[ NIKSICKO_PIVO @ 17.03.2013. 03:31 ] @
moze li neko da mi objasni kako u dreamweaveru ili u frontpejdzu da napravim da mi se neki tekst pokrece iz desna u lijevo? na primer kao ono na televiziji kad u dnu ekrana idu neke vijesti ?????
[ vejin @ 17.03.2013. 08:11 ] @
Na sledećem linku ima nekoliko primera sa kretanjem teksta po ekranu, pa između ostalih i to što tebe zanima.

Primer teksta koji se kreće po ekranu

Konkretno kod koji tebe zanima bi izgledao ovako

Code:
<marquee behavior="scroll" direction="left">Tekst tvoje poruke ide ovde</marquee>
[ NIKSICKO_PIVO @ 18.03.2013. 13:34 ] @
hvala na odgovoru pomogao si mi :) ali me interesuje u front pejdzu je bila opcija kad se selektuje neki tekst i da se strikira nesto iz padajuceg menija i onda tekst ide iz desna u lijevo i obratno??? zna li neko tu caku ??
[ valjan @ 18.03.2013. 14:33 ] @
Nekad je u HTML-u postojao tag marquee koji je to radio, ali je on u međuvremenu izbačen, i sad u CSS3 postoje četiri osobine koje definišu marquee: marquee-direction, marquee-play-count, marquee-speed, marquee-style. Šta koja znači i kako se koriste nađi pomoću google-a, a što se tiče tih next + next + finish varijanti iz dreamweavera i frontpage-a, moje mišljenje je da dok ne "uprljaš" ruke suvim kodom, nisi izučio zanat :-)
[ NIKSICKO_PIVO @ 19.03.2013. 13:26 ] @
evo ga :))) http://www.youtube.com/watch?v=uiopPlV3myY