[ vladogl @ 10.03.2013. 13:18 ] @
Pozdrav, pocetnik sam u visual basic-u i mysql0u,
uspio sam povezati i vb i mysql za unos podataka na localhost racunaru

Dim connStr As String = "Database=test;" & _
"Data Source=localhost;" & _
"User Id=root;Password="
, ali kad publish project i instliram ga na drugom racunaru na mrezi ne moze da se konektuje i upise u tabelu

Dim connStr As String = "Database=test;" & _
"Data Source=192.168.1.8;" & _
"User Id=root;Password="

Da li je potrebno dodatno podesiti mysql ( user -root- host-%- password-NO- Global Privileges -ALL PRIVILEGES- Grant-Yes-)
[ mish_ns @ 11.03.2013. 07:26 ] @
Ukoliko sam uspeo razumeti, trebao bi instalirati mySQL i na tom drugom računaru...
[ pl4stik @ 11.03.2013. 10:32 ] @
Sta znaci ne moze, napisi koju gresku vraca to je najbitnije...
Verovatno ti MySQL nema omogucen remote access ili te firewall ili neki takav software blokira
[ vladogl @ 11.03.2013. 14:25 ] @
Citat:
pl4stik: Sta znaci ne moze, napisi koju gresku vraca to je najbitnije...
Verovatno ti MySQL nema omogucen remote access ili te firewall ili neki takav software blokira


Firewall je off na oba racunara
http://i50.tinypic.com/2iv1u1i.jpg (pokusaj konekcije preko mysql client workbench-a sa racunara istoj mrezi)
[ mish_ns @ 12.03.2013. 07:05 ] @
Pozdrav.
Možda je problem u instalaciji. Moguće da ti konfiguracioni fajl ukazuje na jednu putanju data foldera, a prava putanja je drugačija.
U pitanju je my.ini fajl (sekcija Path to database root).
[ pl4stik @ 12.03.2013. 20:56 ] @
MySQL po defaultu ima onemogucen remote access tako da ako ga nisi omogucio (ti ili neko drugi) onda je to
[ vladogl @ 13.03.2013. 07:25 ] @
Citat:
pl4stik: MySQL po defaultu ima onemogucen remote access tako da ako ga nisi omogucio (ti ili neko drugi) onda je to :)

Stavio sam GRANT ALL na host % (mislim da je to na sve ip adrese)
[ pl4stik @ 13.03.2013. 12:09 ] @
CTRL+R i kucaj telnet server_host_ip 3306 da vidis jel otvoren port 3306
[ SpizaGenije @ 02.04.2013. 18:22 ] @
user "root" je je8ač keva na DB serveru... on sve 'oće i sve more! a ti si mu izbrisao pass i dao mu da 'oće da se konektuje sa bilo kog IPa (ne može to baš tako) ;)

Elem... napravi novog usera na samom DB serveru i daj mu privilegije...

'nači: ( user -korisnik- host-%- password-NO- Global Privileges -ALL PRIVILEGES- Grant-Yes-) (nisam baš 100% siguran da možeš da mu daš BAŠ SVE privilegije (kao npr da kreira nove baze, tabele u okviru tih baza...)

Probaj pa javi! ;)