[ Wh0CaREs @ 03.04.2013. 12:07 ] @
Jutro,
Naime jucer sam kupio ovaj laptop, i sada ima jedna caka kada sma instalirao WIN7 imao sam problema da mu instaliram neke drivere (ista stvar sa 8com)
Ne mogu nikako da instaliram USB portove
BlueTooth
i sto mi je najvaznije AMD Radeon HD 7670M graficku. U dervice manageru pise da je instaliran PCIe, a kada skinem sa AMD Stranice driver za radeonku (Crystalis kako vec) samo napise error da se driveri ne mogu instalirat jer hardver/softver nije kompaktibilan, da se ne moze učitat grafa na slotu (iako CPU-z učitaje 2 grafičke) i kao da pitam HP da mi naprave kao neki update.

Što se tiče samog HPa na officijalnoj stranici imaju stvari za win8cu jedino sto je kompaktibilno je bio WIFI driver


Zna li iko kako da instaliram sve drivere

[Ovu poruku je menjao Wh0CaREs dana 03.04.2013. u 13:34 GMT+1]

Instalirao sam WIN8 sada sve radi moze lock ili dell

[Ovu poruku je menjao Wh0CaREs dana 03.04.2013. u 19:09 GMT+1]
[ toksa @ 20.04.2013. 21:44 ] @
Verovali ili ne, pre 2 dana sam kupio isti laptop. Taman sam poceo da mu se radujem kad sam prometio da 'fura' Intelovu integrisanu grafu a ima AMD Radeon HD 7670M! Na sve moguce nacine sam probao da prebacim da Ati bude u 'prvom planu' ali bezuspesno. Trazio sam i na netu resenje za problem ali nigde nisam nasao resenje (cak i na HP support sajtu. Imam win 7 64 i prijavljuje mi da je drajver za Ati instaliran, tacnije 'instaliran' i da ne moze da pokrene Control centar.
Dokaz da je drajver instaliran:
http://clip2net.com/s/4WSJo7
Evo sta se desi kad kliknem na Configure switchable graphics (desni klik na desktop):
http://clip2net.com/s/4WSM1d
Da napomenem, u Biosu nigde nema opcija da biram koju cu graficku da koristim.
Dali neko ima neko resenje?
Hvala unapred.
[ zoran_dojkic @ 21.04.2013. 10:21 ] @
Već je rečeno, Windows 8.
[ toksa @ 21.04.2013. 11:26 ] @
Laptop sam kupio sa lic win7 sto znaci da bi drajveri morali biti kompatabilni sa tim OS. Ako je jedina varijanta da instaliram win 8 onda...a 7-ca je bas cool :)
[ igor tomic @ 29.04.2013. 17:42 ] @
neko je me pitao za slican problem, ja mislim da ste sve napravili kako treba, samo nemozete vi odredjivati koju graficku da laptop koristi.
Vjerovatno u manje zahtjevnim stvarima koristi intelovu graficku i samim tim stedi energiju, a u zahtjevnim stvarima koristi ATI.

Aj probajte pokrenut nesto zahtjevnijije, pa mi javite jeli moja pretpostavka točna.
[ toksa @ 02.05.2013. 19:14 ] @
@Igor Tomic
Ja sam te brt pitao pre par dana i bio si u pravu. Kad se surfuje netom (bez gledanja video zapisa) onda koristi intelovu integrisanu karticu a cim pustim da gledam film onda se aktivira Atijeva. Malo sam cesljao po netu i na par foruma sam video da se laptopovi tako prave. Nije vise kao sto je bilo ranije. Udjes u bios i deaktiviras integrisanu, sad je drugacije (nisam znao). Pise da je to bolja varijanta...
U svakom slucaju hvala ti na odgovoru :)
[ spaled @ 12.05.2013. 15:58 ] @
Kakav je ekran kod ovog modela ? Ja sam bio zagrejan za model hp 4540s ali sam čitao na nekoliko foruma našin i stranih da mu je ekran očajan pa sam odustao, sad sam se zagrajao za G6 model.Da li je to kod svih HP modela boljka ili je to samo ova serija hp 4540s ?