[ Predrag Supurovic @ 09.03.2013. 23:57 ] @
Gledam na DealXtreme ima dosta voki-tokija za radioamaterski opseg.

Kako ide sa uvozom ovih uređaja? Trebaju li neke posebne dozvole za nabavku?

Šta od tih stanica valja? Ipak su to kinezi i verovatno treba biti obazriv.
[ ventura @ 10.03.2013. 00:09 ] @
Zvanično, treba ti odobrenje RATEL-a da bi to uvezao u Srbiju (čak i jedan komad). U praksi - nekada carinici ni ne gledaju šta je u pitanju ili ih nije briga, pa može da ti prođe i bez toga.
[ Filip.ue @ 10.03.2013. 00:22 ] @
Nezvanicno - ne treba ti nista...

Ima i dobrih i losijih uredjaja. Proguglaj malo po netu... I pogledaj na AliExpressu, dosta su jeftiniji uredjaji nego na DX-u.
[ radredidisciplina @ 10.03.2013. 19:16 ] @
Pogledaj Quansheng TG-UV2, dual band vhf/uhf, imam dva komada i odlicno
su se pokazali. Jedino sto nema dtmf, ako ti to treba onda pogledaj Wouxun.

Kupljeni sa aliexpress, kinez stavio pravu cenu i opis, samo placena
carina, sve uredno proslo.
[ Predrag Supurovic @ 10.03.2013. 23:01 ] @
E da preporuke konkretnih uređaja su dobrodošle svakako. Planiram neki duobander.
[ Filip.ue @ 10.03.2013. 23:19 ] @
Wouxun KG-UVD1P, odlican uredjaj, cena oko 100$



Baofeng UV-5R, trenutno se najvise prodaje, solidan uredjaj, cena oko 45$


[ ELEKTROPIONIR @ 11.03.2013. 14:01 ] @
Evo i od mene jedan kosooki. Sto se tice odnosa cena/kvalitet vrede tih para. S obzirom da brzo napreduju svaki model im je sve bolji.


TYT TH-UVF9



Evo i ovde mozes pogledati sta sve nude.

KLIKNI


Stize u Srbiju za 10-15 dana. Koliko se secam do 50e se ne placa carina.

[ Mili-CQ @ 12.03.2013. 00:01 ] @
Evo i moje kutije za sapun! :)
Kupljena kod Milana 1PRM
Pretrpela sve i svasta (padove na beton sa visine 10m)
Baterija drzi na RX i po 3dana kada pricam 24h garantovano izdrzi.
Antena bolje radi na frekvencijama van HAM opsega 70cm.
Ja zadovoljan sa odnosom cena / kvalitet.

[ zica49 @ 12.03.2013. 19:30 ] @
Yaesu je ipak yaesu

http://www.ebay.com/itm/Yaesu-...eivers&hash=item20cfeda656
[ mikikg @ 12.03.2013. 21:27 ] @
Pa Yaesu, Kenwood i Icom ne upada u ovu selekciju teme :)
Recimo ovo je vec mnogo ozbiljniji tokac, al kosta ko 4-5 ovih kineskih :)) Wide band receiver, CW, LSB, USB, W-FM, N-FM, AM za 0.1MHz - 1.3GHz ... simultano slusanje dve frekvencije itd itd ...
[ Filip.ue @ 12.03.2013. 21:40 ] @
A sta kazete na ovo?

[ mikikg @ 12.03.2013. 22:01 ] @
Taj je vec zanimljiv :)

Evo ovde malo vise detalja + video:
http://www.engadget.com/2013/01/15/runbo-x5-x3-x1/
[ ELEKTROPIONIR @ 13.03.2013. 07:17 ] @
Prvi put sam tako nesto video pre godinu i kusur dana,u pitanju je bio PUXING px-d03. Dual SIM telefon + dualband stanica. Mogao je odvojeno da radi,odvoji se stanica od telefona. Medjutim imao problem sa jacinom tona,kao kod BAOFENG-a. Ne znam da li su izbacili jos koji takav model posle ovog px-d03.


