[ bozabaksuz @ 20.03.2013. 14:39 ] @
Imam sledeci problem. Trenutno sam na MCPD Windows Developer.NET4.0 kursu u CET-u. Tek smo poceli i bavimo se T-SQL jezikom.

Moj problem vezan je za samo radno okruzenje, tj Microsoft SQL server Management studio 2008 r2 (na test bazu se povezujem preko Win.auth), po konektovanju odmah otvaram novi upit.

Problem je sto mi se u glavnom delu prozora gde kucam upite sa tastature u drugom jezicku otvaraju poruke (messages) i rezultati. Ove jezicke je nemoguce odvojiti (klikom, drag-drop, rightClick-om, leftClickom) misem, tj ne reaguju uopste.

Kad god izvrsim neki upit, on me odmah prebacuje na jezicak sa porukama, sto me iritira, jer ne volim da koristim misa za navigaciju kroz radno okruzenje (end pa shift+home da selektujem liniju koda i sa f5 je izvrsavam, uz naravno kursorske ako je potrebno), na jezicak sa upitima nemoguce je vratiti se sa alt-tab, ctrl-tab, samo tab ili bilo kojom drugom kombinacijom. Ovo se desava samo na mojoj masini u ucionici, sva ostala radna mesta su popunjena. Sto je jos cudnije ako misem u object exploreru kliknem na tabelu i izvrsim upit select top 100 rows, novi prozor sa upitom se otvara normalno ( horizontalno izdeljen radni deo prozora gore ispisan querry dole messages i results). Prilazem sliku da bi vam moj problem bio razumljiviji.

Kod kuce na virtuelnoj masini (virtualbox, moja masina nije kopija sa kursa) imam instalirano pod xp-om mssql server 2008 r2 express edition i sve radi normalno.
[ Dusan Kondic @ 21.03.2013. 07:11 ] @
Uporedi podešavanja u Tools > Options > Query Results > SQL Server > Results to Grid > Display results in separate tab na toj i na nekoj drugoj mašini.
Mislim da treba da deselektuješ tu kao i pripadajuću opciju "Switch to results tab after the query executes".
Pozdrav
[ bozabaksuz @ 21.03.2013. 16:49 ] @
Hvala. DA mogu da ti dodelim 20 glasova, bih.
[ Dusan Kondic @ 21.03.2013. 17:56 ] @
Nisam razumeo ovo oko glasova ali nema veze.
Nema na čemu.
Pozdrav