[ vesaBG @ 10.03.2013. 16:17 ] @
Odmah da naglasim: nemam pojam o VB6, i sve sto pise na na stranicama ovog foruma za mene su "Spanska sela"..
Ali imam problem i objasnjeno mi je da moze da se resi u VB6, sto znaci da neko od vas moze da mi pomogne...

Na poslu cesto koristim ArcGIS za obradu topografskih karata.
Podatke za odredjene objekte koje ucrtavam na kari, ArcGIS uvlaci iz Excel fajlova.

E sad, u jednom projektu potrebno je da ispunim 99 polja u excel-sheetu, sa brojevima od 1 do 99, a da se brojevi ne ponavljaju...

Sa Excelovim ugradjenim funkcijama RAND i RANDBETWEEN, dobijam niz od 99 brojeva od kojih su 50-70% brojevi koji se ponavljaju 2-4 puta
Objasnjeno mi je da, program koji ce to raditi kako treba, moze da se napise u VB a zatim da se uvuce u Excel.

Video sam da ovde ima slicnih postova ali ja bih zamolio da mi to neko napise ponovo, tako da ja samo kasnije upotrebim komande Copy - Paste..

Unapred zavaljujem...!!!!
[ FOX028 @ 11.03.2013. 06:26 ] @
Tvoj problem mozes resiti i bez primene programiranja u VB vec gotovim funkcijama u Excel-u, potrebno je dau jednu kolonu upises sve brojeve od 1 do 99 zatim dodas jednu pomocnu kolonu u kojoj ces koristiti funkciju Rand zatim sortirati celu kolonu (u kojoj je upisana Rand funkcija) po rastucem ili opadajucem nizu tako ces dobiti nasumican niz brojeva od 1 do 99 ako sam te dobro razumeo.
[ vesaBG @ 11.03.2013. 20:13 ] @
..car si ...!!
..hvala puno...!!