[ shomyzr @ 31.03.2013. 14:03 ] @
Pozdrav, moj problem je sledeci:

Kupio sam novu graficku karticu 7770 tul, pre ove sam imao ati radeon 2600pro. Kada novu graficku karticu i pokrenem racunar bios mi se zamrzne, sa intelovom slikom i tako stoji dugo gudo..., vratim staru karticu ona normalno radi, ne zamrzava. Zovem servis kazu mi uradi reset biosa sa baterijom, pa sa CMOS jumperom, zatim uradi update biosa. Sve ovo sam uradio i sivtacija je ista, bios mi se zamrzne i ja nemogu da udjem u bios da podesim da mi se bootuje bilo koji drive.

Ostala moja konfiguracija je itel core 2 duo e4500 na 2.2ghz, napajanje ciftek 450w, 3 sata diska od 2tb, 1tb i 0,5tb. Ram 2 x2gb na 677 ili 800. Maticna ploca je intel dp35dp. Da li moze neko da mi kaze sto ovo nece da radi, i sta se desava sa pc, sto izbacuje ovu gresku? Da li ja negde gresim? U radnji su mi gledali konfiguraciju i rekli da moze da radi ta graficka na mom racunaru, sad kad sam je uzeo corak.

Jedna napomena, sta sam primerio, kada prebacim tipove HDD imam ponudjeno IDE, RAID, AICH, po osnovi je IDE, na tom mi zapuca, kad prebacim na RAID ne pojavljuje mi se bios slika i pojavi se ucivanje komponenata i zatim sledi crni ekran, isto je sa AICH.

Neki savet, razlog jel moze neko da mi obrazlozi ?
[ Ned123 @ 31.03.2013. 15:24 ] @
7770 troši cca 2 x više struje nego 2600 pro a chief 450W ne spada u neka kvalitetna napajanja...
Da li si uključio 6-pinski konektor na karti?
Da li imaš prilike da sve probaš sa ozbiljnijim napajanjem (ne neophodno jačim)?
[ shomyzr @ 31.03.2013. 15:47 ] @
Ovako na kartici2600pro pise da trosi 92w, nova kartica i cela serija 7770 je stedisa, trose 80w, ova sto sam ja uzeo, trosi jos 15% manje u odnosu da druge iz ove serije od drugih proizvodjaca.

Sto se tice 6. pinskih kon. da naravno, ukljucio sam ga, pa ne znam ni dal bi moglo da radi i da vrti kuler da to nisam uradio.

Ne nemam, najjace mi ovo napajanje koje imam kod sebe, druga napajanja sto imam su od 400,350 i 300. Tako da su sva slabija od ovog ciftekovog.

Kada sam je testirao probao sam i samo jednim hdd da upalim, ista je sitvacija. Tako da mislim da nije do napajanja.
[ shomyzr @ 01.04.2013. 17:17 ] @
Danas sam probao sa novim napajanjem od 500w ista sitvacija, zamrzne odmah pri startovanju sistema sa novom grafickom.
[ Ned123 @ 01.04.2013. 21:08 ] @
Onda je jasno, grafička jednostavno nije ispravna, mada ne bih isključio neku čudnu nekompatibilnost na relaciji ploča-grafička...
[ shomyzr @ 01.04.2013. 21:15 ] @
Probano i sa gigabyte 7770 ista sitvacija. Graficke su ispravne nova iz radnje, ni jedna nije polovnjak.
[ Binary Mind @ 05.04.2013. 22:20 ] @
Ta kombinacija ploce i grafike bi trebala da radi. Rekao bih da je problem sa maticnom plocom. Ume vremenom PCI-E slot za grafiku da se deformise/osteti pa dolazi do ovakvih problema. Da li hvata dobro ona bela zabica na kraju PCI-E slota? hd 7770 je glomaznija kartica nego 2600pro i ume dobro da nategne PCI-E slot na koji se montira. Ako je PCI-E slot vec deformisan/ostecen eto moguceg problema zbog kojeg ne rade hd 7770...
[ shomyzr @ 06.04.2013. 16:15 ] @
Svi kazu da bi trebalo da radi, ali u praksi ne radi. Nosio sam ga u oblizni servis i dobio sam potvrdu da nece zajedno da rade.
@Binary Mind sto se tice zabice radi dobro, cela je. Sto se tice slota ne bih trebalo da je ostecen zato sto od kad je kupljena ova ploca i pc nije menjanja graficka kartica, od 2007. Mislim da je neka specijalna nekompatibilnost, verovatno zato sto intel nije od 2009 pisao nov bios update za ovu plocu koju ja imam.
[ Binary Mind @ 06.04.2013. 17:25 ] @
Posto sam radio po servisima koji su Intelovi partneri, i montirao sam konfiguracije sa Intelovim plocama iz te generacije, znam da su te ploce dobro radile sa ATI grafikama iz HD 3xxx i HD 4xxx serija. Posle sam uspesno upgrade-ovao takve ploce i sa ATI HD 5xxx grafikama. Cak znam jednog coveka koji ima istu plocu kao ti i ATI HD 6850 graficku karticu sa kojom nema problema, tako da sam poprilicno siguran da bi ta kombinacija trebala da radi osim ako nije specificna nekompatibilnost sa ATI HD 7xxx grafikama u sta sumnjam, mada nikad se ne zna. Licno sumnjam da je problem ploca, ako je utvrdjeno da se problem ponavlja sa vise razlicitih napajanja.
[ shomyzr @ 06.04.2013. 20:21 ] @
Ok. Da li znas sa kojom v biosa njemu radi ta graficka kartica? Kad sam razmisljao koju da izaberem karticu, birao sam onu koja moze da reprodukuje sliku na 4 monitora, kakva je ova, i koja ima sto manju potrosnju. Kao sto sam rekao problem se ponavlja i sa jacim napajanjem. Poslao sam novu graficku na reklamaciju, sad cekam odg da vidim sta ce da mi kazu.
[ Binary Mind @ 06.04.2013. 21:44 ] @
Ne znam koju verziju BIOS-a ima. Ne bi me zacudilo da uopste nije update-ovao BIOS s obzirom koliko se razume u racunare.