[ HelloCode @ 10.04.2013. 00:03 ] @


Link: https://www.paypal.com/rs/

Srbija je u noći između 9. i 10. aprila 2013. godine postala dostupna na listi zemalja iz kojih je moguće otvoriti PayPal nalog.
Za sada poznato ograničenje jeste da nije moguće primati uplate na vaš nalog.

Citat:
Currently PayPal accounts in Serbia are only able to send payments. This recipient is not eligible to receive funds.



[Ovu poruku je menjao HelloCode dana 10.04.2013. u 03:11 GMT+1]
[ Bik Koji Sedi @ 10.04.2013. 00:04 ] @
Zaista stigao, upravo sam otvorio račun i linkovao karticu.
[ mondexx @ 10.04.2013. 00:34 ] @
vreme je i bilo.. konacno neka dobra vest..
[ staticInt @ 10.04.2013. 00:41 ] @
Jedini problem je sto mozemo samo da saljemo pare sa tih naloga, valjda ce da upgraduju posle nekog vremena...
[ miksixxx @ 10.04.2013. 01:05 ] @
Šta da radim sa svojim postojećim nalogom i karticama?
Da li da se gasi stari nalog i link ka karticama pa da se sve ponovo veže za novi nalog?
Ja bih sačekao par dana...
[ HelloCode @ 10.04.2013. 01:21 ] @
@miksixxx Ja bih sačekao još nekoliko dana, jer kako stvari stoje (nezvanične), PayPal još nije omogućio primanje uplata. Ne zna se kada bi to ograničenje bilo otklonjeno.
[ Ironije @ 10.04.2013. 01:43 ] @
Ovo će verujem mnogima koristiti. Imao sam otvoren nalog sa Intesa Internet karticom, zemlja Croatia. Išao sam prvo na remove credit card, onda Close Account. Onda otvorio novi nalog sa drugim email-om, svi podaci isti, samo zemlja naravno Serbia, dodao istu Intesa karticu, verifikovao, sve prošlo bez problema :)
[ view @ 10.04.2013. 01:53 ] @
Citat:
HelloCode: @miksixxx Ja bih sačekao još nekoliko dana, jer kako stvari stoje (nezvanične), PayPal još nije omogućio primanje uplata. Ne zna se kada bi to ograničenje bilo otklonjeno.


Nema razloga za bilo kakvo cekanje,ako ti treba paypal registruj ga odmah.Omoguceno je samo placanje ali ne i prijem uplata sto je normalno za paypal da kada dolazi u neku novu zemlju u pocetku dozvoli samo placanje a omogucavanje primanja uplata fizickim licima moze da potraje od par meseci pa do par godine.

Bosna i hercegovina odavno ima paypal ali nisam siguran da li im je jos uvek zabranjen prijem novca.


Edit:

Pogresno sam citirao, miksixxx verovatno imas nalog registrovan u nekoj drugoj zemlji u kojoj je omogucen prijem noca tako da si potpuno u pravu da je bolje sacekati malo dok se ta opcije ne omoguci i kod nas.A kada omoguce prijem novca i ako zelis da registrujes nalog u Srbiji neophodno je da izbrises kartice sa postojeceg naloga i tek onda da otvaras novi nalog u Srbiji sa istim karticama jer nije moguce samo promeniti zemlju u podesavanju tvog postojeceg naloga.

Bosna ipak moze da prima novac na paypal https://www.paypal.com/cgi-bin...fc0752e9614158f04872d2f2ae25dc

A srbija nazalost samo da salje https://www.paypal.com/cgi-bin...fc0752e9614158f04872d2f2ae25dc

[Ovu poruku je menjao view dana 10.04.2013. u 03:05 GMT+1]
[ HelloCode @ 10.04.2013. 01:53 ] @
@Ironije nemas problema sa primanjem uplata na Srpski PayPal nalog? Koliko sam video ovo ogranicenje je prisutno kod drugih.
[ HelloCode @ 10.04.2013. 01:55 ] @
Citat:
view:
Citat:
HelloCode: @miksixxx Ja bih sačekao još nekoliko dana, jer kako stvari stoje (nezvanične), PayPal još nije omogućio primanje uplata. Ne zna se kada bi to ograničenje bilo otklonjeno.


