[ -Godfather- @ 18.03.2013. 07:31 ] @
Imam dvije drop down liste (prilog) na jednoj stranici koje bih htio da budu nezavisne. Npr. ako u prvoj listi izaberem Australia a potom u drugoj Andorra htio bih da mi se prva lista poništi tj da umjesto Australia piše onaj naslov Choose a Country... i obratno kad nešto ponovo izaberem u prvoj da mi se druga vrati na početak. Kako to uraditi?
[ nemnesic @ 18.03.2013. 17:00 ] @
Evo pogledaj ovaj primer. Napravio sam dva select-a #first i #second

Odaberi nesto iz First
Onda odaberi "Andorra" iz Second

videces da se je First vratio na null

http://jsfiddle.net/C6qCL/
[ -Godfather- @ 18.03.2013. 22:17 ] @
Hvala Nemanja, to mi treba, al ja to nikako da uradim na mojim listama, ne znam u cemu je problem. Ako budes imao vremena samo mi reci sta nije u redu sa ovim listama sto sam postavio pa nece kod njh da radi il ja negdje grijesim.
[ -Godfather- @ 19.03.2013. 09:01 ] @
Isto to sam ja pokusavao tako sto sam ispred prve liste dodao <form id="first"> a ispred druge <form id="second"> i unio kod
Code:
$('#first select').change(function(){
  $('#second select').prop('selectedIndex',0);
});

$('#second select').change(function(){
  $('#first select').prop('selectedIndex',0);
});


I to mi radi u oba smjera jedino kad iskljucim ovaj jquery fajl sto ide uz ove liste. I tvoje resenje jedino radi kad iskljucim jquery fajl, al onda nije to ta lista sa search opcijom i svim ovim ostalim jer mi takva treba.

[Ovu poruku je menjao -Godfather- dana 19.03.2013. u 10:28 GMT+1]
[ nemnesic @ 19.03.2013. 11:02 ] @
Citat:
-Godfather-: Hvala Nemanja, to mi treba, al ja to nikako da uradim na mojim listama, ne znam u cemu je problem. Ako budes imao vremena samo mi reci sta nije u redu sa ovim listama sto sam postavio pa nece kod njh da radi il ja negdje grijesim.


ovde ti nemas nigde JavaScript. Samo imas jquery.js.
[ -Godfather- @ 19.03.2013. 11:08 ] @
Ma na to sam i mislio, al nikako ne mogu da promenim da dobijem ono sto ja hocu.
[ nemnesic @ 19.03.2013. 11:16 ] @
nije mi jasno sta ti hoces?
sta ne radi? jel si video primer koji sam ti poslao?
[ -Godfather- @ 19.03.2013. 11:20 ] @
Tvoj primjer radi, radi i onu sto sam ja postavio, al ne radi kad taj kod upisem na liste koje sam postavio u prvom postu. Tada jedino radi ako ne pozivam jquery.js. al tada nema ni search opcije ni nista. Meni treba da ovo primijenim na vec one postojece liste al nece, jer mi trebaju te liste sa search opcijom...
Interesuje me da li liste koje sam postavio mogu da se poprave tako da imaju ovu osobinu, tj kad izaberem nesto it druge liste da se prva ponisti.
[ nemnesic @ 19.03.2013. 11:38 ] @
Pa moras samo rucno da ocistis ovaj <span> gde je ispisan text.
Evo pogledaj primer: http://pastebin.com/H9H1kpez

Code:

 <script type="text/javascript"> $(".chzn-select").chosen(); $(".chzn-select-deselect").chosen({allow_single_deselect:true}); 
  
  $('#second').change(function () {
  console.log($(this).val());
    var val = $(this).val();
    if (val == 'Andorra') {
        $('#first').val('');
        $('#first_chzn').find('span').text('Choose a country');
    }
});
  
  
  </script>

[ -Godfather- @ 19.03.2013. 15:59 ] @
To je to, hvala puno. Interesuje me da li postoji mogućnost da se promijeni font il boja na ovom tekstu što si unio sa
Code:
$('#first_chzn').find('span').text('Choose a country');

tj. da Choose a country napišem drugim fontom.
Isto pitanje i za
Code:
<select data-placeholder="Choose a Country..." class="chzn-select" style="width:350px;" tabindex="2" id="second">

može li se ovdje Choose a Country... napisati drugom bojom i fontom.
[ nemnesic @ 19.03.2013. 18:01 ] @
Code:

http://jsfiddle.net/C6qCL/1/

pogledaj addClass.
kada odaberes Andorra u second list, boja se menja u red.
[ -Godfather- @ 19.03.2013. 20:12 ] @
Probao sam na slican nacin, al to mi kasnije svi u prvoj listi ostaju crveni, a meni samo treba npr. da promijenim font za Choose a Country, a ne za ostale. Tj. da li moze da se formatira tekst koji si ti dodao sa .text i onaj koji stoji na pocetku kad se otvore liste tj. Choose a Country...