[ sdurut @ 13.03.2013. 08:27 ] @
Evo i ja da nešto doprinesem. Ako ti treba monoband uređaj onda je Zonton 999G VHF/UHF verzija neprevaziđena u odnosu cena kvalitet. Izuzetno je osetljiv, ima odličnu modulaciju otporan je na razne smetnje od bliskih jakih predajnika ima 1W i 4W snagu. Cena mu je ovde oko 65e. Ima ga i to mi je jedan od boljih UHF ručnih uređaja. Takođe imam Baofeng UV-3R. Jako osetljiv uređaj snage 0.5W i 2W ali pravih. Lično sam premeriona na VF Watmetru. Za mene ovaj uređaj ima dve mane. Na sebi nema dugme za Reverz, kao što ima yaesu vx3. Osetljiv je na smetnje koje pravi CDMA tako da je na UHF područiju u gradskoj sredini neupotrebljiv. Samo cvrči. Čim se mrdnem iz centra grada uređaj radi odlično. Pošto je mali i dualband uvek je uz mene tako da mislim da uređaj vredi svaku paru. Imao sam priliku nedavno da testiram jedan Icom monoband UHF uređaj. U gradu totalno neupotrebljiv samo cvrči od smetnji koje pravi CDMA. Pokazao se kao najgori kinez,a cena mu nije baš slatka. Na lokacijama gde Yaesu VX3 ima smetnje i ona cvrči Zonton 999G radi besprekorno.
[ dlalic @ 14.03.2013. 17:15 ] @
Gde se na "izvoru" mogu naci ti Zontoni? Koliko vidim na aliexpress-u se zove Anytone ali je cena ista ili cak i visa nego kod nas po oglasima.
[ Filip.ue @ 14.03.2013. 17:24 ] @
U originalu je to Anytone AT288G. Cuo sam da ima u Pancevu za manje pare da se uzme...
[ dlalic @ 14.03.2013. 18:21 ] @
Mislio sam na kineske sajtove. Ovaj Baofeng 5R je skoro duplo jeftiniji na Aliju nego kod nas pa opravdano sumnjam da je isto i za Zontona
[ starkg @ 15.03.2013. 14:57 ] @
Heh neki modeli lice na mobilne uredjaje :) a to vec imamo...

Ima sa androidom, ludo :)
[ Filip.ue @ 21.03.2013. 00:39 ] @
Ovo bi valjalo nabaviti

[ mikikg @ 21.03.2013. 01:26 ] @
Pa iskreno ne znam sta ima tako specialno kod tog tokca? Manje vise sve isto kao kod ostalih ... Ako kosta 50$ ajd i moze da prodje :)

Ali uzmi u obzir da je to CN firma koja nema ni valjan web sajt, totalno sture informacije (nema user/service manual), o SW za programiranje ne znam mozda imaju neki univerzalni ali i to samo za Windows ...
Sta ces da radis kada buds batalio jednog dana Windows :)

Razmislite dobro pre nego sto pazarite takve spravice, ako necete da ih prodate u roku od par meseci vec da koristite X narednih godina valjalo bi da imate ozbiljan support za sve eventualne probleme oko nje, rezervne delove, baterije, kablove ...

Tu se u glavnom razlikuje ponuda "markiranih" i "anonimus" firmi, vise oko podrske (naravno i marketing) ali unutra mu dodje sve isto, to je tehnologija koja je odavno poznata i razradjena.

A ne zaboravite da SDR "kuca na vrata" i sve ce ove analogne da baci u senku. Jos malo da se to razradi i opadne cena i za par godina ce biti istih ovakvih tokaca sa totlno novim i boljim mogucnostima, potpuno druga generacija primo-predajnika. Ovi analogni tokci su prakticno na kraju svoje karijere, zato ih prodaju but-zasto ...
[ Predrag Supurovic @ 21.03.2013. 06:16 ] @
Negde naiđoh na informaciju daje tajna ovih jeftinij voki/tokija urpavo u tome šte je unutra navodno SDR. Bi mi čudno jer očekujem da je za SDR potrebno dosta jake procesorske moći, a opet, ako je uređaj funkionalno jenostavan, kao voki-toki, možda i može?
[ mikikg @ 21.03.2013. 09:36 ] @
Pa to u sustini jeste tacno. Jednim delom je to vec digitalizovano, tj MF deo se tako sad najcesce realizuje. Tu se obraduje relativno uski frekventni opseg pa je potrebna relativno mala procesorska snaga i onda do sve moze da se spakuje u par IC.

Neko je u predhodnom postu spomenuo Beofeng koji se pokazao mnogo boljim od drugih modela u smislu da mu nisu smetali gradski CDMA signali (odlicna selektivnost), taj garantovano ima digitalizovan MF jer pomocu tog SDR principa mogu da se realizuju neophodni filteri veoma visokog reda, npr 100 ili 400 sto bi u analognoj verziji bilo veoma glomazno (mnoooogo sekcija filtera).
[ MasterRW @ 21.03.2013. 11:17 ] @
Citat:
Razmislite dobro pre nego sto pazarite takve spravice, ako necete da ih prodate u roku od par meseci vec da koristite X narednih godina valjalo bi da imate ozbiljan support za sve eventualne probleme oko nje, rezervne delove, baterije, kablove ...

