[ Vujevic @ 23.03.2013. 19:35 ] @
Ako neko moze da mi pomogne, treba da stampam kolor iz CMYK-a na beli tekstil, i neko mi kaze da treba svila 120-ka i raster u linijaturi od 60, neko pak kaze da je mnogo bolja svila od 90-100 da ne bi otisaqk bio bled, neko kaze da moze i na silu 40-50. Pa sad ako neko ima iskustva pa da mi kaze koju svilu na kraju da uzmem.
Hvala unapred...
[ sasa-djordjevic @ 22.05.2013. 21:59 ] @
Svila 120T, linijatura treba biti 4x manja od linijature sita, 120:4=30 linija/cm. Linijatura se krece od 2.5x do 4.5x manja od linijature svile, zavisi od materijala, boja, velicine slike.... da ne nabrajam mnogo. Resenje ti je da uzmes malo i eksperimentises sa linijaturom kako bi video koja ti najbolje odgovara.
Mislim da sam ti pomogao koliko toliko i da nije mnogo kasno stigao odgovor.
[ Vujevic @ 23.05.2013. 02:36 ] @
Hvala puno na odgovoru, u medjuvremenu sam odstampao svoj prvi cmyk, i da napisem svoja vidjenja, ako nekom bude trebalo. Slusao sam razne price, da svila treba da je 60 pa sve do 140. Na kraju ipak na bele majice ako stampamo onda je 120 zaista prava gustina svile. Na tamne materijale sam prvo odstampao flesh belu na situ 61. Ako nekome trebaju detalji o rasteru i uglovima, kako i sta flesovati, neka se javi. Pozdrav svima