Nema razloga za bilo kakvo cekanje,ako ti treba paypal registruj ga odmah.


Pa @miksixxx vec ima PayPal nalog, ali bolje da se sto pre "legalizuje".

[Ovu poruku je menjao HelloCode dana 10.04.2013. u 03:44 GMT+1]
[ Ironije @ 10.04.2013. 02:05 ] @
Citat:
HelloCode:
@Ironije nemas problema sa primanjem uplata na Srpski PayPal nalog? Koliko sam video ovo ogranicenje je prisutno kod drugih.

Ne može da se prima, za sada samo Send, mada meni realno Recieve sada i ne treba. Bitno je da sam se "legalizovao" a da nisam morao da idem u banku po novu karticu.
[ Nemanja_NS @ 10.04.2013. 03:19 ] @
Konacno! Samo je s*anje sto ne mozes nista prodavati. Nekima ko da nije ni dosao.
[ branchy @ 10.04.2013. 03:24 ] @
Možda ja jedina imam problem da se ulogujem na svoj nalog?

Sačekaću da svane pa ako i dalje ne budem mogla moraću da ih kontaktiram, ili će oni mene. :)
[ Mefisto_soad @ 10.04.2013. 05:02 ] @
Citat:
Ironije:
Ovo će verujem mnogima koristiti. Imao sam otvoren nalog sa Intesa Internet karticom, zemlja Croatia. Išao sam prvo na remove credit card, onda Close Account. Onda otvorio novi nalog sa drugim email-om, svi podaci isti, samo zemlja naravno Serbia, dodao istu Intesa karticu, verifikovao, sve prošlo bez problema :)


Zasto nisi samo promenio zemlju i adresu na postojecem nalogu?

Poz.

[ 3way @ 10.04.2013. 07:11 ] @
Da bi promenio zemlju moras da ugasis nalog.
[ BBS @ 10.04.2013. 08:04 ] @
Citat:
Ironije:
Ovo će verujem mnogima koristiti. Imao sam otvoren nalog sa Intesa Internet karticom, zemlja Croatia. Išao sam prvo na remove credit card, onda Close Account. Onda otvorio novi nalog sa drugim email-om, svi podaci isti, samo zemlja naravno Serbia, dodao istu Intesa karticu, verifikovao, sve prošlo bez problema :)


Ovo izdvojiti jer mnogi misle da je moguće samo zamena
[ Vic @ 10.04.2013. 08:38 ] @
Ima u uputstvu PayPala da zamena zemlje nije moguca. Ja sam isto morao da odradim close racuna registrovanog na Bosnu, pa onda otvorio novi na Srbiju.
[ AstroDule @ 10.04.2013. 08:58 ] @
Registrovao se, verifikovao karticu (Intesa MC) ali ne mogu da posaljem novac


ps: Imam novca na kartici...
[ vrdoljak @ 10.04.2013. 09:03 ] @
Jel radi nekom sa visa virtuon

Meni je prosla verifikacija skinuli su mi 1.5e i sve je kao ok ali nemam nigde opciju da stavim neki kes na account
[ AstroDule @ 10.04.2013. 09:17 ] @
Koliko ja kapiram PayPal, ne moras da imas nista na nalogu jer ti skida direktno sa kartice. Neka me isprave ako gresim...
[ Slobodan čovek @ 10.04.2013. 09:58 ] @
Da li PayPal podržava ovu karticu? I da li sa njom mogu i da primam novac preko PayPal-a?

http://www.kombank.com/srp/tekst.asp?id=408
[ Slobodan Milivojevic @ 10.04.2013. 10:22 ] @
Primanje novca nije moguce jos uvek, kad ce biti, ne zna se... A ova kartica prolazi sigurno.
[ Slobodan čovek @ 10.04.2013. 10:25 ] @
Hvala. Znam da primanje nije još uvek moguće za PayPal, ali ne znam da li je moguće za ovu karticu (nevezano za PayPal).
[ Ironije @ 10.04.2013. 11:20 ] @
Citat:
vrdoljak:
Jel radi nekom sa visa virtuon

