[ Seviel @ 21.03.2013. 14:23 ] @
Pozdrav,

Treba da primim jedan paket iz holandije i posiljalac me je pitao da li UPS dostavlja u moj grad ?
Ja sam u Novom Sadu, nemam iskustva sa UPS-om, sad prvi put cujem za njih
Evo ga konkretno isecak iz mejla koji su mi poslali:

"...Could you please let me know if UPS delivers in your town?
We have shipped to Serbia before, but understand that UPS does not deliver everywhere..."
[ Seviel @ 22.03.2013. 11:32 ] @
Pozvao sam UPS i rekli su mi da dostavljaju u Novi Sad.
[ noreniou @ 22.03.2013. 19:36 ] @
racunaj da ce za svoje spediterske usluge naplatiti preko 5000 din + dodati na tu cifru i trosak carine i pdv, pa vidi da li se uopste isplati narucivati
[ Seviel @ 22.03.2013. 19:53 ] @
Paketic je mali, 100 grama, vrednosti 8.5 evra... Nemoguce da ce traziti tolike pare za to ?
[ ademare @ 22.03.2013. 21:03 ] @
Ako nece ici na carinjenje, a ne bi trebalo, zbog male vrednosti, onda ne bi trebalo da se placa nikakva spedicija, jer spedicija i jeste posrednicka usluga u postupku carinjenja.
[ noreniou @ 24.03.2013. 14:47 ] @
pocetkom prosle nedelje - paket iz US preko Fedex-a, vrednost robe kupljena na akciji 130$ (sitna elektonika)
deo maila od predstavnistva Fed-Srbije

Citat:
...Carinsko posredovanje u uvozu preko nase kompanije u totalu iznosice 6600.00 din, gde su u potpunosti ukljuceni troskovi carinskog magacina, porez kao i manipulativne i administrativne takse.

Ostatak troskova iznose porez i carina na vrednost robe sa transportom. Po zavrsenom postupku cemo Vas kontaktirati kako bi se dogovorili oko adrese isporuke i obavestili Vas o celokupnim troskovima
...


totalan trosak bi malo jace od 8500 din - posto nisu priznali fakturu koja je pratila robu vec su trazili link na amazonu gde ista roba preko 200njak,

--
kad dodje roba napisi kako je ispalo, nadam se da ce vrednost priznati
[ cyofee @ 24.03.2013. 16:09 ] @
Citat:
Seviel:
Paketic je mali, 100 grama, vrednosti 8.5 evra... Nemoguce da ce traziti tolike pare za to ?


Paketi do vrednosti od 70€ se ne carine.
[ ademare @ 24.03.2013. 17:09 ] @
Citat:
noreniou:
pocetkom prosle nedelje - paket iz US preko Fedex-a, vrednost robe kupljena na akciji 130$ (sitna elektonika)
deo maila od predstavnistva Fed-Srbije

Citat:
...Carinsko posredovanje u uvozu preko nase kompanije u totalu iznosice 6600.00 din, gde su u potpunosti ukljuceni troskovi carinskog magacina, porez kao i manipulativne i administrativne takse.

Ostatak troskova iznose porez i carina na vrednost robe sa transportom. Po zavrsenom postupku cemo Vas kontaktirati kako bi se dogovorili oko adrese isporuke i obavestili Vas o celokupnim troskovima
...


totalan trosak bi malo jace od 8500 din - posto nisu priznali fakturu koja je pratila robu vec su trazili link na amazonu gde ista roba preko 200njak,

--
kad dodje roba napisi kako je ispalo, nadam se da ce vrednost priznati



Njihova cena usluge je ista i za 130 $ i za 200 $ . Ako je na fakturi pisalo 130 $ njima je svejedno, a 200 $ je odredila carina. Ako je pisalo na primer 65 $ onda su oni posumnjali, a ne znam ko je odredio 200 $ verovatno carina na njihovu sugestiju.
[ Seviel @ 26.03.2013. 09:43 ] @
Citat:
noreniou:
pocetkom prosle nedelje - paket iz US preko Fedex-a, vrednost robe kupljena na akciji 130$ (sitna elektonika)
deo maila od predstavnistva Fed-Srbije

Citat:
...Carinsko posredovanje u uvozu preko nase kompanije u totalu iznosice 6600.00 din, gde su u potpunosti ukljuceni troskovi carinskog magacina, porez kao i manipulativne i administrativne takse.

Ostatak troskova iznose porez i carina na vrednost robe sa transportom. Po zavrsenom postupku cemo Vas kontaktirati kako bi se dogovorili oko adrese isporuke i obavestili Vas o celokupnim troskovima
...


totalan trosak bi malo jace od 8500 din - posto nisu priznali fakturu koja je pratila robu vec su trazili link na amazonu gde ista roba preko 200njak,

--
kad dodje roba napisi kako je ispalo, nadam se da ce vrednost priznati


Malopre stigla roba, nisam platio ni dinara.