[ Arlto @ 29.03.2013. 12:30 ] @
Bio bih zahvalan ako neko moze da pomogne. Kod helzner.de sam zakupio hosting i instalirao sam drugarima sajt www.otkupauta.com. Sada hocu da pokrenem svoj stari sajt www.arlto.com. Sajt je u opencart-u. Dobijam samo mogucnost da instaliram SQL bazu na otkupauta, ne na arlto. Nikad nisam imao 2 sajta na jednom hostingu, pa ako neko moze da pomogne.
Hvala
[ Arlto @ 29.03.2013. 12:54 ] @
Zna li neko ????????
[ view @ 29.03.2013. 22:15 ] @
Jesi kontaktirao hetzner podrsku u vezi sa tim problemom?Oni relativno brzo odgovaraju.
Da li taj hosting paket podrzava opciju vise domena na istom hosting nalogu?
Koji control panel koristis?
[ Arlto @ 02.04.2013. 14:24 ] @
Hosting je level 4 sa 5 dodatnih domena. Nikako ne mogu da razdvojim domeme. Kad upload-ujem sajt otkupauta.com sve prebaci na domen arlto.com. A njihova podrska mi ne odgovara.
[ view @ 03.04.2013. 18:34 ] @
Pri odabiru hosting provajdera prvenstveno treba da se raspitas kakva je podrska.Hetzner je poznat po tome da ima losu tehnicku podrsku i o tome ces naci gomilu tekstova po internetu.Meni u principu uvek odgovore ali iz visegodisnjeg iskustva znam na koja pitanja cu dobiti odgovor a na koja necu tako da znam da li ima svrhe da ih kontaktiram ili ne.Uglavnom za bilo kakvo softversko pitanje nece odgovoriti ili ce ti poslati link do njihove wiki kb.

Ako nije proslo vise od 30 dana od kada si uplatio hosting trazi da ti vrate novac i pronadji neki normalan cPanel hosting sa normalnom tehnickom podrskom..Pa cak i da nemas tehnicku podrsku sa cpanel-om ces se i sam snaci.
[ agvozden @ 04.04.2013. 12:52 ] @
Hetzner je najgori, osim po ceni.

Kod mog servera je nedavno pukao switch (ispred servera) i trebao im je ceo dan da pronađu kvar i otlone. Za to vreme sam se ubio kucajući milion stvari u konzoli, tražeći problem...
[ Arlto @ 14.04.2013. 17:31 ] @
Hvala vam, resio sam problem, ali su losi sa podrskom. Citao sam po forumima kako ih hvale, ali nisam uopste zadovoljan. Ne bi ih bas preporucio.
[ view @ 14.04.2013. 19:21 ] @
Citat:
Arlto: Hvala vam, resio sam problem, ali su losi sa podrskom. Citao sam po forumima kako ih hvale, ali nisam uopste zadovoljan. Ne bi ih bas preporucio.


Moras nauciti kako najvise da dobijes od njihove podrske mada u mnogim slucajevima i nemogu ili nece da pomognu.Npr skidanje suspenzije sa ip adrese prvi put je trajalo vise od dva dana a sad ako se tako nesto desi resim za 20-ak minuta (ukoliko odgovore) i ima jos takvih fora sa njima.Meni je ovo peta godina da radim sa njima i sto se tice podrske losi su ali cena,uptime i odziv mi odgovaraju i znam sta mogu da ocekujem od hetznera a sta nemogu.

Mada najvise sto mi se ne svidja je to kad nesto crkne,nebitno da li je nesto na mom serveru npr hdd,mrezna,maticna ploca ili nesto u njihovoj mrezi pre servera e to je vec dugotrajan proces dok se uopste otkrije problem jer ce prvo da bace server na hardware test koji traje 12-18 sati a problem mozda i nije u hardware-u na serveru a za svo to vreme server je offline.
Mada postoji resenje i za ovo a to je zamena servera na moj zahtev uz koriscenje istih hard diskova.Cena resavanja ovakvog problema je 69eura sto bas i nije mali iznos jer ako se ispostavi da je kvar bio u nekom hardverskom delu trebalo bih da takva zamena ide besplatno.