Upravo tako, svi su oni jeftini, interesantni, ali šta kad se desi neki kvar? Znam za najmanje 5 kineske stanice koje su bačene u kantu, jer niti je neko želeo da ih gleda-popravlja, niti je bilo nekih service manual-a.. Sad story


Prošle subote na Bubanj Potoku je bilo dosta kineza, od 30eur pa do 80eur. Slušalica, baterija i antena je bilo jako slabo, svega na jednoj tezgi.



73,
Filip YU1TTN
[ Filip.ue @ 21.03.2013. 14:34 ] @
Citat:
Filip.ue: Ovo bi valjalo nabaviti :D



Ovaj uredjaj sam predlozio zato sto vec dve godine imam Anytone AT288G (Zonton) i prezaovoljan sam njime. Najbolje se pokazao od svih kineza koji su mi prosli kroz ruke, pa cak i od nekih skupljih. Mana 288G je ta sto je monoband, a ovaj novi 3318UV je dualband. Uredjaj je skoro preslikan od ovog starog i ima jos nekih dodatnih funkcija, tako da, predpostavljam da je dobar. Cena je oko 80$.

Uz 288G se dobija solidno napisan user manual, a software za programiranje (mislim da nije univerzalni) ima da se skine sa neta. Baterija, punjaca, kablova ima da se nadje...
E sad, ako rikne "nesto" unutra - ne znam... Verovatno mu ne gine kanta. Sta moze da se ocekuje za 50e... Mada sam vidjao da neki prodavci daju i godinu dana garancije na uredjaje. Koliko je to pouzdano - ne znam...

Ima i dobrih i losih kineskih uredjaja, ali ne ocekujte previse. Ko zeli "pouzdan i kvalitetran" uredjaj, neka izdvoji 200, 300, 500e i miran je.
[ mulaz @ 21.03.2013. 16:51 ] @
Malo da ukradem temu, kakva je situacija sa scannerima? Nesto sa sto sirim opsegom, am/fm/... da moze da hvata od am i fm radia, aero komunikacije, baby monitora, walkie talkije u ism i radoamaterskom opsegu....? Neki handheld sa mogucnoscom vece antene?

Jel ima nesto kvalitetnije kod kineza?
[ Filip.ue @ 21.03.2013. 16:59 ] @
Ja nisam nasao nijedan kineski skener i bas sam se pitao zasto ih ne proizvode...
[ ELEKTROPIONIR @ 21.03.2013. 17:26 ] @
I ja sam se pitao sto ne prave skenere ali s obzirom na brzinu skeniranja kod stanica sve mi je jasno. Secam se kad sam prvi put kupio BAOFENG UV-3R mark II i kada sam pustio da skenira oko 30 memorisanih kanala da je to trajalo vecno. Imao sam utisak da skenira 3 kanala u sekundi. Isti slucaj i sa WOUXUN-om i ostalim kung-fu stanicama. Ne znam zasto to nisu sredili. Sve u svemu mislim da ce vrlo brzo ispraviti prethodne greske i izbacivati sve bolje modele.
[ mikikg @ 21.03.2013. 18:50 ] @
Za UKT nisam toliko kompetentam iako imam dva UKT uredjaja (IC-706MK2 i TH-F7E) ali za funkciju skeniranja ja bih vam preporucio da probate sa jevtinim (15 - 25$) DVBT USB stikovima koji se uz pomoc PC software pretvara u SDR prijemnik za opseg 24MHz do 1860MHz (R820T chipset / tuner) sa svim mogucim analognim i digitalnim modulacijama.
Vec ima napisanih pomocnih programcica koji rade funkciju skeniranja tako da to moze da bude zanimljiva opcija. Dodatno sam video da su napravili SDR software i za Android telefone / tablete pa to moze da bude fino malo prenosno resenje, naravno moze i klasican laptop ili staticni PC. Dakle, sve je stvar upotrebljenog programa, zato se i zove Software Defined Radio :)
Kod ovog tunera je zanimljivo da prakticno moze da prima 2 - 2.5MHz izabranog spektra i onda u SDR programu vizuelno posmatrate ceo npr 2m band i tacno se vidi kada se na nekoj ucestanosti pojavi signal.
[ DusanSukovic @ 21.03.2013. 19:08 ] @
Citat:
ELEKTROPIONIR:
Ne znam zasto to nisu sredili. Sve u svemu mislim da ce vrlo brzo ispraviti prethodne greske i izbacivati sve bolje modele.


Pa ni Yaesu VX-150 ne skenira brzo, nije to greska, radio je radio a scanner je scanner!


