[ Strength @ 05.03.2013. 16:46 ] @
Pozdav svima na forumu

Imam jedan mali problemcic: komp je ralativno nov jos pod garancijom, kada je upaljen cuje se pistanje sa maticne ploce negde u predelu procesora. Pistanje je tiho i skroz je nepravilno. Po netu sam nasao da je u pitanju zavojnica koja je propistala. Komp radi perfekt, jos jedno zapazanje je da kada je procesor opterecen nema pistanja ali ja kompjuter ne koristim za igre tako da 90% vremena pisti :D

Nadam se da neko ima iskustva sa tim, i nadam se da se ta zavojnica, ako je ona problem, moze zameniti. Komp mi je skoro necujan pri radu i ovo pistanje me izludjuje.
Hteo bih da se malo vise informisemo problemu dok se ne obratim gospodi koja mi je prodala plocu jer je jos pod garancijom. Hvala
[ KrkaCiC @ 05.03.2013. 17:37 ] @
Imao sam slican problem mada je ploca bila stara tada oko 6 godina
Kod mene se taj zvuk najintenzivnije cuo pri reprodukciji sa YT
[ Strength @ 05.03.2013. 17:57 ] @
Evo kod mene na primer kada pustim neki HD film, kada procesor radi 25% recimo, cije se to pistanje kao kada citac cita nesto sa CD-a onako brzo isprekidano identican ton. U intelBurnTest kada ga zakuca na 100% onda se ne cuje nista ili se mozda jako utisa.
[ I AM BORGS @ 05.03.2013. 18:55 ] @
ništa nediraj i nosi PC nazad kad je pod garancijom !!!
[ KrkaCiC @ 05.03.2013. 23:17 ] @
Ne znam kod drugih ploca,ali moj Epox je pistao oko 4,5 god dok nije vrisnuo. Mada,i sada nije mrtva skroz,po nekad upali a nekad nece i tad bas jako zuji

Inace slazem se da ti lepo to nosis na servis
[ Strength @ 23.11.2014. 08:26 ] @
Problem resen da ne kazem detektovan

Plocu zamenili pod garancijom jos mi dali malo bolju novu.

Ja je prikacim kad ono i dalje jednako pisti :D
[ iculibrk @ 23.11.2014. 14:26 ] @
Bez informacije o konfiguraciji: koja je u pitanju maticna ploca, procesor, napajanje ..., da li je procesor clock-ovan, da li je cela masina nova ili samo maticna ploca, ti malo ko moze ista reci o tom pistanju.

Citat:
Strength:

Po netu sam nasao da je u pitanju zavojnica koja je propistala... Nadam se da se ta zavojnica, ako je ona problem, moze zameniti.


Buduci da si dobio novu maticnu plocu, a da zvuk nije nestao mislim da sigurno nije stvar u zavojnici, jer desavanja na njoj su rezultat uglavnom nekih drugih kvarova (npr. kondezatora).

Pozdrav.
[ Strength @ 23.11.2014. 14:44 ] @
Pozdrav prijatelju

Inace problem je u napajanju ono pisti al eto ljudi mi prihvatili zalbu i promenuli plocu.
Chieftec 380w - radi preko 6 godina besprekorno pa nek stoji jos malo...

Zanimljivo je da pisti samo u Win7, u Win8 nista.

Ne znam kako mi to nije na pocetku palo na pamet da moze napajanje da bude.