovo sto si mi napisao ja se u to nerazumem.
reci ti meni ima li resenje da ovo povezem i na koji nacin.
u svakom slucaju hvala.


Veruj mi ovo je mnogo lakse nego to sto ti hoces
Ako koristis Firefox (Mozilla) objasnicu ti korak po korak.
Pa,koji pregledac koristis?
[ zika-denic @ 06.03.2013. 10:11 ] @
pozdrav.
prijatelju koristim mozilu aj molim te objasni mi korak po korak kako to da uradim.
a ovo sto si pitao za graficku jedan prijatelj mi instalirao drajvere za tu karticu ali nece.
ja ne znam koja je graficka.
kompjuter je dell marka.hvala ti puno na pomoci aj ako moze ovo korak po korak upustvo za skidanje sa kompa.
[ KrkaCiC @ 06.03.2013. 15:07 ] @
Moze
U mozilli Tools-Add-ons i u polje za pretragu (gore desno) upises net video hunter.
Kad se pojavi ispod kliknes desno na install,kad zavrsi trazice ti da restartujes Mozillu.
Onda ides isto Tools-Add-ons-pa kliknes na Exnemsions (sa leve strane),i kod net video hunter kliknes options,pa Show in status bar.
Onda ce se dole desno u mozilli pojaviti plava ikonica i kad god otvoris neki klip na YT pored nje ce se povecavati broj
Kad hoces da sacuvas neki klip kliknes na tu plavu ikonicu i odaberes klip koji hoces (cekiras) i kliknes download i to je to
Nadam se da ces se snaci
[ zika-denic @ 06.03.2013. 18:20 ] @
pozdrav.
prijatelju izvini sto sam dosadan ali nikako se nesnalazim jel ide levi ili desni klik ne pojavljuje se kako si mi naoisao
ako moze malo prostije da ukapiram.puno hvala na razumevanju.
[ KrkaCiC @ 06.03.2013. 18:52 ] @
Ovako kao na ovoj slici kliknes na Add-ons

Zatim:

Pa onda gde sam zaokruzio iskucas isto. A sa leve strane klikni gde pise Get Add Ons
Kliknes pretragu,i onda pored net video hunter kliknes install.
Kad instaliras,trazice ti da restartujes
i onda u istom prozoru kliknes na extensions i cekiraj ovo zaokruzeno,

i onda kad god otvoris neki klip na YT dole gde sam stavio strelicu kliknes i odaberes sta hoces da sacuvas,i samo download
Srecno

[ zika-denic @ 07.03.2013. 22:15 ] @
pozdrav.
prijatelju uspelo je uz tvoju pomoc ja ti se od srca zahvaljujem.
ovo je stvarno super.ziveo ti meni sto godina.
izvini malo sam te namucio ali vazno da je sad sve ok.
[ KrkaCiC @ 07.03.2013. 23:25 ] @
Onda super,u zdravlje da sljaka
Pozdrav
[ zika-denic @ 14.03.2013. 23:05 ] @
postovanje prijatelju.
prijatelju evo opet bih te zamolio za pomoc.
skinuo sam sa youtube pesme koje su mi bile zanimljive i moj sin ih narezao na disk i konvertovao sa ovaj program
windows dvd-marker ali moj dvd.rec philips rw 720 hd ne prepoznaje disk.
probao sam isti disk kod prijatelja na dvd.rec daewoo radi savrseno kvalitet slike odlican.
ima li neki drugi program za konvertovanje dobar a da to moj dvd prepozna.
hvala unapred na odgovoru. pozdrav.
[ KrkaCiC @ 15.03.2013. 00:33 ] @
Mislim da su skinuti klipovi u mp4.
Prema tome,kucaj u googlu mp4 to avi i dobices gomilu programa,neki su cak i besplatni. Ne znam koji bih preporucio jer nikad nisam probao ni jedan od njih
Probaj,eksperimentisi dok ne nadjes dobar i jednostavan.
Inace koji dvd recorder imas?
[ gilopile @ 15.03.2013. 05:45 ] @
Preporucio bih ti Format Factory, jedan od najboljih free konvertera. Ubacis te .mp4 i odaberes `all to avi ili mpeg`, trebalo bi posle da ih `vidi` player.

poz
[ zika-denic @ 15.03.2013. 07:50 ] @
pozdrav.
hvala na brzom odgovoru pokusacu tako da uradim pa cu ti javiti da li je uspelo.
[ zika-denic @ 15.03.2013. 07:52 ] @
pozdrav.
prijatelju hvala na odgovoru javicu ti sta sam uradio .
[ zika-denic @ 16.03.2013. 22:33 ] @
pozdrav.
prijatelju nece opet da prepozna disk dvd.rec hd philips rw.720 sa ova konverter sto ste mi predlozili.
kako da se odradi ovaj fajl video-rm jer on nedostaje.molim vas ako moze neko upustvo za ovaj fajl video -rm.
hvala unapred.
[ zika-denic @ 16.03.2013. 22:41 ] @
pozdrav.
prijatelju nece ni sa ovaj predlozeni konverter.
kako da se ubaci ovaj video rm-jer nema njega ostalo ima i vob i ts itd.
molim vas ako mozete da mi pomognete da resim ovo.
hvala unapred.
[ zika-denic @ 17.03.2013. 01:31 ] @
Tvoj philips podrzava samo dvd format,znaci nista drugo sem dvd diskova ne reprodukuje.
Kad rezes disk odaberi dvd video,ako ima ta opcija,ili kad kompresujes video biraj MPEG2 i resices stvar. Jedino ti se nece svideti koliko mesta zauzima takav video
KrkaCiC
[ gilopile @ 17.03.2013. 01:55 ] @
E jbg drug, onda, kako ti Krkan:) kaze, cepaj MPEG/MPEG2 sa onim predlozenim konverterom i resices stvar. Pozdrav i javi da li sljaka.

PS: Zasto li je covek pod `Gost`, sam vrag zna...:) Verujem da je nesto zabrljao ovde, ali nije sada tema o tome, mada mozemo kasnije i o tome:)
[ gilopile @ 17.03.2013. 02:25 ] @
Covek je pod gost jer je menjao svoju email adresu (bio je i red jer mail klijent nije na .yu vec na .rs i to neko vreme vec ) i od tada ne moze da se uloguje,a mail ne radi trenutno pa ne moze da resetuje sifru
Javljam se sutra pod nickom
[ zika-denic @ 17.03.2013. 05:44 ] @
hvala na brzom odgovoro kad ovo odradim javicu.
jos ovo da vas pitam ima li neki program da se izvrsi dvd-authoring.puno pozdrava.
[ zika-denic @ 17.03.2013. 19:13 ] @
pozdrav.
prijatelju nece pa nece hvali ovaj video rm ne znam kako taj fajl da nadjem.
ima li neko resenje i ima li neki program za dvd authoring.