Meni je prosla verifikacija skinuli su mi 1.5e i sve je kao ok ali nemam nigde opciju da stavim neki kes na account


Ne treba ti keš na account-u, PayPal sam povuče sa kartice koliko je potrebno.
[ dsr07mm @ 10.04.2013. 11:24 ] @
Jedno pitanje, koja je razlika izmedju Individual i Business accaunta ? Da li je potreban neki dokument za Business ? Naime imam primanja od oko max 600e mesecno (trenutno mi to ide preko druga iz Hrvatske), cujem da je moguce primanje na Business acc-u ali nisam siguran da li postoji neki pdv/porez ili nesto na tom tipu accounta ?

Sa druge strane moj stari ima privatan servis ali je zeznuo stvar sa porezom pa sada isplacuje na rate po onom novom usvojenom zakonu.

Da li neko ima vise informacija kako i sta je potrebno za otvaranje business acc-a ako je moguce primanje na njemu ?

Hvala
[ Cyberghost @ 10.04.2013. 12:17 ] @
DA potvrdim prošlo povezivanje, Intesa Internet kartice.
Na računu morate imati bar 1.5$ da bi se kartica verifikovala.

[ Urkelele @ 10.04.2013. 12:32 ] @
Hajde sad neko da me prosvetli jer mi nisu jasne neke stvari.

Da li nalog moze da se poveze sa bilo kojom karticom? (tipa da ne bude devizna, internet kartica ili tome slicno)
Provizija (tj. kurs strane valute) pretpostavljam da vazi u zavisnosti od banke?
Kakve su zastite sto se tice zloupotrebe naloga? Ima li nekog linka sa kojim bi trebalo da se odobri prenos novca?

Svi hvale kako je ovo dobar sistem placanja, ali slabo ko je objasnio kako funkcionise.
Pozdrav.
[ Mefisto_soad @ 10.04.2013. 12:33 ] @
Citat:
3way:
Da bi promenio zemlju moras da ugasis nalog.


Nisam to znao thanks .

Poz.
[ Lavlja_Jazbina @ 10.04.2013. 12:39 ] @
Citat:
Meni je prosla verifikacija skinuli su mi 1.5e

Pri registraciji uzimaju dolar,1.5€ su ti skinuli da bi posle vratili,cisto da provere racun,kao i 1 usd ako verifikacija prodje.
[ Java Beograd @ 10.04.2013. 12:50 ] @
Ajde neka me neko prosvetli:
1. Da bih otvorio / verifikovao account, moram da imam karticu kojom mogu da plaćam na internetu.
2. Zašto bih plaćao preko Pay-Pal ako već mogu ovom karticom ? Šta je prednost ?

[ Slobodan čovek @ 10.04.2013. 12:56 ] @
PayPal primaju "svi". Recimo na ebay-u svi forsiraju PayPal. Ti ako kupuješ u onim radnjama koje primaju tvoju karticu, onda ti PayPal ni ne treba.
[ boyan3001 @ 10.04.2013. 13:10 ] @
@Java
PayPal-om stits karticu od zloupotrebe. Oni stoje kao posrednik placanja izmedju tvog racuna, tvoje banke i tebe sa jedne strane i prodavca/klijenta sa druge i garantuju sigurnost i sprecavaju zloupotrebe. Ti mozes da sad odes na neki online shop i da ti oni traze broj kartice, da bi ti naplitili robu. Ali tu je tvoje da procenis da li ces da im verujes na majke mi, da ti posle nece zloupotrebiti karticu. Preko PayPala nema sta da se razmisljas, ako te neki i zavrne, PayPal ce ti nadoknaditi stetu i preuzeti na sebe da vija zakonski tog koji se bavi prevarama.
[ bCracker @ 10.04.2013. 13:12 ] @
Zvanicno saopstenje PayPala:

EKO-SRBIJA-TRGOVINA
Pej pal: Dossli smo i ostajemo u Srbiji

BEOGRAD, 10. aprila 2013. (Beta) - Kompanija "Pej-pal" (PayPal) stigla
je u Srbiju i planira da ostane, kao i da ssiri poslovanje na celom
balkanskom trzzisstu, navodi se u saopsstenju te kompanije koje je
danas dostavljeno agenciji Beta.