[ Predrag Supurovic @ 17.07.2013. 17:54 ] @
Nisam vam javio sa sam uzeo Baofeng UV-B5. Vrlo sam zadovoljan.

Sad prelazim na opremanje za KT.
[ Filip.ue @ 17.07.2013. 18:27 ] @
A ja da vas obavestim, ako vec niste znali, da je od 13.6.2013. za uvoz radio opreme i telekomunikacione terminalne opreme potrebna "potvrda o usaglasenosti", koju izdaje RATEL. Tako da, ako planirate da narucujete radio-stanicu iz Kine, velika je verovatnoca da ce vam bez ove potvrde ista biti vracena nazad...
[ ELEKTROPIONIR @ 11.09.2013. 19:10 ] @
Nije niko nista pisao odavno pa da ja napisem koju rec. Uzeo sam i PUXING PX-888K i mogu vam reci da sam zadovoljan,bolji mi je od BAOFENG UV-5r a i lepsi (bar meni). Radi ekstra i ima osetljiv prijemnik. Kvalitet zvuka mu je super. Jedino sto je baterija od 1200mAh ali ima da se kupi i od 1600mAh,s obzirom da ga koristim samo za prijem traje dovoljno. Koga zanimaju tehnicki detalji neka pogleda na internetu.


[ Filip.ue @ 11.09.2013. 19:22 ] @
Od koga si uzeo?
[ ELEKTROPIONIR @ 11.09.2013. 19:26 ] @
Preko oglasa,55e.
[ Filip.ue @ 11.09.2013. 19:49 ] @
Moze biti i da je to moj uredjaj koji je prosao kroz nekoliko ruku :D

Elem, ja sam tog Puxinga imao pre nekih pola godine i nisam bio nesto zadovoljan... Prijemnik osrednji, modulacija osrednja, baterija malo slabija... Jedino sto ima 5 Tone i MSK signalizaciju, a sto vecina kineza nema.
[ ELEKTROPIONIR @ 11.09.2013. 20:56 ] @
Ovaj je kupljen od Milana iz Pirota. Ja ga prikljucio na spoljnu antenu i radi ekstra,i na ovu fabricku radi super. Zadrzacu ga s obzirom da u ovi prethodni kinezi bili mnogo osetljivi na smetnje.
[ NESA TISA @ 28.12.2014. 14:59 ] @
Pozdrav sto se tice kineskih radiostanica i modela upotrebljivi su i te pare vrede
Za dugotrajnu upotrebu u losim ili extremnim uslovima nisam video da je neko nesto napisao bar od prodavaca ili kupaca. Po meni losi su olt e71 7w katastrofa,baofeng bf888s,uv 5r ima velike sumove na uhf 400 do 470mhz, uv 3r slicno i gore, na kraju da kazem da je realno receno ZONTON999 jos i najbolji od njih, los je i kopija kineski th22, TYT a kineske HYT su sasvim druga stvar.
[ NESA TISA @ 20.01.2015. 11:41 ] @
Od ozbiljnijih rucnih radio stanica dobar je wouxun kg uvd1p, standardne mane su komplikovano programiranje i nemogucnost promene manje ili vece snage i sporo skeniranje.U sustini za te pare dosta pouzdan uredjaj.Mana kod svih kineskih stanica je pravljenje modela istog proizvodjaca sa razlicitim oblikom baterija ,mnogo modela i tesko nabavljanje baterija jer se modeli brzo prestaju proizvoditi.
[ dragecyu @ 13.05.2016. 13:24 ] @
Da malo obnovimo temu :)
da li je neko probao nesto novo od ovih kineskih voki tokija, ima li kakvih unapredjenja u odnosu na modele o kojima ste pisali 2013. god.
Zainteresovan sam za nabavku nekog od uredjaja sa dobrim karakteristikama, koji bi imao sto bolji domet i kvalitet signala, kako u prirodi tako i u gradskoj srdini.
Pa izvolite preporučite šta je po vašem mišljenju vredno kvalitet/cena za sumu od oko 100 evra za par?
Pozdrav
[ Filip.ue @ 13.05.2016. 16:14 ] @
Pozdrav.

Sto se tice unapredjenja, sve je to isto s... samo drugo pakovanje.
Kao sto je ranije pisano ovde, mozes uzeti UV-82, ili nesto bolji Zonton 999G (ali monoband).
[ dragecyu @ 17.05.2016. 07:30 ] @
Hvala za preporuku.
Naisao sam na ovaj Kenwood model - TK-3401DE

(http://kenwoodcommunications.c...pmr446/TK-3401DE/?view=details)

pa me interesuje misljenje forumasa u odnosu na UV-82 i Zonton-999G?
Hvala