[ Pinokio @ 16.03.2013. 20:29 ] @
Postovani

Pre nedelju dana sam kupio 2 kamere Dahua HFW2100.
Cim sam ih dobio probao sam ih kod kuce( jednu po jednu ) i obe su dobro radile.
Medjutim kada sam ih montirao napolju ,sobzirom na to da su obe isle na jedan ruter morao sam da jednoj promenim fabricku ip adresu (192.168.1.108) u 192.168.1.109 kako ne bi dolazilo do konflikta.
Posle toga tu kameru vise nikako ne mogu da osposobim.
Odnosno probao sam sa nekoliko rutera i ni u jednom ruteru u DHCP client list se ne pojavljuje.Za svo vreme kameru koja radi(koja je ostala na 192.168.1.108) sam potpuno iskljucio sa rutera kako ne bi bilo nikakvog konflikta.Na ruteru signalna lampica za LAN svetli svo vremena na mestu gde je lan kabli od kamere ulkucen,ako iskljucim pa uplaim napajanje od kamere lampica na ruteru malo treperi pa ostane stalno upaljena,sve jedno u dhcp listing na ruteru nje nema nigde....Probao sam da fizicki restartujem kameru na fabricka podesavanja drzeci restart dugme preko 20 sec.cime kamera u trenutku izgubi kontakt sa ruterom i ponovo se upali (sto bi terbalo da je dokaz da je restart izvrsen) medjutim i dalje ip kamere nema nigde u dhcp listi...

Unapred zahvalan