"Od danas je omogucheno plachanje i slanje novca za fiziccka lica, a
medju sledechim uslugama koje che biti omoguchene jeste i usluga
primanja novca", navodi se u saopsstenju.

Kako se dodaje, ovakvo sistematsko omoguchavanje usluga je standardna
praksa "Pej-pala" na gotovo svim novim trzzisstima i na taj naccin
kompanija odrzzava kvalitet i bezbednost servisa.

"Pej-pal" navodi da che gradjani Srbije mochi nesmetano da kupuju na
internetu koristechi taj servis na hiljadama online prodavnica, lako i
bezbedno, bez otkrivanja liccnih i finansijksih podataka, vech
koristechi samo svoju adresu elektronske posste.

"Srechni smo ssto mozzemo da ponudimo srpskim potrossaccima lako i
jednostavno ressenje za kupovinu putem interneta. Ovo je nass globalni
zadatak i danassnje omoguchavanje servisa je nastavak nasse predanosti
da uvedemo Pej pal usluge u balkanskom regionu", izjavio je regionalni
menadzzer za Centralnu i Istoccnu Evropu Damien Perija (Damien
Perillat).

Dodaje se da che gradjani Srbije od danas mochi virtuelno da kupe
gotovo svaki brend ili servis koji prima Pej pal - od modnih detalja
iz Italije i Francuske do bele tehnike iz Sjedinjenih Americckih
Drzzava ili Azije, kao i digitalne proizvode ukljuccujuchi muziku,
filmove, igrice i putovanja.

Da bi gradjani otvorili Pej pal nalog, potrebno je imati adresu
elektronske posste.

Plachanje mozze biti preko "viza" ili "masterkard" kreditne ili
debitne kartice ili instant transferom sa bankovnog raccuna, a proces
prijavljivanja traje samo par minuta.

Navodi se da je "Pej-pal" "brzzi i bezbedniji naccin za plachanje i
primanje novca online, putem mobilnih uredjaja i u radnjama".

Ima visse od 123 miliona aktivnih naloga na 190 trzzissta i 25 valuta
ssirom sveta. Pripada eBay (NASDAQ:EBAY) korporaciji, sedisste
kompanije se nalazi u San Hoze u Kaliforniji, a medjunarodno sedisste
kompanije smessteno je u Singapuru.
[ ironman @ 10.04.2013. 13:26 ] @
Citat:
Ironije:
Bitno je da sam se "legalizovao" a da nisam morao da idem u banku po novu karticu.


Ne vidim razlog, do daljnjeg ostajem "slovenac".
[ Lavlja_Jazbina @ 10.04.2013. 13:37 ] @
Citat:
JavaBeograd...Šta je prednost ?


Paypal ti je banka koja tvoju prodatu stvar kao fizickom licu stavlja na racun,sa koga ne mozes podici novac ali mozes kupiti nesto drugo.
[ marsovac_bgd @ 10.04.2013. 19:50 ] @
Citat:
ironman:
Citat:
Ironije:
Bitno je da sam se "legalizovao" a da nisam morao da idem u banku po novu karticu.


Ne vidim razlog, do daljnjeg ostajem "slovenac".



I hteli su da ti salju robu na adresu koja nije Slovenacka:-)
[ vlakipn @ 11.04.2013. 01:52 ] @
Citat:
branchy:
Možda ja jedina imam problem da se ulogujem na svoj nalog?

Sačekaću da svane pa ako i dalje ne budem mogla moraću da ih kontaktiram, ili će oni mene. :)



I ja isti problem imam. Uklonio sam karticu sa starog (BIH) naloga, ugasio ga, otvorio nov nalog dodao master card, i sad ne mogu da se ulogujem, a sa mastera uredno skinulo 1.5e.
[ djordjeno @ 11.04.2013. 09:31 ] @
Citat:
Java Beograd:
Ajde neka me neko prosvetli:
1. Da bih otvorio / verifikovao account, moram da imam karticu kojom mogu da plaćam na internetu.
2. Zašto bih plaćao preko Pay-Pal ako već mogu ovom karticom ? Šta je prednost ?




Pod 2:

Iskreno, ja ne vidim veliku prednost.
Vecinu placanja sam mogao i da odradjujem i sa VISA debitnom karticom. Inace dosta ce ih poceti da kuka kad vide koje su provizije npr za konverziju dolara u EUR i obratno, i njihovi "transaction fee".

Npr kolega je zaradio 1000 USD i po zvanicnom kursu trebao bi da dobije oko 750 evra, medjutim kad je uradio konverziju na paypal je dobio oko 700E, 50 evra manje na cifru od 1000 USD, sto je, po meni, zelenaski.

Sto ce reci, da oni koji budu radili sa USD => EUR ce morati da placaju ovu masnu proviziju paypal-u. Jer naravno oni ne dozvoljavaju da vi povucete dolare na vas devizni racun osim ako niste u USA. Ili grubo prevedeno, za sve freelancer-e koji su placeni u USD, jedan dan morate da radite za troskove paypala:)



[ espresso @ 11.04.2013. 09:40 ] @
Zna li neko da li se plaća nekakva poštarina kada se poruči sa Ibeja ili je nema kao kod dx.com? Naravno, osim one sume koja je navedena pored artikla ako je tačna.
[ valerijan @ 11.04.2013. 10:16 ] @
^ Cena predmeta + Shipping and handling za npr. Srbiju.
[ rdragan79 @ 11.04.2013. 10:47 ] @
Zanima me,

kakva je situacija sa carinom i robom iz EU, ako sam dobro pratio tu moze biti i vise od 50 eur + troskovi transporta bez carine?

[ llux @ 11.04.2013. 11:20 ] @
Malo je glupo. Za moneybookers su dovoljni samo bankovni podaci o deviznom racunu.
[ vizia-pro @ 12.04.2013. 19:00 ] @
Citat:
AstroDule:
Registrovao se, verifikovao karticu (Intesa MC) ali ne mogu da posaljem novac


ps: Imam novca na kartici...

Dali si verifikovao email adresu?
[ dr placebo @ 13.04.2013. 09:00 ] @
Imam dva pitanja s obzirom da sam novi korisnik PayPal-a:

1. Verifikovao sam PayPal nalog 10. aprila, skinuli su mi 1,5 EUR, ali mi kasnije taj iznos nije dodan na PayPal nalog. Da li neko zna koliko dana se čeka da novac "legne" na novootvoreni nalog?

2. Na početnoj stranici mog naloga PayPal-a piše: /Account Type: Premier / Status: Verified/, međutim nigde ne vidim opciju add money ili add funds. Da li se novac sa računa možda dodaje preko opcije send money, sa upisivanjem moje mejl adrese i iznosa ispod?


[ Bufalo Kikiriki @ 13.04.2013. 09:09 ] @
1. novac ti se vraca na racun u banci
2. placas novcem sa kartice a ne sa paypal balansa.
[ dr placebo @ 13.04.2013. 09:34 ] @
Citat:
Bufalo Kikiriki: 1. novac ti se vraca na racun u banci
2. placas novcem sa kartice a ne sa paypal balansa.


Hvala na odgovoru!
[ marsovac_bgd @ 14.04.2013. 20:11 ] @
Jel su vam vratili onih 1.5e na racun za autorizaciju ili je to cena za dobijanje paypal-a :-)
[ avram063 @ 15.04.2013. 18:33 ] @
Otvorio sam nalog i prošao celu proceduru ali ne mogu da platim ništa na ebay-u. Pokazuje mi ovo.




Uploaded with ImageShack.us
[ bantes9 @ 16.04.2013. 21:49 ] @
@avram063

Uloguj se na eBay.de i odande izvrsi placanje, pisano je u nekoliko tema. Za sada se tako prevazilazi a konacno resenje se jos ceka.

http://www.elitesecurity.org/t464419-0#3282968
[ avram063 @ 17.04.2013. 14:43 ] @
Hvala na pomoći.
[ vlada1970 @ 17.04.2013. 19:14 ] @
Evo da pitam jedno pitanje koje mi nije jasno, a na paypal community-ju mi niko jos ne odgovara:

Znaci, razumem da nije jos moguce primanje novca na paypal nalog ali eto kad nam omoguce to, da li ja kupcu mogu da posaljem svoju drugu verifikovanu email adresu, i da mi preko nje uplati novac, ili moram bas prvu email adresu da mu dam, sa kojom se inace i logujem na paypal?

Opcija request money nam jos nije omogucena, u smislu onog apps-a, pa da preko nje posaljem zahtev, nego me zanima opcija kad bas posaljem kupcu email adresu.

Hvala unapred, Vlada
[ view @ 17.04.2013. 19:25 ] @
Logicno da ti niko ne odgovara jer pitanje uopste nije jasno.Kako mislis drugu email adresu?Imas dva paypal naloga? Na jednom paypal nalogu mozes imati samo jednu verifikovanu adresu i ako je nalog registrovan u srbiji nije moguce nikome da posaljes request money.
[ vlada1970 @ 17.04.2013. 19:31 ] @
Nije tacno. Ima opcija na paypal-u da ubacis i drugu email adresu.

Profile->Add/Edit Email

i tu se moze ubaciti i verifikovati vise email adresa.

https://www.paypal.com/rs/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-email

pa onda se moze odrediti koja je primarna itd.

Sad mi nije jasno, za sta jos moze da posluzi ta druga email adresa onda?
[ view @ 17.04.2013. 20:33 ] @
Izvini nisam znao za tu opciju.Na prvi pogled bilo mi je nelogicno da imas vise email adresa vezanih za isti paypal nalog.
[ cyBerManIA @ 17.04.2013. 21:05 ] @
Jel' sad prolazi placanje? Vidoh da dosta ljudi nisu mogli nista da plate, pa sam iskulirao sa regovanjem dok se ne smiri situacija..
[ vlada1970 @ 17.04.2013. 21:15 ] @
Nema frke view.

Razlog zasto to pitam je jer mi je glavna email adresa ( sa kojom se logujem na paypal ), ime i prezime, pa rekoh, ne bi bilo lose da alternativnu email adresu koristim ali niko jos da mi potvrdi da li cu moci tu drugu email adresu da posaljem nekom da mi pomocu nje plati.
[ bantes9 @ 17.04.2013. 22:58 ] @
Citat:
cyBerManIA:
Jel' sad prolazi placanje? Vidoh da dosta ljudi nisu mogli nista da plate, pa sam iskulirao sa regovanjem dok se ne smiri situacija.. ;)


Ima jos problema, pa ako ti nije hitno sacekaj jos malo.

Ako je hitno a desi se problem, pokusaj sa nekim od obilaznih resenja, koji su pomenuti.
[ cyBerManIA @ 17.04.2013. 23:30 ] @
Ma uopste mi nije hitno. :)

Probacu sutra (cim se razmrznu zamrznuti dolar i po kako bih ocitao broj), upravo sam se regovao. :D
[ Web-Promocija @ 18.04.2013. 10:26 ] @
Koliko se naplacuje clanarina na PayPal-u? Mislim kada se vrati onih 1,50 EUR da li se skida neki iznos sa racuna posle toga?
[ bantes9 @ 18.04.2013. 12:58 ] @
Ne.

Imas proviziju samo prilikom odredjenih transakcija.
[ Web-Promocija @ 19.04.2013. 13:12 ] @
@bantes9

Hvala na informaciji. Mada, citao sam da se skida 1 USD (nepovratno) za aktivaciju PayPal-a ali to cu i sam proveriti kada budem aktivirao nalog.
[ BBS @ 24.04.2013. 13:57 ] @
Ako na kartici postoji određeni iznos i ako se nalog zatvara (da bi se promenila zemlja na Srbiju) da l ije pre zatvaranja kartice neophodno ta sredstva prvo vratiti na karticu ili PAypal to radi automatski
[ mrsoje @ 14.05.2013. 07:01 ] @
Pitanje ?

Ako promenim primary curency u $ hoce li onda paypal da povuce dolare od moje banke to jest hoce li konverziju iz evra u dolare uraditi moja banka ?
[ marsovac_bgd @ 15.05.2013. 08:40 ] @
Bolje da nije ni dolazio
[ Deni web dizajn @ 26.05.2013. 15:50 ] @
Meni je zao sto ima samo placanja preko pp a koliko znam skoro sva mesta gde se placa pp moze se i visa karticom. Cak masa eu firmi ne prima pp...

Tako da ne vidim da ce pp puno pomoci. Pa mb radi isto sto je pp vec je godinama u Srbiji i slanje i primanje para. Dok 2co ima mogucnost primanja i kartica i pp uplata i radi u Srbiji.

Tako da oni koji prodaju usluge van srbije imaju 2co i mb koji rade jako lepo, dok pp im tu nista nece pomoci.

Bojim se da je previse buke oko male stvari.

[ BGrujic @ 24.07.2013. 15:20 ] @
Sta da radim. Nesto sam narucio preko ebaya i platio paypal_om. to je bilo 02.07.2013 i do sada mi nije nista stiglo( danas je 23.07.2013) znaci 21 dan od narucivanja. radi se o porudzbini iz hong konga. Sta treba da preduzmem i kako se to radi.
Pozdrav
[ mr. ako @ 24.07.2013. 17:11 ] @
Citat:
BGrujic: Sta da radim.

Ukratko: Da cekas.

TEK je proslo 21 dan, to i nije tako dug period za paket iz Azije.
Paketi putuju i po 3 meseca nekad.
Pogledaj sta pise na stranici gde si kupio, koji su rokovi.
Ako nista, cekaj bar mesec dana, pa kontaktiraj prodavca.
A da, pazi na rok za povrat novca preko PayPal-a, zaboravih da li je 30 dana ili 60 bese jbmlg...

Naravno, zavisi i preko koga ti stize paket i da li si platio postarinu ili ne. Da li imas tracking broj ili ne. Ako imas, pogledaj gde se nalazi paket trenutno: http://17track.net/
[ epitaph @ 25.07.2013. 08:34 ] @
Citat:
vlada1970:
Nema frke view. ;)

Razlog zasto to pitam je jer mi je glavna email adresa ( sa kojom se logujem na paypal ), ime i prezime, pa rekoh, ne bi bilo lose da alternativnu email adresu koristim ali niko jos da mi potvrdi da li cu moci tu drugu email adresu da posaljem nekom da mi pomocu nje plati.


Možeš zatražiti i primiti novac na bilo koju email adresu koja je u tvom vlasništvu, čak ta adresa u trenutku uplaćivanja novaca ne mora biti prijavljena na paypal. Nakon što je novac uplaćen na npr. [email protected], ti odeš na svoj nalog, dodaš navedenu adresu kao svoju dodatnu email adresu i novac se pojavi na tvom nalogu. Nadam se da ti je sad jasnije :)
[ vlada1970 @ 25.07.2013. 10:52 ] @
Hvala epitaph, nisam to znao. Fantasticno.
[ BGrujic @ 26.07.2013. 10:44 ] @
Citat:
mr. ako:
Citat:
BGrujic: Sta da radim.

Ukratko: Da cekas.

TEK je proslo 21 dan, to i nije tako dug period za paket iz Azije.
Paketi putuju i po 3 meseca nekad.
Pogledaj sta pise na stranici gde si kupio, koji su rokovi.
Ako nista, cekaj bar mesec dana, pa kontaktiraj prodavca.
A da, pazi na rok za povrat novca preko PayPal-a, zaboravih da li je 30 dana ili 60 bese jbmlg...

Naravno, zavisi i preko koga ti stize paket i da li si platio postarinu ili ne. Da li imas tracking broj ili ne. Ako imas, pogledaj gde se nalazi paket trenutno: http://17track.net/

Gde mogu da vidim tracking broj i sta da napisem prodavcu kada ga kontaktiram. Da se pohvalim i da mi je posle samo 16 dana stigla jedna posiljka iz HongKonga.